Opis ksiązki
Kup Teraz

Zapomniany Ogród. Tom 1. Spadek

Ocena ( 5 osób )
5.2
Wydawnictwo: Axel Springer
Data wydania: 2007-01-01
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-7558-232-1
Liczba stron: 192
Dodał/a książkę:Shi4
W roku 1881 dziesięcioletnia Emily wyrusza w podróż statkiem. Statek ulega katastrofie, a dziewczynka traci pamięć. Dwanaście lat później znajduje list, z którego dowiaduje się, że jej życie zostało zbudowane na gęstej sieci kłamstw, wymyślonych przez jej własną matkę. Mroźnego zimowego dnia Emily znowu wchodzi na pokład statku, po raz pierwszy od tamtej katastrofy. Ma pożeglować do Kragero, by być przy odczytaniu testamentu ojca. Ma się dowiedzieć, jaki spadek dostała i spróbować wyjaśnić wydarzenia z przeszłości. Los zrządził, że pojawiają się w jej życiu potężni wrogowie, ale spotyka również mężczyznę, którego nigdy nie zapomni.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
EmnildaAmelberga plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-10-08, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek - 2016,Mam,
Merete Lien tworzy bardzo ciekawe historie. Saga "Zapomniany Ogród" jest jedną z takich interesujących i wciągających historii. Główną bohaterką jest Emily,dziewczyna która w dzieciństwie straciła pamięć w katastrofie statku. Po dłużej nieobecności wraca do rodzinnego miasta, a tam dowiaduje się, że jej dotychczasowe życie było kłamstwem. Jej matka ukrywała przed nią przeszłość. Emily zostaje zmuszona popłynąć do Kragero, gdzie ma być odczytany testament jej ojca - ojca, którego nigdy nie znała. Musi zmierzyć się z nowymi wyzwaniami i rozpocząć nowe życie. "Spadek" rozpoczyna tę pełną tajemnic historię. Rozwój wydarzeń w pierwszym tomie zachęca do zapoznania się z resztą przygód Emily. Mamy tutaj wiele sekretów, zazdrość i uczucie. Książka jest lekka, czyta się szybko i z zainteresowaniem.
Lady_Mary plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2016 roku :),
Kolejna saga skandynawska, która wpadła w moje ręce.
Dla osób, które lubią ten gatunek - w sam raz.
Polecam, gdyż czyta się lekko, a opisy autorki przenoszą nas do zimnej i surowej Skandynawii, która jednocześnie kusi i urzeka swym pięknem.
ksiazkowa-fantaz plusminus Linia koment
Przeczytane:2012-09-18, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Lit. skandynawska,Saga - Zapomniany Ogród,
Nigdy bym nie pomyślała, że Saga może być taka wciągająca.

Główna bohaterka Emily będąc małą dziewczynką przeżywa katastrofę statku w wyniku, której traci pamięć. Nie pamięta swojego dzieciństwa. Mieszka z matką do czasu, kiedy zdradza ją narzeczony, wtedy postanawia wyjechać. Jednak matka miała poważne problemy zdrowotne i dziewczyna postanawia wrócić, lecz jak się okazuje na niedługo. Emily dostaje list, z którego dowiaduje się, że ma zupełnie inną tożsamość, a jej życie było uwite pajęczyną kłamstw. Dziewczyna dostaje spadek po ojcu i postanawia spełnić jego testament, a także przypomnieć sobie przeszłość. Czy jej się to uda sprawdźcie sami.

Wciągająca opowieść o miłości, zdradzie, zazdrości, tajemnicach i trudnych wyborach. Seria lekka, przyjemna.
Shi4 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-08-09, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 (190) książek w 2013,Mam,Obyczajowe,
Emily dowiaduje się, że tak naprawdę urodziła się jako Amelia. Wyrusza więc z Bergen do Kagero by przejąć spadek po niedawno zmarłym ojcu. Lecz cała sprawa otoczona jest tajemnicą. Nie dość, że matka ją okłamywała, to jeszcze druga żona ojca i jej dzieci są do Emily wrogo nastawieni. Jednak dziewczyna znajduje też kilka przyjaznych dusz, jak latarnik z pobliskiej wyspy.

Książka mi się podobała. Wciągnęła mnie tajemnica, pomimo, że momentami robiły się nudne dłużyzny. Pierwszy tom narobił mi smaka na resztę historii. Gdy tylko będę miała okazję sięgnę po resztę serii.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
damonowa Linia koment
Przeczytane:2015-03-26, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów