Opis ksiązki
Kup Teraz

Zapora

Ocena ( 4 osoby )
5.0
Wydawnictwo: Oficynka
Data wydania: 2013-01-11
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-62465-55-2
Liczba stron: 306
Dodał/a książkę:daniello99
Recenzja - Zapora

Monumentalna zapora, dzikie, opuszczone tereny i tajemnicze morderstwa Na dolnośląskiej zaporze w Pilchowicach pewien wędkarz nocą znajduje zmasakrowane zwłoki kobiety. Widok jest tak wstrząsający, że nawet najbardziej doświadczeni policjanci z Jeleniej Góry z trudem ukrywają przerażenie. Jak się okazuje, to dopiero początek makabrycznej serii zabójstw, a każde kolejne znalezione ciało budzi coraz większy lęk i panikę mieszkańców okolicznych miejscowości. Co jeszcze może wydarzyć się tej jesieni?

Recenzja
candylove27 Linia koment
Przeczytane:2013-04-04, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Mam,

Zapora w Pilchowicach jest ulubionym miejscem mieszkańców do łowienia ryb - nawet pod osłoną nocy. Jednak niespodziewanie zaczęły się tutaj rozgrywać dziwne, mrożące krew w żyłach wydarzenia. Odkrycie zwłok przez jednego z miejscowych mężczyzn wywołało strach w całej wsi. Na tym jednak zabójstwa się nie kończą. Seria zabójstw nad zaporą niepokoi jeleniogórską policję. Morderca przenika niczym cień, zna tutejsze tereny doskonale i ma przewagę nad mundurowymi. Stróże prawa Gawłowski i Iwanowicz zrobią wszystko, co w ich mocy, aby sprawiedliwości stało się zadość

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
StregaBianca plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-02-21, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Mam,
Byłam bardzo ciekawa tej książki, bo reklamowano ją jako opowieść na pograniczu kryminału i powieści grozy, i trochę się bałam tego połączenia. Książka zaczyna się od bardzo mocnej sceny: samotny wędkarz łowiący nocą ryby w pobliżu zapory w Pilchowicach słyszy nagle jakieś niezidentyfikowane przerażające dźwięki przypominające skamlenie krzywdzonego zwierzęcia. Jest druga w nocy, całą dolinę spowija złowroga mgła, wszystko to tylko potęguje lęk wędkarza, który wreszcie dochodzi do takiego stopnia, że postanawia on zrezygnować z wędkowania i, nie oglądając się za siebie, wrócić do domu. Kiedy jednak dociera do pozostawionego w pobliżu roweru słyszy, że te mrożące krew w żyłach dźwięki dochodzą z pobliskiej zapory i postanawia, mimo panicznego lęku, sprawdzić co tam się stało. Dociera na samą zaporę, i gdy wreszcie dochodzi do źródła przerażających dźwięków okazuje się, że dotarł do trupa zmasakrowanej kobiety, która przed chwilą skonała... Początek niczym u Hitchcocka więc trochę obawiałam się o ciąg dalszy - po takim wstępie wydaje się rzeczą trudną utrzymać podobne napięcie. Ale Hubertowi Henderowi udało się to doskonale! W śledztwo w sprawie makabrycznego morderstwa zostaje wciągnięty komisarz Iwanowicz, który właśnie zaczynał długo planowany urlop. Początkowo niechętny, wkrótce zapala się do złapania mordercy, który uderza kolejny raz, z nie mniejszym okrucieństwem. Śledztwo toczy się w deszczu i mgle, i to nie tylko dosłownie, ale i w przenośni, bo policjanci długo błądzą nie mogąc wpaść na żaden trop. Zbrodnie są tak okrutne i wyrafinowane, że aż wydają się nieludzkie, morderca niemal bezkarnie panoszy się w lasach otaczających zaporę, nieuchwytny i wręcz nierealny. Atmosfera zagęszcza się z każdym kolejnym morderstwem, mieszkańców pobliskich domów ogarnia psychoza strachu, a policjanci ciągle są o krok za mordercą, o taki akurat, żeby znajdować świeże ciała ofiar... Polecam z całego serca zarówno miłośnikom kryminałów i thrillerów jak i miłośnikom powieści grozy, nie zawiedziecie się!
asymaka plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-02-27, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki,Mam,

  Hubert Hender kolekcjonuje i uwielbia czytać książki, szczególnie Dostojewskiego, Kundery, Hrabala i Eco. Lubi także dobre kryminały, powieści grozy, stąd w tytułach, które napisał znajdujemy elementy tych gatunków. W mrocznych miejscach, jak też w górach czuje się jak ryba w wodzie! Z pasją popija kawę, to tak samo jak ja!

"Zapora" zapowiadała się wyśmienicie i na szczęście okazała się warta uwagi! Już od pierwszych stron było mrocznie, niebezpiecznie, ciekawie, przejmująco!
Niby spokojnie, ale wieje, mgła okrywa okolicę, ale wędkujemy sobie, czuć w powietrzu wilgoć, ale próbujemy złapać rybę, nie zniechęcamy się. Jest druga w nocy, przestało wreszcie padać, ale siedzimy tu już cztery godziny i chyba nic nie złapiemy, wrócimy z pustymi rękami do domu. Zimno, nieprzyjemnie i jeszcze ten... PISK!!!
Tak to się wszystko zaczyna i bynajmniej nie kończy na jednych zwłokach kobiety 60-letniej lub trochę starszej. Ciało wygląda koszmarnie, moja wyobraźnia miała pole do popisu, po raz pierwszy byłam niezadowolona z tego, że jest tak wybujała, że tak dokładnie potrafię przywołać obraz tego, o czym czytałam. Omal nie ściągnęłam okularów, by usunąć z nich krwawe ślady, jakie chlapały na mnie wprost ze stron książki. Pewnie była to zasługa szczegółowego opisu, na samą myśl o tym, jak obrazowo przedstawiał nam autor wszystkie te straszne sytuacje, okoliczności aż robi mi się słabo i oglądam się za siebie!
Nawet policjanci są zdezorientowani i mocno przestraszeni, a co dopiero mówić o mieszkańcach tych okolic, niektórzy wyjeżdżają, inni nie wychodzą z domów, by nie paść ofiarą... właściwie kogo? Zakapturzonej postaci, ubranej na czarno, która jest szybka, pojawia się i znika, jakby była duchem? O co w tym wszystkich chodzi? Czy wszyscy muszą zginąć? Czy tytułowa zapora ma związek z makabrycznymi zabójstwami? Czy stanowi jakiś klucz do rozwiązania zagadki?
Muszę zauważyć, że Oficynka ma naprawdę w swojej ofercie rewelacyjne kryminały, jak  na przykład "Schodząc ze ścieżki", który czytałam nie tak dawno temu.

Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
dayna15 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach: Mam,
candylove27 Linia koment
Przeczytane:2013-04-04, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Mam,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
gosia45 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Zapora Czarownica
Patryk Majzel
Okładka - Zapora Czarna wołga
Maciej Żurawski
Okładka - Zapora Tajemnica Boga
Karina Krawczyk
Okładka - Zapora Pod podłogą
Karina Krawczyk
Okładka - Zapora Wóda i bala
Grzegorz Żurek
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów