Zawód: TATA

Kategoria: Pedagogika
ISBN: 978-83-7580-166-8
Dodał/a książkę:MonikaSz
Recenzja - Zawód: TATA

Rola ojca we współczesnym świecie bywa zafałszowana przez stereotypy i śmiało można stwierdzić, że jesteśmy świadkami kryzysu ojcostwa. Nie każdy ojciec zadał sobie pytanie jakim naprawdę jest ojcem i dlaczego? Ale z pewnością zadał je sobie autor książki "Zawód: tata" Krzysztof Pilch, który stworzył niezwykle treściwe i ciekawe kompendium o relacji ojca i dziecka. Dość przewrotny tytuł nie oznacza wcale traktowania ojcostwa jako trudnej i przymusowej pracy, ale jako świadomie rozwijanego daru.

Autor za cel postawił sobie uświadomienie każdego ojca, że dzieci potrzebują takiego ojca, który będzie po prostu obecny w ich życiu, zwłaszcza w tym emocjonalnym i duchowym.

W tym też celu pokazuje czynniki, które kształtują wizję ojcostwa, począwszy od relacji z własnym ojcem, poprzez stereotypy, jakie krążą na temat roli ojca. Pytania, jakie zadaje autor czy opis zabaw, jakimi można urozmaicić wspólnie spędzany czas to zaledwie kilka elementów, które sprawiają, że książkę: "Zawód:Tata" czyta się z przyjemnością, pogłębiając zarazem swój zasób wiedzy i doświadczeń na temat ojcostwa.

Recenzja
justa21 Linia koment
Na półkach:
Pobaw się ze mną, tato„Ojcostwo to nie tylko walka z samym sobą i negatywnym wpływem świata, ale również inwestycja, która zwraca się po pewnym czasie wielokrotnie, a zysków z niej nie da się przeliczyć na żadne pieniądze”- tak zachęcająco o urokach, ale i obowiązkach wynikających z rodzicielstwa pisze Krzysztof Pilch, pedagog i teolog.Należący do Inicjatywy Tato.Net autor promuje większy udział ojców w życiu swoich dzieci, a książka „Zawód: tata” to próba przekonania rodzaju męskiego o tym, że „być ojcem - to
Okładka - Zawód: TATA Gdy Bóg przychodzi w ciemnościach
ks. Krzysztof Wons SDS