Zazdrość. Niebezpieczna namiętność

Data wydania: 2014-03-20
Kategoria: Psychologia
ISBN: 978-83-7489-546-0
Dodał/a książkę:izabela81
Psycholog David M. Buss uznaje zazdrość za zjawisko powszechne i wskazuje jej przejawy w wielu kulturach. Opierając się na ankietach i wywiadach przeprowadzonych w trzydziestu siedmiu krajach na sześciu kontynentach, a także na najnowszych odkryciach w dziedzinie biologii, antropologii i psychologii, stwierdza, że ewolucyjnie pierwsze pragnienia seksualne wciąż kształtują nasze pasje. Zabiera nas w fascynującą podróż przez wiele kultur, od prehistorycznych po współczesne, aby pokazać, jak wielki wpływ na każdego z nas ma tytułowa niebezpieczna namiętność. To książka przełomowa dla rozumienia pierwotnych tajników naszych serc. Szokuje, intryguje i niepokoi, bez wątpienia nie pozostawia nikogo obojętnym. Dodatkowo pokazuje, że jedynie zdrowa równowaga pomiędzy zazdrością a zaufaniem prowadzi do szczerego przywiązania i trwałej miłości.
Okładka - Zazdrość. Niebezpieczna namiętność O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów
Elżbieta Zubrzycka
Okładka - Zazdrość. Niebezpieczna namiętność Marek - chłopiec, który miał marzenia
Marek Kamiński
Okładka - Zazdrość. Niebezpieczna namiętność Mindfulness. O sztuce uważności
Thomas Roberts
Okładka - Zazdrość. Niebezpieczna namiętność Alfabet miłości
Renata Mazurowska, Bogdan Wojciszke
Okładka - Zazdrość. Niebezpieczna namiętność Mała wielka zmiana. Jak skuteczniej wywierać wpływ
Cialdini Robert B., Martin Steve J., Goldstein Noah J.