Okładka książki - Zdrada

Zdrada

Wydawnictwo: Drzewo Babel
Data wydania: 2014-05-26
Dodał/a książkę: elibri

rutyna o namiętność o katharsis

Linda ma 31 lat. Wszyscy uważają, że ma wspaniałe życie. Mieszka w Szwajcarii, w jednym z najbezpieczniejszych państw świata. Ma kochającego męża, urocze i dobrze wychowane dzieci oraz świetną pracę dziennikarki.

Jednak zaczyna buntować się przeciw rutynie i przewidywalności swojego życia. Nie jest w stanie dłużej udawać, że jest szczęśliwa, gdy w rzeczywistości czuje jedynie apatię.

Wszystko zmienia się, kiedy spotyka swojego byłego chłopaka. Jakub jest znanym politykiem, z którym przeprowadza wywiad. Podczas spotkania budzi się w niej dawno zapomniane uczucie - pożądanie.

Wbrew wszystkiemu postanawia zdobyć dawną miłość. Chcąc osiągnąć swój cel, musi sięgnąć dna ludzkich uczuć, by na koniec odnaleźć szczęście.

Paulo Coelho

Kup książkę

Avatar użytkownika - rysia420
rysia420
Przeczytane:2015-02-13, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Paulo Coelho jest klasą samą w sobie. Jego książki mają swoich stałych czytelników, których liczba wzrasta z dnia na dzień. Styl pisania autora jest bardzo prosty i bezpośredni, nie sposób nie zrozumieć głównego przesłania książki. Dzięki przychylności Wydawnictwa Drzewo Babel miałam przyjemność poznać nowe dzieło autora, opowieść o życiu, przekraczaniu granic, szukaniu szczęścia i spełnienia. Poznajcie "Zdradę". Co skłania człowieka do zdrady? Co powoduje, że bez pruderii oddajemy się w ramiona kochanka, doskonale wiedząc, ze ranimy tym samym kochające nas osoby? Powody są różne, a w swojej nowej książce Paulo Coelho stara się wyjaśnić to w sposób przyziemny i zrozumiały. Pogoń za marzeniem ma swoją cenę. Być może będziemy musieli zmienić nasze zwyczaje, przejść trudne chwile, przeżyć rozczarowanie. Ale nieważne, jak wysoką cenę przyjdzie nam zapłacić. I tak zawsze będzie niższa od tej, jaką zapłaci człowiek,który nigdy nie zaryzykował. Spojrzy kiedyś wstecz i zrozumie, że zmarnował życie.   Historia opowiadana jest z perspektywy 31-letniej Lindy, kobiety, której z pozoru nic nie brakuje. Ma kochającego męża, dzieci, pieniądze, dobrą pracę... Mimo wszystkich tych czynników, które składają się na słowo "szczęście", kobieta nie jest szczęśliwa i nie czuje się spełniona. Brakuje jej przygody, złamania rutyny, nowych wyzwań i zdarzeń, które ...
Avatar użytkownika - aqunia94
aqunia94
Przeczytane:2015-03-13, Ocena: 3, Przeczytałem, 12 książek 2015, Mam,
Po książki tego autora zaczęłam sięgać już jako nastolatka - może dlatego, że zawsze czułam się trochę poważniejsza, niż powinnam być jako nastolatka. Do tej pory przeczytałam chyba z 7 jego książek i wszystkie z nich poruszały tematykę, którą dostrzegam w swoim życiu. Jednak "Zdrada", jest utworem, który nie specjalnie mnie poruszył. Tzn. Początkowo jakoś tekst i cała historia Lindy była dla mnie bardzo chłodno przedstawiona, wręcz bez emocjonalnie, myślę że może taki był zamiar. Drugie co mnie irytowało było to, że nie ma tam w sumie dialogów, a "wymawiane" przez kobietę słowa, były jej przemyśleniami. Jednak po pewnym czasie powiedzmy, że się wciągnęłam, tzn czytało mi się dość dobrze, ale nie mogłam do końca wczuć się w historię bohaterki. Słowa uznania dla autora, ale mimo, że potrafię zrozumieć sytuację bohaterki to chyba jedna ze słabszych historii opisanych przez Coelh'a. Mimo, że potrafię zrozumieć sytuację bohaterki
Avatar użytkownika - selene21
selene21
Przeczytane:2014-12-31, Ocena: 3, Przeczytałem, 12 książek 2014, Mam,
Książka i temat zdecydowanie przereklamowana. Może autor "jedzie na swej renomie"? W każdym bądź razie jestem zawiedziona jak kilka osób wyżej. Przeczytałam kilka książek Coelho, ale ta mi nie przypadła do gustu. Rzecz ma się o Lindzie, 31-latce, niby szczęśliwej mężatce, mającej dwójkę dzieci. Nagle robi rachunek sumienia i podsumowanie co jej się udało w życiu, czego żałuje...I nagle podczas wywiadu z swoją szczeniacką miłością dochodzi do wniosku, że jej życie nie ma sensu, brakuje jej dreszczyku emocji, nieprzewidywalności...I co? Decyduje się zdradzić swojego męża, choć seks z ekschłopakiem nie jest romantycznym przypadkiem a tylko Lindę poniża i skłania ją do knucia niecnych planów względem żony Jakuba. Co z tego wyniknie? Czy Linda odważy się na rachunek sumienia wobec swojego męża? Wróci do niego czy będzie próbowała reaktywować uczucia z młodości? Styl pisania podobny do języka reporterskiego zdającego relację, choć nie brakuje opisu aktualnych emocji. Mężczyzna może zachowywać się jak zwierzę i spełniać swoje erotyczne zachcianki a kobieta chce mu dorównać..jak dla mnie żałosna historia aspirująca do opowieści o miłości. Według mnie prawdziwy opis to reakcja męża Lindy.
Avatar użytkownika - flickma
flickma
Przeczytane:2014-11-11, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2014, Mam,
Lubię Coelho, naprawdę go lubię ale tym razem trochę mnie zawiódł. W mojej ocenie to jego najsłabsza książka. Pisana jakby reporterskim językiem, krótkimi nierozwiniętymi zdaniami. Jakby strzelał z karabinu maszynowego. Tytuł powieści jest dość zwodniczy. Niby o zdradzie a faktycznie to opowieść o miłości. Zdrada jest jedynie punktem wyjścia do uświadomienia sobie co faktycznie w naszym życiu się liczy. A liczy się jedynie miłość. Miłość do partnera, dzieci, do siebie samego, nawet do nieprzyjaciół. Wszechogarniająca miłość do wszystkiego co nas otacza. Żeby jednak zrozumieć tę prostą prawdę trzeba przejść przez piekło zwątpienia, apatii, poszukiwań a czasami właśnie zdrady.
Avatar użytkownika - benioff
benioff
Przeczytane:2014-10-11, Ocena: 1, Przeczytałem, gnioty i grafomańskie dyrdymały,
Nazywanie tej taniej czytanki Literaturą piękną to jakaś kosmiczno-surrealistyczna aberracja, mówiąc językiem wojownika światła. Prawda jest taka, że to zwyczajny literacki ekskrement, fastfood dla pryszczatych gimnazjalistek, topornie ( styl a la wenezuelska telenowela) zbiór złotych myśli, które byłyby może interesujące, gdyby je artykułowała Marta, gadający Pies. Ot, choćby coś takiego: "Podobno z nadejściem lata ludzie zaczynają mieć dziwne myśli, ponieważ spędzają więcej czasu na świeżym powietrzu. Czują się mali wobec otaczającej ich potężnej przyrody." albo "Zdaję sobie sprawę, że ,,optymizm" i ,,nadzieja" to tylko słowa nadużywane w poradnikach uczących, jak żyć. Mądrzy ludzie, którzy je piszą, sami szukają sensu życia, nas traktując jak króliki doświadczalne, na których sprawdzają reakcję na wybrane bodźce."
Paulo Coelho jest jednym z moich ulubionych pisarzy. Zdrada to jego najnowsza książka i kiedy tylko się ukazała od razu wiedziałam, że muszę ją mieć.Niestety nie jest to zbyt przyjemna lektura, głównie ze względu na główną bohaterkę Lindę, której nie potrafiłam zrozumieć, bo wydawała mi się wielką egoistką i "marudą". Ma wszystko- kochającego męża, wspaniałe dzieci, dobrą pracę, a czuje się nieszczęśliwa i szuka czego więcej- wrażeń,miłości. co doprowadza ją do zdrady. Kryzys wieku średniego...? Przyznam szczerze, że czuję się trochę rozczarowana tą pozycją. Niby jest to styl Coelho, książka skłania do refleksji, zawiera tez krótkie przypowieści, ale sposób w jaki jest skonstruowana nie przypadł mi osobiście do gustu.
Do tej pory znałam tego autora z takich książek jak : "Alchemik", "Pielgrzym", "Walkirie", "Na brzegu Piedry usiadłam i płakałam", "Jedenaście minut", "Demon i panna Prym", "Czarownica z Portobello", "Zahir", "Piąta góra", "Brida". Teraz poznałam jego nową książkę "Zdrada". Paulo Coelho jest dla mnie pisarzem dosyć niezwykłym. Może nie każda jego książka jest świetna jednak nie da się ukryć, że każda porusza naprawdę trudne tematy, a przemyślenia jakie wywołują są dosyć niezwykłe, choć czasem ciężko spojrzeć prawdzie w oczy, niektórych nie da się zaakceptować, ale czasem bywa, że trzeba. Tak właśnie jest ze "Zdradą". "Zdrada" opowiada historię widzianą i przeżywaną oczami kobiety. Linda ma 31 lat, mieszka w Szwajcarii, ma kochającego męża, urocze dzieci, pracuje jako dziennikarka. Jednak to jej idealne życie ma jeden minus, rutynę. Linda dusi się, pochłania ją apatia, popada w co raz to dziwniejsze stany. Wydaje jej się, że sama szuka dziury w całym. Nie można mieć problemów jeśli ma się idealne życie, więc zaczęła je sobie wymyślać, przynajmniej tak to sobie początkowo tłumaczy. W końcu zaczyna buntować się przeciw rutynie i przewidywalności swojego życia, rozpaczliwie próbuje coś zmienić. I w końcu spotyka na swojej drodze Jakuba - swojego byłego chłopaka, to budzić w niej pożądanie, ciemną stronę i potwora, który tyle lat był na uwięzi. Wbrew wszystkiemu Linda chce szczęścia, tego co wszyscy. Na szali stawia swoje idealne życie i walczy o miłość Jakuba. Chciałoby s ...
Avatar użytkownika - KsiazkowoLC
KsiazkowoLC
Przeczytane:2014-06-20, Ocena: 3, Przeczytałem, 2014, Mam, Recenzenckie/Autorskie, Wyzwanie 2014,
Na wstępie pragnę podziękować Wydawnictwu Drzewo Babel za udostępnienie egzemplarza do recenzji. W związku z trwającą już od wielu lat moją książkową pasją przeczytałam już sporo tytułów tego autora. Zazwyczaj przyciągały mnie one swego rodzaju prostotą, która nie stroniła jednak od odrobiny zadumy i refleksji, w których zawsze kryło się według mnie takie czy inne przesłanie dla czytelnika, które mógł on zinterpretować na swój własny, całkowicie indywidualny sposób. Jeśli chodzi jednak o najnowszą powieść pana Coelho to mnie osobiście czegoś w niej zabrakło... Poznajemy Lindę, 31-letnią dziennikarkę, która wiedzie śmiało rzec można idealne życie u boku wspaniałego męża i dzieci. Ma piękny dom, zdrowie oraz pracę... Z dnia na dzień jednak coraz bardziej zaczyna jej doskwierać życiowa stagnacja... Gdy pewnego dnia kobieta przeprowadza wywiad ze swoją dawną miłością, Jakubem, który jest obecnie znanym politykiem, w obojgu zaczynają się budzić dawne emocje... W efekcie zdradzają oni kilkakrotnie swoich małżonków... Poprzez zaistniałą sytuację odczucia kobiety dotyczące życiowej rutyny znikają jednakże do głosu dochodzi obawa o to, iż prawda wyjdzie na jaw, a wtedy mąż ją porzuci, a polityczna kariera Jakuba również zostanie złamana, gdy wybuchnie skandal.... Po pewnym czasie Linda czuje się bardzo źle z tym jak postąpiła i postanawia wyznać wszystko mężowi... Ten jednak domyśla się wszystkiego niemalże bez słów i okazuje się niezwykle wyrozumiałą osobą... Linda decyduje się za ...
Avatar użytkownika - lewoszm
moniapili
Przeczytane:2015-01-06, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - slk
slk
Przeczytane:2014-06-20, Ocena: 2, Przeczytałem, 52 książki 2014, Czytam z Legimi , Do zrecenzowania,
Alchemik. Audiobook
Paulo Coelho0
Okładka ksiązki - Alchemik. Audiobook

"Alchemik" otwiera te drzwi w naszej duszy, o których istnieniu wolelibyśmy zapomnieć. Każe marzyć, podążać za własnym powołaniem, podejmować ryzyko, pójść...

Podręcznik Wojownika Światła
Paulo Coelho0
Okładka ksiązki - Podręcznik Wojownika Światła

Każdy wojownik światła bał się kiedyś podjąć walkę. Każdy wojownik światła zdradził i skłamał w przeszłości. Każdy wojownik światła utracił choć raz...