OPIS KSIĄŻKI:

Zdrowe odżywianie i higiena kobiety ciężarnej

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2010-12-06
Kategoria: Pedagogika
ISBN: 978-83-7587-438-9
Dodał/a książkę:PawelG

Zdrowe odżywianie i higiena kobiety ciężarnej to książka przeznaczona zarówno dla kobiet oczekujących dziecka, jak i tych, które planują posiadanie potomstwa. Przystępnie przedstawia zasady nie tylko prawidłowego odżywiania się, ale także zdrowego stylu życia, higieny i kosmetyki ciała. Poradnik podpowiada czytelniczkom, jak komponować swój jadłospis, aby dostarczyć sobie i rozwijającemu się dziecku wszystkich niezbędnych dla zdrowia składników, a jednocześnie zachować dobrą formę w czasie ciąży i po porodzie. W ciągu ostatnich lat zmieniły się poglądy i zalecenia dotyczące odżywiania przyszłych matek. Książka uwzględnia te nowości, a zaproponowane w niej przepisy oparte są zarówno na kuchni tradycyjnej, jak i współczesnej.

Emilly26 plusminus Linia koment
Przeczytane:2017-03-08, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem," Chcę przeczytać 26 książki w 2017 roku",
Grażyna Tuchmacher, która z zawodu jest technikiem żywienia ukończyła wydział Technologii Żywności na Akademii Rolniczej w Poznaniu. Swoje kulinarno-medyczne zainteresowania zrealizowała jako nauczycielka dorastającej młodzieży. Pasja oraz wieloletnia obserwacja nawyków żywieniowych nastolatków jak i mody na niezdrową żywność i elementarnego braku świadomości jaki wpływ ma tego typu sposób odżywiania na rozwój fizyczny i umysłowy w okresie dojrzewania oraz na przyszłą ciążę zainspirowały do napisania książki pt. ,,Zdrowe odżywianie i higiena kobiety ciężarnej".

Książka ta jest przeznaczona zarówno dla kobiet oczekujących dziecka jak i tych , które planują posiadanie potomstwa. Ten świetny poradnik , przystępnie przedstawia i podpowiada czytelniczkom zasady nie tylko prawidłowego odżywiania się , ale także zdrowego stylu życia, higieny i kosmetyki ciała, podczas dziewięciomiesięcznej ciąży , czyli najpiękniejszego i najważniejszego okresu w życiu każdej kobiety.

Książka autorstwa Grażyny Tuchmacher składa się 3 części następującej treści:

Część I zawiera:

Żywienie kobiety oczekującej dziecka

- będę szczęśliwą mamą

- prawidłowa waga w czasie ciąży

- zdrowe odżywianie kobiety ciężarnej

- wartość odżywcza podstawowych produktów żywnościowych

- warzywa i ich rola w żywieniu kobiety ciężarnej

- owoce jako naturalna słodycz

- mleko, jogurty , kefiry i sery jako źródła wapnia i białka

- jaja jako źródło cennych składników

- produkty zbożowe jako źródło węglowodanów

- ryby - smaczne i zdrowe

- indyk to najlepszy drób

- mięso zwierząt rzeźnych

- jaki tłuszcz jest najzdrowszy?

- przyprawy kuchenne

- substancje chemiczne najczęściej dodawane do żywności

- planowanie jadłospisów

- wiosna

- lato

- jesień

- zima

Część II zawiera:

Higiena i kosmetyka kobiety oczekującej dziecka

- pielęgnacja ciała

- pielęgnacja cery

- pielęgnacja intymnych okolic ciała

- pielęgnacja skóry pod pachą

- pielęgnacja włosów

- pielęgnacja stóp

Część III zawiera:

Kuchnia młodej pani domu i przyszłej mamy

- zasady obowiązujące w kuchni

- potrawy z warzyw

- owoce w potrawach

- potrawy z mleka i jego przetworów

- dania z jaj

- potrawy mączne

- sałatki z makaronem

- zupy

- dania pól-mięsne z makaronami i warzywami

-potrawy z ryb

- dania z drobiu

- potrawy z mięsa

-Mini-przekąski

-przekąski i kilka wypieków

Autorka przedstawiła doskonałe przepisy dla kobiet w ciąży oraz czytelników, którzy lubią zdrowo się odżywiać: sałatka z groszku zielonego, karp w sosie chrzanowym, zimowa sałatka z owoców, jajecznica na parze, naleśniki z nadzieniem twarogowo - szpinakowym oraz pizza z łososiem.

Prawidłowe odżywianie oraz higiena w czasie ciąży ma służyć prawidłowemu rozwoju dziecka i dzięki temu poradnikowi można zaczerpnąć wiadomości, które posłużą w początkowym etapie ciąży jak i po urodzeniu dziecka.

Zmienia się wiele zaleceń na przełomie lat odnośnie zdrowia i pielęgnacji , odżywienia kobiet w ciąży, ale moim zdaniem ta książka uwzględnia nowości , a zawarte w niej przepisy oparte są na współczesnej oraz tradycyjnej kuchni.

Książka posiada fotografie zaprezentowanych przepisów, wykonaną w perfekcyjny sposób grafikę, uwagi z cennymi poradami ,,Zapamiętaj!", tabela dotycząca substancji dodawanych do żywności - część I oraz interesujące anegdoty z perspektywy maleństwa. Oprawa miękka, stron 215. Wydana została przez Oficynę Wydawniczą ,,Impuls".

Polecam przeczytać tą każdej przyszłej mamie.
andr Linia koment
magi18 Linia koment