Opis ksiązki
Kup Teraz

Zdrowie bez recepty. Czyli skrobia, która leczy

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Druga Strona
Data wydania: 2014-09-16
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-64190-07-0
Liczba stron: 350
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Zdrowie bez recepty. Czyli skrobia, która leczy
Książka Dr McDougalla to kompendium wiedzy na temat diety roślinnej, która umożliwia powrót do zdrowia oraz utratę zbędnych kilogramów. Dieta Dr McDougalla jest oparta na badaniach naukowych oraz jego wieloletnim doświadczeniu lekarskim.

Stosując ten styl żywienia nie odczuwa się głodu, ponieważ produkty skrobiowe wypełniają żołądek. Większość osób na tej diecie przestaje mieć problemy z ciśnieniem, cholesterolem i trawieniem. W wielu przypadkach pacjenci mogą przestać brać dotychczasowe leki i suplementy (zawsze po konsultacji z lekarzem). W odróżnieniu od medycyny tradycyjnej, dieta roślinna oparta na skrobi nie leczy objawów, lecz przyczyny chorób, jakich jak otyłość, choroby serca czy cukrzyca. Właściwie dobrana dieta może działać jak lekarstwo.

To odważna książka. Dr McDougall nie boi się mówić prawdy na temat skutków tzw. diety zachodniej i wpływu produktów odzwierzęcych na stan zdrowia, odpowiedzialnych za ogromne rozpowszechnianie się chorób cywilizacyjnych. Traktuje pacjenta jak partnera, gdyż uważa, że każdy musi zrozumieć, jakie są korzyści ze spożywania skrobi, aby tę dietę konsekwentnie i świadomie stosować. Doktor jasno tłumaczy wpływ odżywiania na ludzki organizm oraz obala mity żywieniowe. Książka uzupełniona jest inspirującymi świadectwami osób, które wyleczyły się dzięki diecie Dr McDougalla. Dodatkowo zawiera również łatwy plan diety oraz sto prostych i smacznych przepisów.

Jest to propozycja diety na całe życie. To nie kolejna krótkotrwała moda, lecz dieta oparta na wiedzy medycznej, bezpieczna i zdrowa. Dieta oparta na skrobi pozwala większości pacjentom uniknąć częstych chorób, powrócić do zdrowia i poprawić wygląd.
Recenzja
speedi Linia koment
Przeczytane:2014-11-02, Na półkach: Przeczytałem,

Ludzie, którzy jedzą skrobię, są zdrowi i piękniLudzie, którzy jedzą skrobię, są zdrowi i piękni - tak twierdzi doktor John A.McDougall, autor książki Zdrowie bez recepty czyli skrobia, która leczy. Jest on doświadczonym lekarzem, należącym do grupy tzw. open-minds, czyli ludzi, którzy wykroczyli poza ogólnie przyjęte normy postępowania medycznego, i na podstawie własnych wnikliwych obserwacji oraz wyników badań, czasem i osobistych problemów medycznych, zaproponowali nowy, bardzo skuteczny model lec

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
speedi Linia koment
Przeczytane:2014-11-02, Na półkach: Przeczytałem,
magda690 Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,
ada22 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Lux Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów