Częste mycie skraca życie?

Okazuje się, że w tym starym porzekadle jest ziarno prawdy.

Co się dzieje, kiedy neurolog dziecięca próbuje odkryć prawdę o tym, jak jedzenie, którym karmi swoje dziecko wpływa na jego rozwój i astmę? Po pierwsze, bardzo brudzi sobie ręce. Nie tylko szokującym faktami o wyjałowionej z witamin i dobrych bakterii żywności, ale dosłownie - wyciągając codziennie z przydomowych grządek brudne marchewki, rzodkiewki, sałatę i pietruszkę.

Kiedy dr Maya Shetreat-Klein odkrywa, że ostatnie zmiany w hodowli przetwórstwa spożywczego szkodzą mikrobom żyjącym w ciele dziecka i wpływają na ich układ odpornościowy oraz mózg, przyczyniając się do przewlekłych chorób, zaczyna wdrażać swój własny plan leczenia syna, używając świeżej żywności prosto z gleby. Z zachwytem obserwując ustępujące objawy astmy, postanawia podzielić się nowo zdobytą wiedzą o ,,brudnych" warzywach i owocach z innymi.

Zdrowy brud to nie tylko zapis tej heroicznej walki o zdrowie syna i historia odkrywania nowych faktów o jakości żywności, ale przede wszystkim genialny poradnik, który powinien przeczytać każdy rodzic. Autorka udziela praktycznych porad na magazynowanie żywości leczniczej (od warzyw po czekoladę), oraz wskazówki dotyczące czytania etykiet. Ta książka stanowi wzór dla wszystkich rodzin, które chcą żyć w pełni zdrowia.

Praktyczne porady na magazynowanie żywności leczniczej (od warzyw po czekoladę) Wskazówki dotyczące rozsądnego czytania etykiet Przejrzyste wyjaśnienie, dlaczego ibuprofen, fluor, paracetamol i częsta dezynfekcja rąk mogą szkodzić zdrowiu twojej pociechy Analiza najgroźniejszych alergenów współczesnego świata Interesujące nowe informacje o mięsie, rybach, jajkach, ziarnach i mleku, które spożywamy na co dzień

`

Wyjdź z domu, dotknij ziemi, ubrudź sobie ręce i pozwól dobrym mikrobom, których brakuje w twoim organizmie, dostać się do niego i zacząć go uzdrawiać.

Książka, która odmieni sposób odżywiania całej twojej rodziny!

Informacje dodatkowe o Zdrowy brud. Jak unikanie sterylnie czystych warzyw i owoców może poprawić odporność twojego dziecka:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2017-03-24
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: The dirt cure

Kup książkę Zdrowy brud. Jak unikanie sterylnie czystych warzyw i owoców może poprawić odporność twojego dziecka

Zdrowy brud. Jak unikanie sterylnie czystych warzyw i owoców może poprawić odporność twojego dziecka - opinie o książce

Avatar użytkownika - joseheim
joseheim
Przeczytane:2021-07-15, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2021,

Ciekawa, wartościowa lektura, zwracająca uwagę na wiele aspektów dotyczących żywności i zdrowia naszych dzieci oraz naszego własnego.
Autorka przekonuje, dlaczego warto uważać, co się i gdzie kupuje, czytać etykiety i decydować się na żywność organiczną, produkowaną w zrównoważony sposób.
Podoba mi się kompleksowe i szczegółowe podejście do wielu zagadnień, w tym wartości odżywczych różnych produktów, jak również informacje na temat przemysłowych sposobów upraw roślin i hodowli zwierząt. O wielu rzeczach niby wiemy albo coś tam słyszeliśmy, a jednak warto spojrzeć na nie zebrane w jednym miejscu.
Ciekawe też były zagadnienia związane z regulacjami prawnymi - autorka jest Amerykanką i pisze z perspektywy USA, jednak odnosi się czasem do praw obowiązujących w UE.
Ogólnie rzecz biorąc polecam - każdemu rodzicowi, ale tez każdemu, kto chce po prostu żyć lepiej i zdrowiej.