OPIS KSIĄŻKI:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 1990
ISBN: 83-85079-12-2
Dodał/a książkę:fluokid
Manitou powraca... "Obudził się w środku nocy, pewien że ktoś jest w pokoju. Zamarł. Nie śmiał nawet odetchnąć. Wydawało mu się, że słyszy czyjś oddech - ciche, stłumione westchnienia świadczące o smutku czy bólu. Ktoś tu był... Spojrzał na szafę. Słoje orzechowego drewna na drzwiach szafy zawsze trochę go niepokoiły. Teraz budziły lęk. Miał wrażenie, że ktoś tam jest pod powierzchnią drewna. Najwyraźniej dostrzegł szarą twarz widoczną jako słaba poświata w politurze. To ten ktoś go wołał i rozpaczliwie próbował mu coś przekazać. Ktoś uwięziony i straszny. Słyszał jego głos jakby zza grubej szyby: - Alle... Allen... na miłość boską, Allen... pomóż mi... Przez jedną chwilę poczuł lodowaty strach..."
PrzyKawieZKsiazk plusminus Linia koment
Przeczytane:2017-04-03, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
"Zemsta Manitou" jest drugą częścią sagi o oddziaływaniu indiańskiej magii. Tym razem głównym bohaterem zostaje Neil Fenner, który jest konserwatorem łodzi z Bodega Bay. Jego syn zaczyna miewać przywidzenia. W otoczeniu rodziny Neila zaczynają dziać się dziwne i przerażające rzeczy, a Neil nie może sobie poradzić. Jego syn Toby, zostaje opętany przez ducha Misquamacusa, znanego nam już z pierwszej części. Tym razem jest on znacznie silniejszy. Nie jest też sam - z pomocą przychodzi mu jeszcze dwudziestu jeden potężnych czarowników z dawnych lat. Chcą oni razem wezwać potężnych indiańskich demonów i zesłanie ich ku zagładzie amerykańskiej ludności. Neil podczas próby wyjaśnienia tych zagadkowych wydarzeń, natrafia na Harry`ego Erskine`a - bohatera pierwszej części sagi.

Harry przyjeżdża do Nowego Jorku wraz ze Śpiewającą Skałą - nowoczesnym szamanem, z którym pokonał Misquamacusa w poprzedniej części. Bohaterowie dołączają do Neila, aby podjąć wspólną walkę z zagrożeniem. Tym razem jeden z naszych bohaterów zginie, czy to poświęcenie wystarczy, aby powstrzymać indiańskie demony?

"Zemsta Manitou" jest bardzo dobrą kontynuacją swojej poprzedniczki. Szkoda tylko, że postać Harry`ego Erskine`a została zmarginalizowana. Co za tym idzie, narracja automatycznie przeskoczyła na trzecioosobową. Powieść jest dojrzalsza, bardziej przemyślana niż pierwsza część. Na uwagę zasługuje finałowa walka między dwudziestoma dwoma szamanami, Neilem, Harrym i Śpiewającą Skałą jest nie źle opisana, długa i epicka. Pikanterii dodaje dołączenie się do tej batalii policji, Gwardii Narodowej i... duchów.

Książka przypadła do gustu wielu czytelnikom. Jak już wspomniałem wcześniej, minusem jest zmarginalizowanie roli Erskine`a. Pozostawia to lekki niedosyt. Nie wykorzystano także potencjału walki z 22 szamanami, gdyż ich funkcja została sprowadzona do minimum. Mimo to do książki ciężko się przyczepić, zwłaszcza, że finał jest bardzo dobrze napisany, co jak wiemy, u Mastertona nie zawsze wypala.
kocik83 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-04-01, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Kolejna część serii o walce pomiędzy Harrym,śpiewającą skałą a duchem szamana pragnącego zemsty.Odrobinę lepsza niż pierwsza część ale nie mój klimat.
Willa871 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-12-13, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,26 2015,Horror,
Druga część serii tak samo, a może nawet jeszcze lepiej trzymająca w napięciu. Zaskakujące zwroty akcji, groza wirująca w powietrzu. Polecam bo warto przeczytać :)
dona plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-04-01, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Kolejna część serii, trzymająca w napięciu. Polecam.
marysilver Linia koment
IzaaK Linia koment
Przeczytane:2015-10-29, Na półkach: Przeczytałem,2014 i wcześniej,
Sumire Linia koment
Aramina Linia koment
Przeczytane:2015-04-06, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytane w 2014 i wcześniej,
andr Linia koment
kazanavesheevat Linia koment