Opis ksiązki
Kup Teraz

Zeszyty dla najmłodszych. Zwierzęta

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2012-12-02
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788376126890
Liczba stron: 16
Dodał/a książkę:zuzankawes
Edukacyjne książki z naklejkami dla najmłodszych. Uczą dzieci nowych pojęć, ćwiczą i utrwalają zdobytą wiedzę. Kolorowe zdjęcia i naklejki zachęcą dzieci do zabawy i nauki.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
zuzankawes plusminus Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Czytam,

Odkrywamy świat


 


Bardzo fajny pomysł na prezent, pomyślałam od razu, kiedy tylko zobaczyłam „Zwierzęta. Zeszyty dla najmłodszych”. Estetyczne, kolorowe wydanie, naklejki zachęcające do zabawy i możliwość połączenia jej z nauką. Czego chcieć więcej? Chyba tylko czasu na to, by wspólnie z maluchem rozpocząć ciekawą przygodę, w której pozna on bogaty świat fauny. No i najważniejsza sprawa. Trzeba mieć malucha w odpowiednim wieku…


Książeczka przeznaczona jest dla małych dzieci, które zaczynają odkrywać świat a wraz z nim znaczenie słów. Dzieci dzięki tej niewielkiej, bo 16 stronicowej książeczce, mają okazję poznać nazwy zwierząt widywanych na co dzień oraz tych, które szansę zobaczyć będą miały prawdopodobnie tylko w zoo. Obok miniaturowych zdjęć, które znajdują się na marginesie książki, zadaniem dziecka jest odnalezienie wewnątrz książki naklejki odpowiadającej miniaturce i naklejenie jej w odpowiednim miejscu, na kolorowej planszy. To także okazja do nauczenia dziecka kolorów, choć głównym założeniem tej książki jest oswojenie dziecka z nazwami zwierząt i ich wyglądem.


Mamy więc w „Zwierzętach…” bardzo bogatą reprezentację świata fauny: od pingwinów i niedźwiedzi polarnych, poprzez swojskie krowy, kury, konie, czy psy. Naklejek jest naprawdę dużo, bo aż 70 sztuk, jest więc czego szukać i o czym się uczyć.


Świat zwierzaków podzielony został na te żyjące na wsi, w lesie, mieście, w zoo, wodzie czy powietrzu. Są przedstawiciele zarówno zwierząt groźnych (rekin, lampart, dzik), jak i domowych ulubieńców (pies, kot, papuga, królik).


Książeczka choć niewielka, rozwija spostrzegawczość i zdolności manualne dziecka, które najpierw odszukać musi potrzebną naklejkę, a następnie nakleić ją, ćwicząc przy tym swoje małe palce. Uczy nowych pojęć i utrwala te, które dziecko zdążyło już poznać. Dodatkowa atrakcja, to możliwość narysowania przez dziecko ulubionego zwierzątka.


Nawet po wykorzystaniu wszystkich naklejek i dopasowaniu ich w odpowiednie miejsca, książeczka nadal stanowić będzie atrakcję dla malucha, który chętnie oglądał będzie piękne zdjęcia zwierzaków.

gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów