Zgoda na zabijanie

Od kilkunastu lat Mitch Rapp walczy dla Ameryki, broniąc jej przed bezwzględnymi terrorystami, opętanymi ideą świętej wojny z Zachodem. Zdołał ocalić życie tysiącom ludzi, lecz jednocześnie zyskał wielu śmiertelnych wrogów, i wśród dżihadystów, i wśród polityków z Kapitolu. Saudyjski miliarder, ojciec jednej z ofiar Rappa, wyznacza astronomiczną nagrodę za jego głowę. Na cel biorą go były agent wschodnioniemieckiej Stasi i tajemnicze małżeństwo najwyższej klasy zawodowych zabójców. Zaczyna się polowanie. Czy Rappa może spotkać coś gorszego od śmierci? Vince Flynn jest obecnie jednym z najpopularniejszych autorów thrillerów politycznych. Jego poprzednie książki ? Przerwane kadencje, Przejęcie władzy, Trzecia opcja, Podział władzy, Władza wykonawcza i Dzień Pamięci ? trafiły na długo na listę bestsellerów ?New York Timesa?. Flynn pełnił rolę konsultanta przy serialu 24 godziny. ?Vince Flynn pozostaje królem wyrafinowanej intrygi politycznej?. Dan Brown, autor Kodu Leonarda da Vinci

Informacje dodatkowe o Zgoda na zabijanie:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2013-08-14

Kup książkę Zgoda na zabijanie

Zgoda na zabijanie - opinie o książce

Od czasu do czasu lubię przeczytać coś mniej wymagającego i wyrafinowanego. Odkąd sięgam pamięcią, interesowałam się wywiadem, kontrwywiadem, postawiłam więc na sensację. I  książka Zgoda na zabijanie do takich się zalicza. Jak dotąd, nie znałam twórczości tego amerykańskiego pisarza. W zamieszczonej notce biograficznej, przeczytamy, że Vince Flynn (1966-2013) należał do autorów popularnych thrillerów politycznych. W 1999 roku ukazało się Przejęcie władzy, w którym po raz pierwszy spotykamy agenta CIA i głównego bohatera.

Fabuła  jest całkiem niezła,  a akcja rozbudowana. Wprawdzie styl autora nie zachwyca, uwiera knajacki język. Ale do samego wątku nie mam większych zastrzeżeń. Wydarzenia rozgrywają się w zawrotnym tempie, pojawiają się niespodziewane okoliczności, włącznie z ingerencją służb w działania Rappa.

Czy i w jaki sposób nasz bohater poradzi sobie z dramatem, który go spotkał? Co zrobi? Do czego się posunie?

Zgoda na zabijanie nie jest to może literatura wysokich lotów, ale za to całkiem przyjemne czytadełko na długie, zimowe wieczory.

Bardzo mi się podobała cała seria. Ostatnia zwłaszcza. Na przykład wewnętrzna walka głównego bohatera. Tak mniej więcej od trzysetnej strony zaczyna się najlepszy moment.

Avatar użytkownika - patsi
Przeczytane:2014-01-08, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Władza wykonawcza
Vince Flynn 0
Okładka ksiązki - Władza wykonawcza

Porywający, obnażający mechanizmy władzy, oparty na współczesnych realiach śmiały thriller polityczny stworzony przez mistrza gatunku.Kiedy pluton...

Podział władzy
Vince Flynn0
Okładka ksiązki - Podział władzy

Genialna intryga oparta na realiach współczesnej polityki autorstwa mistrzathrillera politycznego!Izrael odkrywa, że Saddam Husajn już wkrótce...