OPIS KSIĄŻKI:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 1993-12-01
ISBN: 83-7120-027-7
Dodał/a książkę:hanka04
Potężni i dumni pogardzają ludzmi i mieszkańcami, trzymając setki niewolników dla rozrywki do pracy. Budują miasta cudnej piękności i tylko jedna rzecz zakłóca wspaniałe czyste niebo nad krainą elfów. Przepoqiednia, Serina Daeth, kiedyś ulubiona konkubina władcy elfów, Dyrana, z którym jest w ciąży, umiera na pustyni pod wpływem podstępniepodanych jej środków poronnych. Ale tuż przed jej śmiercią dziecko przyjmuje smocza akuszerka Alara, która do tej roli przyjmuje ludzką postać.
Piotr703 plusminus Linia koment
Przeczytane:2017-02-14, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2017,Wyzwanie - fantastyka 2017,
Mercedes Lackey wespół Andre Nortonem napisała bardzo interesującą pozycję. Przeczytałem sporo książek Mercedes Lackey i podobnie jak w tej książce brakuje mi wątków z opisami czynów magicznych. Akcja wielowątkowa toczy się dosyć wartko i napisana jest zgrabnie, ale ta magia... Niemniej jednak wrażenia po pierwszym tomie są jak najbardziej pozytywne. Opisy, czasami nazbyt detaliczne, np. przyrody nie zniechęcają jednak. Nie są na tyle częste i rozbudowane, aby to zniechęciło czytelnika. Z czystym sumieniem mogę polecić tę pozycję, a miłośnikom tego typu literatury tym bardziej.
Tymczasem zabieram się za tom II. Ciekawe co przyniesie....
hanka04 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-12-18, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2014,Mam,
Rewelacyjna historia kilku bohaterów. Wątek pól-elfów, czystej krwi ludzi, elfów i smoków splata się w jedną historię. Walka o dominację w świecie nie zna granic. Polecam!!!!
Sheelka Linia koment
Przeczytane:2015-07-15, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,