Zimne ognie

Kate to spełniona zawodowo londyńska singielka. Jest jednak bardzo samotna - niedawno rozstała się z partnerem, a jej jedynymi przyjaciółmi są Lucy i jej mąż. Marzy też o dziecku. Wkrótce poznaje przystojnego mężczyznę, z którym jest jej coraz lepiej. Gdy zachodzi w ciążę  i  pragnie wyznać mu tę nowinę, on nagle znika bez śladu... Okazuje się, że jej kochankiem był psychopata, podający się za psychologa  Alexa Turnera, który na dodatek porywa jej najlepszą przyjaciółkę...

Informacje dodatkowe o Zimne ognie:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2016-08-03
Tytuł oryginału: Where there's smoke
Tłumaczenie: Piotr Kaliński

Kup książkę Zimne ognie

Zimne ognie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Booklutek
Booklutek
Przeczytane:2022-02-20,

Simon Beckett "Zimne ognie" / "Przez kolejne trzy tygodnie Kate regularnie nawiedzała irracjonalna niewiara w to, że można być tak szczęśliwym. Wrażenie to przychodziło bez ostrzeżenia, przybierając formę pesymistycznego przekonania, że radość nie może trwać wiecznie i że wkrótce trzeba będzie za nią zapłacić wysoką cenę. Potem mijało jak chwilowe zachmurzenie, a Kate znów poddawała się przyjemnemu uniesieniu." Londyn. Kate Powell to dojrzała singielka, która cieszy się sukcesami zawodowymi. Niestety źle one wpłynęły na jej życie prywatne. Były chłopak Paul zostawił ją, i teraz odgraża się za przegrany przetarg. Kate miała nadzieję, że z nim ułoży sobie życie i urodzi upragnione dziecko. Po rozstaniu nie spotykała się z żadnym mężczyzną, a zegar biologiczny tyka. Decyduje się na klinikę dawców nasienia, lecz nie podoba jej się to, że nie będzie znać kandydata, więc postanawia znaleźć go na własną rękę. Wysyła ogłoszenie do czasopism medycznych. Na jej wiadomość odpisuje tajemniczy psycholog Alex Turner. Jak rozwinie się ta znajomość?
Nie wiem dlaczego autor nazwał tę powieść thrillerem. Według mnie do thrilleru tu daleko, akcja toczy się wolno, nie ma wielkiego napięcia ani dreszczyku. Niby na zakończenie tej historii jest ten "thriller" ale ja go nie poczułam. Za to psychologia tu jest, jeśli chodzi o dawcę nasienia i jego zaburzenia oraz rozterki głównej bohaterki.
Jak dla mnie to obyczajówka. O dziwo, dobrze mi się czytało. Temat fajny na fabułę.
Bardzo lekka lektura. Po ciężkiej pozycji można taką przeczytać.

Avatar użytkownika - Martyna90210
Martyna90210
Przeczytane:2020-11-22,

Tym razem zdecydowałam się na przeczytanie thrillera psychologicznego "Zimne ognie" Simona Becketta. Nie jest to pierwsza przeczytana przeze mnie książka tego autora. Przeczytanie książki "Niespokojni zmarli", która mi się spodobała, dodatkowo skłoniło mnie do tego żeby znowu sięgnąć po książkę tego autora. Zapraszam do dalszej recenzji aby dowiedzieć się czy "Zimne ognie" spodobały mi się równie mocno.

Czego może brakować w życiu pięknej, odnoszącej sukcesy zawodowe singielce, czyli Kate Powell? Kobieta po nieudanym związku nie zamierza pakować w kolejny, jedynie do pełni szczęścia pragnie mieć dziecko. Decyduje się na samotne macierzyństwo więc postanawia znaleźć dawcę swojego dziecka. Chce jednak wiedzieć kto będzie ojcem jej dziecka, dlatego poznaje Alexa Turnera, która odpowiada na jej zgłoszenie. Wszystko zaczyna się pięknie, ponieważ mężczyzna okazuje się przystojnym, inteligentnym i trochę wstydliwym kandydatem. Kate zgadza się na to aby Alex był dawcą, nie wiedząc jakie niebezpieczne konsekwencje pociągnie za sobą ta decyzja...

Książka bardzo mi się spodobała i bardzo różniła się od książki "Niebezpieczni zmarli", tym że główną bohaterką była kobieta oraz występowała w niej narracja trzecioosobowa. W książce przedstawiony został problem piromanii, co z kolei doprowadziło do częstych pożarów. Książka ostrzega przed nieznajomymi, którzy mogą okazać się niebezpieczni, ponieważ często pozory mylą. "Zimne ognie" bardzo wolno się rozkręcały ale mimo to czytało się tą książkę szybko i przyjemnie. Kiedy już się rozkręciła, czyli tak od połowy, pochłonęłam ją bardzo szybko (dobrze, że nie było upału, bo znowu bym się spiekła podczas czytania na słońcu). Zakończenie książki bardzo trzymało w napięciu, dlatego ciężko się było od niej oderwać.

"Zimne ognie" polecam każdemu kto lubi thrillery psychologiczne trzymające w napięciu. Żaden fan takiego gatunku książek na pewno nie zawiedzie się na tej książce, dlatego zamierzam jeszcze sięgnąć po kolejne thrillery psychologiczne tego autora.

Avatar użytkownika - wordila
wordila
Przeczytane:2017-06-17, Ocena: 4, Przeczytałam, 2017,
Trudno uwierzyć, że książkę tą napisał jeden z moich ulubionych pisarzy - Beckett. Jest zupełnie inna od pięciotomowej serii o antropologu sądowym. Jest wyraźnie gorsza. Niby poprawna jeśli chodzi o styl, słownictwo, ale brak jej tego czegoś. Czyta się ją bardzo szybko, jak lekką powieść. Jeśli to miał być thriller, to się nie udało, bo nie bałam się w ogóle. Poza tym, w trakcie powieści wiedziałam już kto będzie zagrożeniem, bo autor kilka razy to zasugerował. Bez fajerwerków, za sympatię do autora daję 4.
Avatar użytkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2017-04-06, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2017,
kingaczyta.blogspot.com kingaczyta.blogspot.com Kate Powell jest singielką, odnosi sukcesy zawodowe i lubi sama o sobie decydować. Jednak w pewnym momencie swojego życia odkrywa, że czegoś jej jednak brakuje. Pragnie dziecka, ale po nieudanym związku nie chce pakować się w kolejny. Decyduje się zatem na inseminację. ale chce zrobić to na własnych zasadach i sama znaleźć dawcę, by wiedzieć, kto będzie ojcem dziecka. Na jej ogłoszenie szybko odpowiada Alex Turner - psycholog kliniczny, który zdaje się być kandydatem idealnym. Znając genialną "Chemię śmierci" tego autora i kolejne książki z tej serii, czuję się bardzo "Zimnymi ogniami" zawiedziona. Nigdy bym nie powiedziała, że tak "łagodna" i tak pozbawiona emocji powieść może wyjść z rąk pana Becketta. Aż ciężko w to uwierzyć. Książkę przeczytałam bardzo szybko, ale tylko temu, żeby jak najszybciej sięgnąć po coś innego. Niestety, ale więcej w niej wad niż zalet. Przede wszystkim "Zimne ognie" to książka przewidywalna od początku do końca, zupełnie pozbawiona elementów zaskoczenia, do których jestem u pana Becketta przyzwyczajona. Po drugie, naiwność głównej bohaterki okropnie mnie raziła i zastanawiałam się, gdzie ta niby ostrożna kobieta ma w ogóle mózg, bo jej zachowanie i przemyślenia sobie zaprzeczały. Po trzecie, wieje nudą. Nie dość, że książka długo próbuje się rozkręcać to ostatecznie ciężko powiedzieć, że w ogóle to robi. Autor wszystko przeciąga, robiąc z "Zimnych ogni" bardzo średnią powieść obyczajową, a nie thriller. Żeby nie było tak negatywnie to wspomnę o zaletach, na które zwróciłam uwagę. Cieszy mnie bowiem fakt, że autor zwrócił uwagę na potężną moc portali społecznościowych, pokazał, jak w łatwy sposób mogą zniszczyć życie i jak szybko rozprzestrzeniają się informacje. Hmmm, i to chyba tyle z zalet. Jeśli chodzi o Becketta to z czystym sumieniem polecić mogę serię z Dr Davidem Hunterem - na pewno się nie zawiedziecie. Zaś "Zimne ognie" lepiej sobie odpuścić.
Avatar użytkownika - SteveS
SteveS
Przeczytane:2016-09-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Jestem ogromną fanką książek Simona Becketta, choć zazwyczaj czytałam te z cyklu. W "Zimnych ogniach" przez pierwszą część lektury miałam wrażenie, że nieco zniknął wątek typowego thrillera, jednakże z czasem okazało się, jak misterne były zabiegi autora w tworzeniu niesamowitego wątku psychologicznego. Polecam wszystkim, których interesuje psychiatria połączona z kryminałami. Pełna recenzja: ://dlalejdis.pl/artykuly/zimne_ognie_recenzja
Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2016-08-30, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Recenzja, jak zawsze, na moim blogu. Serdecznie zapraszam: http://magicznyswiatksiazki.pl/zimne-ognie-simon-beckett/
Avatar użytkownika - Kate1986
Kate1986
Przeczytane:2018-04-19, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 12 książek 2018,

Rewelacyjna książka!Czytało się ją z zapartym tchem.Niebanalna fabuła,wartka akcja.Polecam!

Avatar użytkownika - greenlady
Przeczytane:2017-09-24, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Przeczytane w 2017,
Wołanie grobu
Simon Beckett0
Okładka ksiązki - Wołanie grobu

„Im coś jest głębiej, tym dłużej przetrwa. Martwe ciało odcięte od światła, powietrza i ciepła może trwać prawie wiecznie. Jednak...

Dzień jak dzień
Simon Beckett0
Okładka ksiązki - Dzień jak dzień

Doktor David Hunter skłania zmarłych do zwierzeń w literackich thrillerach, które poruszają najgłębsze emocje milionów czytelników...