Zjawiska na niebie gwiaździstym to pięknie ilustrowany, fascynujący w swej treści ,,przewodnik po niebie" dla wszystkich Czytelników zainteresowanych astronomią. Przystępnie informuje i podaje praktyczne wskazówki. Jest przeznaczony dla osób zamierzających dla przyjemności, na przykład podczas wakacji, przystąpić do wstępnych obserwacji nieba.

Jest to również książka dla pedagogów, wyrasta bowiem z praktyki nauczania. Do programu waldorfskich klas wyższych szkoły podstawowej należą cykle lekcji astronomii. Charakterystyczne jest tu podejście fenomenologiczne. Dzieci uczą się poznawać i rozumieć to, co mogą dostrzec gołym okiem, a więc w przypadku astronomii związek między Ziemią i Słońcem, fazy Księżyca oraz wyraźnie widoczne na bezchmurnym nocnym niebie gwiazdozbiory.

W szkołach innego typu można przystąpić do tematu inaczej: na przykład wzbogacić obserwacjami nieba wieczory przy ognisku podczas pierwszego wspólnego wyjazdu wychowawcy z klasą, a w następnych latach nauki także lekcje geografii i historii. Jak wykazuje praktyka nauczania w szkołach waldorfskich, tego rodzaju wprowadzenie do astronomii pod rozgwieżdżonym niebem to dla uczniów źródło niezapomnianych, radosnych przeżyć, do których powraca się przez całe życie.

Z języka niemieckiego przełożyła Irena Semeniuk.

Informacje dodatkowe o Zjawiska na niebie gwiaździstym. Jak obserwować i rozumieć ruchy ciał niebieskich:

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2013-06-21
Kategoria: Dla młodzieży

Kup książkę Zjawiska na niebie gwiaździstym. Jak obserwować i rozumieć ruchy ciał niebieskich

Zjawiska na niebie gwiaździstym. Jak obserwować i rozumieć ruchy ciał niebieskich - opinie o książce

Avatar użytkownika - nori17
nori17
Przeczytane:2013-10-08, Ocena: 6, Przeczytałem,
Dawni nie czytał tak kompletnej książki o gwiazdach. Swietnie napisana, przystępny język, zdjęcia, fakty godne polecenia!
Avatar użytkownika - Baronek7
Baronek7