Zjazd szkolny

Życie 24-letniej Sabine zmienia się gwałtownie po tym, jak przeczytała w gazecie ogłoszenie o zjeździe uczniów w swojej starej szkole. Bohaterka wygrzebuje z pamięci ważne wydarzenie z tamtych czasów: fakt zaginięcia jej koleżanki z klasy, Isabel. Kiedyś były bliskimi przyjaciółkami. Gdy jednak Isabel stała się najbardziej lubianą dziewczyną w szkole, odsunęła od siebie Sabine. I nie był to jedyny zawód, który jej sprawiła. Pomimo upływu lat Sabine czuje się winna: być może Isabel by nie zaginęła, gdyby tamtego pamiętnego dnia razem wróciły na rowerach do domu?

Informacje dodatkowe o Zjazd szkolny:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2010-02-15
ISBN: 978-83-7495-784-7

Kup książkę Zjazd szkolny

Zjazd szkolny - opinie o książce

Avatar użytkownika - joanna1908
joanna1908
Przeczytane:2015-07-24, Ocena: 6, Przeczytałam,
Nie dość, że naprawdę ciekawa, trzymająca w napięciu i pełna zwrotów akcji - to zakończenie jest naprawdę zaskakujące. Przypadkowo wpadła mi w ręce z myślą, że "przeczytam parę stron, ale raczej będzie nudna" - nie oderwałam się, aż skończyłam. Naprawdę godna polecenia.
Avatar użytkownika - Ivy
Ivy
Przeczytane:2022-07-29, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2022,

Zjazdy szkolne stały się modne i, mimo że ogólnoświatowa pandemia z lekka wyhamowała wszelkie większe imprezy, z czasem pewnie, przynajmniej w tym temacie, wszystko wróci do normy. Ciekawie jest spotkać po latach koleżankę, którą kiedyś ciągnęło się za warkocze, lub kolegę,  który zjadł sąsiadce z ławki pachnącą chińską gumkę do ścierania, bo myślał, że to guma do żucia.  (doświadczenia własne)

Spotkania takie wywołują mnóstwo emocji, odnowionych kontaktów i wspomnień, tych chyba najwięcej. Niestety, nie zawsze są to wspomnienia pozytywne, miłe i pożądane.

Z takimi właśnie wspomnieniami boryka się Sabine. Dwudziestoczteroletnia pracownica głównego oddziału dużego banku. Sabine, przy okazji zjazdu, postanawia przeprowadzić swoje małe śledztwo w sprawie zaginięcia Isabel, swojej koleżanki z klasy, której nigdy nie odnaleziono, ani żywej, ani martwej.

Przyznaję, że na początku czytało mi się trudno. Miałam wrażenie, że tłumaczenie jest jakieś "drewniane" i że właściwie książka mnie nudzi. Jakieś dziwne problemy w pracy, głównej bohaterki, szeroko rozpisana agresywna rywalizacja między pracownikami. Jakiś przemocowy chłopak, który wykazuje agresję, kiedy tylko traci nad czymś kontrolę. Rodzice, brat, rodzinne powiązania. Zaczęłam się zastanawiać, gdzie w końcu jest ten zjazd. Połowa książki, a zjazdu nie widać.

W końcu jednak dałam się wciągnąć w tę historię, chociaż zakończenie mnie lekko zdziwiło, ale też i lekko rozczarowało. Właściwie trudno tej pozycji coś konkretnego zarzucić, jednak u mnie nie wywołała okrzyków zachwytu. W mojej ocenie książka jest dobra, ale nie bardzo dobra.

Bezpiecznie jak w domu
Simone van der Vlugt0
Okładka ksiązki - Bezpiecznie jak w domu

Dom powinien być bezpieczną przystanią. Kiedy jednak do dyskretnie zlokalizowanego domu Lisy wtargnął zbiegły z więzienia przestępca i wziął ją oraz jej...