Złe matki są najlepsze. Poradnik szczęśliwej mamy

Świat będzie cię próbował nauczyć macierzyństwa, ale nie daj się.
Tylko ty wiesz, jak być matką twojego dziecka.
Gdzie to dziecko ma czapeczkę?
Jeszcze go karmisz piersią? Przecież to sama woda!
Wychodzisz sama na miasto wieczorem? Nie boisz się zostawić dziecka z tatą?!

Tak, słyszałaś już te pytania. I wiele innych. Setki razy. I wiesz dobrze, że nawet gdybyś nie wiadomo jak się starała, i tak zawsze ktoś uzna cię za złą matkę. Może czas to zaakceptować i dołączyć do grona Złych Matek, które odkryły, że macierzyństwo tak naprawdę jest całkiem… proste.

Niektórzy chcieliby nam wmówić, że po porodzie należy zmienić imię na „Mama” i wyzbyć się tożsamości. Poznaj historię kobiety, która odkryła sposób na szczęśliwe, instynktowne macierzyństwo. Dzięki tej książce dowiesz się wszystkiego, co trzeba wiedzieć o przetrwaniu pierwszego roku z dzieckiem. Oraz odkryjesz, na czym polega sekret matek, które nawet po urodzeniu dziecka potrafią bez wyrzutów sumienia myśleć o sobie.

Matylda Kozakiewicz – znana blogerka, której artykuły od ponad dziesięciu lat wzbudzają kontrowersje w sieci i docierają do milionów czytelników. Nie boi się mówić o tabu, żartuje na każdy temat, walczy z mitami macierzyńskimi. Pomoże ci przebrnąć bezboleśnie przez informacyjny chaos wokół macierzyństwa i zdradzi swoje tricki ułatwiające życie z małym dzieckiem.

Informacje dodatkowe o Złe matki są najlepsze. Poradnik szczęśliwej mamy:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2017-05-18
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-240-3819-0

Kup książkę Złe matki są najlepsze. Poradnik szczęśliwej mamy

Złe matki są najlepsze. Poradnik szczęśliwej mamy - opinie o książce

Avatar użytkownika - grazka_czyta
grazka_czyta
Przeczytane:2022-10-22, Przeczytałam,

Dla autorki poród i macierzyństwo są czymś mega naturalnym i łatwym. Przekonuje nas, że trudności wynikają z przekonań i że po prosu trzeba się słuchać intuicji. Z tą intuicją - zgadzam się. Nie zmienia to jednak faktu, że nawet najbardziej pozytywnie i naturalnie nastwiona kobieta może przejść porób jak gehennę. Jednym kobietom jest łatwiej, inne będą się z macierzyństwem i porodem zmagać długo. W związku z tym, że dla mnie poród i początek macierzyństwa był totalną masakrą, nie poczułam klimatu tej książki.

Avatar użytkownika - KuLtUrAlNiEbp
KuLtUrAlNiEbp
Przeczytane:2017-06-22, Ocena: 4, Przeczytałam,
Złe matki są najlepsze są zapiskiem doświadczeń, osobistych przeżyć i emocji autorki. Matylda Kozakiewicz to blogerka od przeszło dziesięciu - segritta.pl W swych postach "mówi" to, co myśli. Nie koloryzuje i nie retuszuje rzeczywistości. Dlatego jej teksty mogą i pewnie są odbierane za kontrowersyjne. Z niniejszą książką też tak jest. Nie każdemu przypadnie do gustu w całości, ale uważam, że pewne poruszone aspekty trafią do mamusiek:) Książka podzielona jest na przeszło pięćdziesiąt rozdziałów. W tym autorka umieściła strony internetowe, które proponuje nam "wygooglować". Rozdziały generalnie dotyczą przebiegu ciąży, porodu i bycia mamą. Myślę, że choć tak wygląda, nie jest to typowy poradnik. Powiedziałabym asekuracyjnie, że raczej "sugestnik" powstały na bazie autopsji. M. Kozakiewicz łamie wiele stereotypów dotyczących wychowania dziecka. Stawia zdecydowanie na siłę intuicji, a nie na tzw. "dobre rady" z otoczenia. Nie brakuje tu też humoru i luźnego odbioru. Taki chyba był zamysł, aby czytelnik nie czuł spięcia bądź co bądź ważnym tematem. Same ilustracje są równie wymowne, co zabawne.
Avatar użytkownika - malwina10405
malwina10405
Przeczytane:2019-01-31, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Na plus tej książki trzeba zaliczyć to, że pokazuje kobietom, że nie muszą na siłę wychowywać dzieci tak, jak radzą krewni, poradniki, czy wszelkiej maści "autorytety". Niestety język książki sprawił, że ciężko mi było przebrnąć przez jej lekturę, co według mnie stanowczo obniża jej ocenę.

Avatar użytkownika - helena610
helena610
Przeczytane:2019-01-26, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,

"Poradnik" dla młodych mam napisany super lekki i przystępnie-niejdnej przyszłej lub świeżo upieczonej mamie rozjaśni w głowie i może ułatwić podejmowanie niektórych decyzji. Zgadzam się przed wszystkim z tym że każda z nas ma prawo wychowywać dziecko po swojemu, tym bardziej że nie ze wszystkimi podejściami autorki się zgadzam ;) niemniej szkoda że nie poznałam tej pozycji przed swoimi ciążami i narodzinami córek.

Avatar użytkownika - darr2
darr2