OPIS KSIĄŻKI:

Zlecenie albo o obserwacji obserwatora obserwatorów

Ocena ( 1 osoba )
4.0
Wydawnictwo: inne
Data wydania: 1993-01-01
Dodał/a książkę:danutka
Znany psychiatra wynajmuje dziennikarkę F., aby przeprowadziła śledztwo w sprawie śmierci jego żony - kto ją zabił, w jaki sposób zginęła i dlaczego ciało jej znaleziono na pustyni w Afryce. F. wkrótce wpada na trop mordercy, ale sama prawie staje się jego ofiarą. Na szczęście jednak była obserwowana, co pozwala odpowiednim służbom wkroczyć w decydującym momencie.
danutka plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-12-06, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,z_52 książki 2013,

Jak wskazuje tytuł, jest to opowieść o obserwacji i obserwatorach: psychiatra obserwował żonę, ktoś obserwuje F., obserwatora obserwuje policja i wywiad, a oni są również obserwowani przez satelitę itd. - czy można jeszcze liczyć na chwilę samotności, bez wszędobylskiej obecności obserwatorów?

Ciekawostką opowieści jest jej forma - 24 zdania, często wielostronicowe. Nie wiem, jak te zdania czyta się w oryginale, ale tłumaczenie niestety często sprawia wrażenie wymuszonego - przecinek jest tam, gdzie aż się prosi o kropkę i normalne zakończenie zdania albo chociaż średnik, aby zachować formę.
Cień jabłoni