Z³o

Ocena: 4.4 (5 g³osów)
W znanym studiu filmowym Eddiego Archera, hollywoodzkiego speca od efektów specjalnych, strasz± potwory, monstra i zombie, manekiny wygl±daj± jak ludzie-ofiary zbrodni, a sztuczn± krew mo¿na wzi±æ za autentyczn±. W podziemiach tego królestwa u³udy, gdzie zrekonstruowano sceny z niektórych czarnych filmów, dochodzi do prawdziwego morderstwa. Na oczach zaskoczonego i przera¿onego Alistaira, Archera juniora, o¿ywa z³owieszcza postaæ kap³ana z filmu Sam Stone i dziwaczny przypadek Muzeum Egiskiego i jednym ruchem no¿a u¶mierca Jenny Henderson, pocz±tkuj±c± aktorkê. Policja nie daje wiary zeznaniu Alistaira i oskar¿a go o zabójstwo. W ten niedzielny wieczór, w zamkniêtym pomieszczeniu byli tylko we dwoje.

Zrozpaczony Eddie szuka ratunku dla ukochanego syna, który zapewnia go o swojej niewinno¶ci. Udaje mu siê sprowadziæ Ekipê £owców, s³ynn± ze skuteczno¶ci i niekonwencjonalnych sposobów prowadzenia ¶ledztwa. Przewodniczk± tej grupy po studiu i po¶ród ludzi z nim zwi±zanych zostaje Madison Darvil, zaufana pracownica Eddiego, która, jak siê przekona³, potrafi nawi±zaæ kontakt ze zmar³ymi. Wkrótce skorzysta z tej niezwyk³ej umiejêtno¶ci…

Informacje dodatkowe o Z³o:

Wydawnictwo: Burda Ksi±¿ki
Data wydania: 2014-04-16
Kategoria: Krymina³, sensacja, thriller

wiêcej

Kup ksi±¿kê Z³o

Cytaty z ksi±¿ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej ksi±¿ki.

Zobacz tak¿e

Z³o - opinie o ksi±¿ce

Avatar u¿ytkownika - Noelka
Noelka
Przeczytane:2015-02-26, Ocena: 4, Przeczyta³am, 52 ksi±¿ki 2015, Mam, Przeczytane,
Gdzie kryje siê "Z³o"?

"Z³o" Heather Graham to lekki krymina³ z w±tkiem nadprzyrodzonym i romansowym, rozgrywaj±cy siê w Hollywood.

Eddie Archer to spec od efektów specjalnych, który prowadzi znane studio filmowe w Hollywood. Jego wytwórnia tworzy potwory, monstra, zombie, manekiny, które wygl±daj± jak ofiary zbrodni i sztuczn± krew, która przypomina prawdziw±.

Pewnego dnia na terenie studia dochodzi do prawdziwej zbrodni.  Zostaje zamordowana Jenny Henderson, pocz±tkuj±ca aktorka. Zdaniem jedynego ¶wiadka, Alistera Archera juniora, syna Eddiego, morderc± by³ kap³an z filmu "Sam Stone i dziwaczny przypadek Muzeum Egipskiego", który nagle o¿y³ i chwyci³ nó¿. Jak mo¿na siê domy¶leæ, policja nie wierzy w zeznania m³odego Archera i oskar¿a go o dokonanie tej makabrycznej zbrodni, gdy¿ w zamkniêtym pomieszczeniu byli tylko oni.

Eddie postanawia poprosiæ o pomoc swojego przyjaciela, Sama Camerona, który kiedy¶ pracowa³ w studio, a teraz pracuje w specjalnej jednostce FBI, zwanej Ekip± £owców oraz Madison Darvil, która ma byæ ich przewodniczk±. Kobieta ma paranormalne zdolno¶ci, potrafi nawi±zywaæ kontakt ze zmar³ymi... Czy wspólnie uda im siê doj¶æ do prawdy?

"Z³o" to lekki krymina³ z w±tkiem nadprzyrodzonym. Sean i Madison potrafi± nawi±zywaæ kontakt ze zmar³ymi, dziêki czemu metody prowadzenia ¶ledztwa s± urozmaicone. Uwagê przykuwa Boggie (Bogart), który jest barwn± postaci±.

Powie¶æ zawiera tak¿e w±tek romansowy, który jest trochê przewidywalny. Od pocz±tku widaæ, ¿e miêdzy Seanem a Madison zaczyna siê co¶ dziaæ. Na szczê¶cie romans nie w±tkiem dominuj±cym, lecz dodatek do fabu³y.

Jak na dobry thriller przysta³o, w powie¶ci nie brakuje w nim nag³ych zwrotów akcji, które zmieniaj± perspektywê o 180 stopni. Heather Graham umiejêtnie dawkuje informacje istotne dla sprawy. Trzeba przyznaæ, ¿e zakoñczenie jest zaskakuj±ce. Polecam tê powie¶æ mi³o¶nikom lekkich krymina³ów z w±tkiem romansowym i elementami nadprzyrodzonymi oraz fanom Heather Graham.

Avatar u¿ytkownika - anna-4008
anna-4008
Przeczytane:2023-11-12, Ocena: 3, Przeczyta³am, Ksi±¿ki przeczytane w 2023,

Akcja tej powie¶ci jest szybka i zawiera wiele ciekawych w±tków oraz zwrotów w fabule.

Praktycznie do samego koñca nie wiadomo kto oka¿e siê winny, a gdy ju¿ zagadka zosta³a rozwi±zana nie mog³am uwierzyæ, ¿e to wszystko skoñczy³o siê w taki sposób.

Jêzyk autorki jest lekki i przyjemnie siê go czyta.

G³ówni bohaterowie s± dobrze wykreowani.

Avatar u¿ytkownika - wiesia884
Inne ksi±¿ki autora
Niewidzialne
Heather Graham0
Ok³adka ksi±zki - Niewidzialne

Krymina³ z w±tkiem fantastycznym. Zagadka morderstw w Teksasie. Powie¶æ „Niewidzialne” to historia tajemniczych morderstw, których...

Miêdzy jaw± a snem
Heather Graham0
Ok³adka ksi±zki - Miêdzy jaw± a snem

Kit, gnana wewnêtrznym niepokojem, zdecydowa³a siê po latach pojechaæ na miejsce tragedii. To w³a¶nie tu, na tym skalistym wybrze¿u w tajemniczych okoliczno¶ciach...

Zobacz wszystkie ksi±¿ki tego autora
Recenzje miesi±ca
Andrzej Ziemiañski ;