Opis ksiązki
Kup Teraz

Złodziej dusz

Ocena ( 2 osoby )
4.0
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2011-04-03
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7659-343-2
Liczba stron: 272
Dodał/a książkę:fuzja
Kłopoty Jima zaczynają się w momencie, gdy cofając samochód niechcący przejeżdża własnego kota Tibblesa. Godzinę później nowy uczeń w klasie, koreański imigrant Kim Dong Wook wręcza mu w upominku koszyk – wewnątrz znajduje się całkiem żywy Tibbles. Kim twierdzi, że to prezent od Kwisin, koreańskiego demona płci żeńskiej – więcej nie chce powiedzieć. Od tej chwili przedziwne wydarzenia wokół nauczyciela zaczynają nabierać szalonego tempa: jedna z podopiecznych Rooka popełnia samobójstwo, rzucając się pod kosiarkę do trawy; inna wiesza się na linie w sali gimnastycznej; mieszkanie Jima nawiedza przerażająca zjawa, a jego całkiem nieszkodliwa sąsiadka dokonuje aktu samospalenia. Nad uczniami klasy specjalnej zawisa całkiem realna groźba okrutnej śmierci. Tylko Rook może ich ocalić...
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
PrzyKawieZKsiazk plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-10-10, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Jim Rook jest nauczycielem języka angielskiego w szkole dla dzieci, które są z lekka zacofane. Nie okazuje dobrego serca swoim uczniom (w poprzednich częściach cyklu ROOK było zupełnie inaczej). Wydaje się być zmęczony swoją pracą, nierzadko jest wprost chamski i opryskliwy. Zadziwiający jest fakt, na który wielbiciele Mastertona zwrócą uwagę. Otóż Rook niespodziewanie przyjmuje postawę, jakby miał wszystko gdzieś, co jest zupełnym jego dotychczasowym przeciwieństwem. Coś go wyraźnie gnębi jednak w tej części nie wiemy dokładnie co, prawdopodobnie odpowiedź otrzymamy w kolejnych częściach cyklu.

Fabuła "Złodzieja dusz" jest pełna niesamowitych wydarzeń, które nadciągają niespodziewanie niczym tornado. Nasz główny bohater pierwszego dnia szkoły rozjeżdża swojego kota Tibblesa. Kot powraca żywy za sprawą jednego z uczniów Jima. Jak się okazuje, jest to prezent od koreańskiego demona, który niebawem ukazuje się Jimowi pod postacią kobiety z lisim pyskiem. Nowy Tibbles okazuje się być nie do końca dawnym, normalnym kotem.

W tym samym czasie jedna z uczennic Rooka popełnia samobójstwo kładąc się pod ostrza kosiarki. Kolejna wiesza się w sali gimnastycznej. Jakby tego było mało, kolejna część uczniów Jima zastanawia się nad sensem swojego życia. Jedna osoba z klasy sprawia wrażenie, jakby wiedziała o co w tym wszystkim chodzi - Koreańczyk Kim Dong Wook.

Coś dzieje się z rzeczywistością, gdyż Jim nie może określić, który dzień tygodnia jest aktualnie. Jakby czas się cofał i przyspieszał. Jim staje się nawet w pewnym momencie osiemdziesięcioletnim staruszkiem!

"Złodziej dusz" jak najbardziej spełnia oczekiwania prawdziwej, dobrej książki od Mastertona. Jego stare, dobre pióro jest tutaj wyraźne, odpowiedni klimat i całkiem niezłe zakończenie.
Aramina plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-07-17, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Ciekawe, acz trochę za krótkie :PMotyw ciut naiwny, przychodzi na myśl, że główni bohaterowie są bardzo słabi i niestabilni psychicznie, ale któż może negować fabułę opierającą się (znów, bo Masterton) o obce wierzenia, nie mając o nich pojęcia? Jeśli chodzi o demony, wolę wprawdzie serię o Manitou, lecz Kwisin też jest nie najgorsza ;) Warto przeczytać, choć w pamięci zapewne nie zapadnie.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
dayna15 Linia koment
Przeczytane:2015-12-20, Na półkach: Przeczytałem,z_Przeczytałam przed 2013,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach: Masterton,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Złodziej dusz Władza miecza
Wilbur Smith
Okładka - Złodziej dusz Ogród kości
Tess Gerritsen
Okładka - Złodziej dusz Dziecko w czasie
Ian McEwan
Okładka - Złodziej dusz Sześć lat później
Harlan Coben
Okładka - Złodziej dusz Zima świata
Ken Follett
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów