Z³odzirej

Ocena: 0 (0 g³osów)

Gdybym móg³ siê cofn±æ i co¶ zmieniæ, to zrobi³bym tak: z³apa³bym za fraki samego siebie i zdzieli³ po pysku tak mocno, ¿ebym w koñcu zacz±³ my¶leæ jak cz³owiek.

Grzegorza Stelmaszewskiego widzieli¶cie nie raz w kinie i telewizji, w wielu barwnych epizodach. Jest przecie¿ teraz aktorem. Ale nie wiecie, ¿e jego ¿ycie to dopiero materia³ na gotowy film!

A w³a¶ciwie na kilka: na thriller wiêzienny (siedzia³ siedmiokrotnie), melodramat (kocha³ Cygankê, która przedwcze¶nie umar³a), sensacjê przygodow± (opisywane napady móg³by nakrêciæ Scorsese), barejowsk± komediê (w³a¶cicielka mieszkania, z którego go wyrzuci³a, okaza³a siê lekarzem w o¶rodku dla bezdomnych) oraz... (sami poczytacie). Lecz i to nie wszystko: ,,Z³odzirej" to zarazem barwna kronika spo³eczno-obyczajowa z czasów Polski dwóch epok i wreszcie - wspó³czesny moralitet.

Bulwersuj±ca spowied¼ ch³opaka z ³ódzkich Ba³ut, cz³owieka z marginesu, po lekturze której nic was ju¿ nie zdziwi - poza happy endem!

Chcia³em napisaæ ksi±¿kê o prawdziwym cz³owieku. Nie nudn± biografiê celebryty, sportowca, czy polityka, a cz³owieka z charakterem, który prze¿y³ swoje ¿ycie tak, ¿e inni baliby siê wej¶æ w jego buty. Ale te¿ takiego, który przez ca³e ¿ycie by³ blisko szarego cz³owieka, który rozumia³ ich ból dnia codziennego w latach, kiedy wolno¶æ by³a s³owem niemal zakazanym, lub co najmniej s³owem zniekszta³conym.

Ivo Vuco

Informacje dodatkowe o Z³odzirej:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2017-06-07
Kategoria: Literatura faktu, reporta¿

wiêcej

Kup ksi±¿kê Z³odzirej

Cytaty z ksi±¿ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej ksi±¿ki.

Zobacz tak¿e

Z³odzirej - opinie o ksi±¿ce

Inne ksi±¿ki autora
Synonim z³a
Ivo Vuco0
Ok³adka ksi±zki - Synonim z³a

Synonim Z³a - to pasjonuj±ca historia emigranta z Polski, który próbuje dorobiæ siê w USA (Nowy Jork). Poznaje tam wielu ludzi ale zaprzyja¼nia...

Ofiary systemu. Sprawa Tomasza Komendy
Ivo Vuco0
Ok³adka ksi±zki - Ofiary systemu. Sprawa Tomasza Komendy

Kto sta³ siê ofiar± systemu, a komu ten system uda³o siê przechytrzyæ? Sprawa Tomasza Komendy wstrz±snê³a opini± publiczn± i doprowadzi³a do wszczêcia...

Zobacz wszystkie ksi±¿ki tego autora
Recenzje miesi±ca
Andrzej Ziemiañski ;