Zmieniający się świat mediów

Media nie istnieją bez odbiorcy i łączą się silnie z jego życiem. Dają mu poczucie nowości zmieniając się szybko w ciągu jego uświadamianej współczesności. Starszym z nas zapisały się w pamięci jako prasa drukowana i ją nauczyliśmy się utożsamiać z mediami. Tymczasem pojawiały się i pojawiają coraz nowsze i inne: radio, telewizja, różne ich odmiany i warianty. Internet. Wkrótce okazuje się, że są to nadal te same media, pełniące bardzo podobne funkcje. Bo one zmieniają się, ale nie znikają. Ich żywotność pozwala im mocno wkroczyć w środowisko czytelnika, słuchacza, widza, lecz po pewnym czasie ich urok słabnie, a samo życie wskazuje mediom ich właściwe miejsce, udomawia je. Autor bada media od ponad pół wieku, a to od pewnego majowego dnia 1959 roku, kiedy został jednym z pierwszych pracowników Ośrodka Badań Prasoznawczych w Krakowie. Zebrane w tomie prace pochodzą z różnych lat i nigdzie nie ukazały się w formie książkowej. Ukazują media trzech światów: realnego socjalizmu, stosunków międzynarodowych i lat globalizacji. Mimo odmiennych czasów, miejsc i form są to te same media. Spis treści OD AUTORA Środki masowego komunikowania jako element ludzkiego środowiska POLSKA NOWOCZESNOŚĆ „SOCJALISTYCZNA" Polskie badania czytelnictwa prasy O polskiej prasie lokalnej Cienie w jaskini - Okrągły Stół przez ekran telewizora Informacja czy komunikacja? ŚWIATOWE PROCESY ZMIAN Wobec ekspansji mediów wizualnych Wejście wideo na rynek globalny Komunikowanie a rozwój społeczny Cele społeczne nowego międzynarodowego porządku informacyjnego Prawo do komunikowania się: czy dawne dylematy są jeszcze aktualne? Człowiek a nowe media MEDIA CZASU GLOBALIZACJI Procesy fragmentaryzacji w mediach Ewolucja roli prasy codziennej w Europie Telewizja w warunkach współczesnej globalizacji Kultura wobec społeczeństwa sieci Czytelnik poszukuje partnera. Jak utrzymać wiernego czytelnika Rola mediów w procesie komunikacji

Informacje dodatkowe o Zmieniający się świat mediów:

Wydawnictwo: universitas
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-24-20938-5

Kup książkę Zmieniający się świat mediów

Zmieniający się świat mediów - opinie o książce