Opis ksiązki
Kup Teraz

Znaj swoją wartość. O pieniądzach, kobietach i uczciwym wynagradzaniu

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: Studio Emka
Data wydania: 2012-05-09
Kategoria: Ekonomia
ISBN: 978-83-62304-49-3
Liczba stron: 204
Dodał/a książkę:czytam
Najnowsza książka Miki Brzeziński, słynnej amerykańskiej dziennikarki politycznej, jednej z czołowych twarzy MSNBC, to wciągająca opowieść o kobiecej drodze do zawodowego sukcesu.

Autorka poddała analizie własną drogę zawodową a zebrane wnioski wzbogaciła o badania oraz wypowiedzi znanych i cenionych kobiet. W ten sposób powstało kompendium wiedzy dla kobiet, które mając sprecyzowane cele zawodowe nie wiedzą jako poradzić sobie z problemem kobiecej dyskryminacji. Brzeziński odpowiada na pytania dlaczego kobiety nie negocjują swojego wynagrodzenia, dlaczego ostre negocjacje zwykle działają na ich niekorzyść oraz z jakich faktycznie powodów nadal istnieje ogromna rozbieżność w płacach kobiet i mężczyzn, a także jak radzić sobie z tym problemem.

Z książki dowiemy się o punktach zwrotnych w karierze autorki, decyzjach które pozwoliły jej pójść do przodu lub zatrzymały jej karierę w miejscu. Opisuje aferę jaką wywołała rwąc na antenie programu „Morning Joe” newsa o Paris Hilton, który przez władze stacji został wybrany na informację otwierającą program, kiedy w tym samym czasie w Iraku miało miejsce wiele niepokojących wydarzeń. Dodatkowo tajniki drogi do sukcesu zdradzają m.in. doradczyni prezydenta USA Valerie Jarrett, dyrektorka wykonawcza Facebooka Sheryl Sandberg, opiniotwórcze specjalistki od mediów Arianna Huffington i Tina Brown, redaktorki naczelne znanych czasopism: Lesley J. Seymour z „More” i Kate White z „Cosmopolitan”.

- To my jesteśmy swoimi największymi wrogami. - Valerie Jarrett, doradczyni prezydenta Baracka Obamy

Temat dyskryminacji zawodowej jest tak samo aktualny w Polsce jak i za oceanem. Wiele pań, robiących błyskotliwe kariery, nadal jest wynagradzanych znacznie skromniej niż ich koledzy piastujący analogiczne stanowiska. Mika Brzeziński zwraca uwagę na wiele paradoksów wynikających z różnicy płci. Słabiej nagradzane kobiety muszą więcej inwestować w swój wygląd zewnętrzny aby reprezentować firmy na wymaganym przez nie poziomie. Nadal częstym wśród kobiet jest poczucie wdzięczności kiedy ich działanie zostanie docenione w pracy, natomiast panowie takie wyróżnienia traktują jako im należne.

Mika Brzezinski - urodzona w Nowym Yorku, córka prof. Zbigniewa Brzezinskiego, doradcy do spraw Bezpieczeństwa Narodowego za prezydentury Jimmi’ego Cartera (1977-1981). Ceniona dziennikarka radiowa i telewizyjna, publicystka, autorka książek. Jest współautorką bardzo popularnego i cenionego programu „Morning Joe”, który „Time” uznał za „rewolucyjny” na amerykańskim rynku medialnym, a „New York Times” za najlepszy program informacyjny 2008 roku. Była główną reporterką stacji CBS. Obecnie zaangażowana medialnie w tegoroczną kampanię prezydencką w USA. Będzie relacjonować działania i dokonania sztabu Baracka Obamy.

- Wspinanie po szczeblach kariery zawodowej wiąże się z gotowością zgłaszania się na ochotnika. Ponieważ my, kobiety, nie zgłaszamy się same, mamy przed sobą mniejsze możliwości niż mężczyźni. Bo oni zawsze chętniej i bardziej zdecydowanie podnoszą rękę. Sheryl Sandberg, dyrektor wykonawcza Facebooka
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sumire Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów