Opis ksiązki
Kup Teraz

Znajdź kropki

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: Mamania
Data wydania: 2016-09-15
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788365087423
Liczba stron: 12
Dodał/a książkę:czytam
Popchnij, pociągnij, podnieś i przekręć, aby znaleźć kropki ukryte w tej pomysłowej książce. Znakomita zabawa dla małych i dużych!
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
madak plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-09-23, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2016 roku,Książki dla dzieci,

Publikacje kierowane do najmłodszych – ale coraz częściej także do tych już dorosłych – czytelników zachwycają nie tylko starannością przygotowania, niebanalną szatą graficzną, ale przede wszystkim przejrzystością i pomysłowością. Coraz częściej znaleźć można też na rynku wydawniczym tytuły, które wpisują się w nurt „mniej znaczy więcej” – książki, które w swoim minimalizmie aż kipią od „przemycanej” pod pozorem prostoty treści. Świetnym tego przykładem może być publikacja Andy Mansfielda „Znajdź kropki”.

„Znajdź kropki” to coś zdecydowanie więcej niż tradycyjna książka. Obok ograniczonego do minimum tekstu, zdań rozpoczynających się słowem „znajdź”, z każdą kolejną stroną czytelnik znajdzie w publikacji coraz bardziej pomysłowe papierowe budowle, labirynty i instalacje. I właśnie przy tych niesamowitych papierowych – często trójwymiarowych – projektach czytelnik ma do wykonania tylko jedno zadanie: musi znaleźć podaną w zadaniu liczbę kropek w danym kolorze. Chociaż zadanie wydaje się być banalnie proste, możliwości i sposobów dojścia do celu jest bardzo dużo. Autor w poszukiwaniu rozwiązania proponuje bowiem nie tylko obracanie czy przekręcanie książki, ale też ponoszenie ruchomych elementów, zginanie ich, delikatne popychanie czy zaglądanie pod ich „spód”.

Książka Andy’ego Mansfielda wykonana jest z wielką dbałością o szczegóły. Papierowe elementy przygotowano bardzo starannie, jednak należy równocześnie pamiętać też o tym, że są one na tyle delikatne, że mogą zostać uszkodzone przez najmłodsze dzieci. Wydawca w związku z tym zastrzega, że książka kierowana jest do dzieci, które skończyły już sześć lat. Tu prawdopodobieństwo przypadkowego rozerwania czy uszkodzenia papierowych elementów jest z pewnością zdecydowanie mniejsze.

Kropki, główni bohaterowie publikacji Mansfielda, to nie do końca regularne kolorowe plamy, które uzyskać można odbijając czubek zanurzonego wcześniej w farbie pędzla na białej kartce papieru. Feeria barw, kropki wielkie i te całkiem malutkie wprowadzają odbiorcę w dobry nastrój i nie pozwalają oderwać się od książki aż do momentu, gdy kolejne zadania nie będą rozwiązane.

„Znajdź kropki” to publikacja relaksująca, sposób na to, by na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków i całkowicie błogo oddać się przyjemności rozwiązywania kolorowych zagadek. Jeszcze do niedawna rolę odstresowujących publikacji pełniły wszelkiego rodzaju kolorowanki dla dorosłych, które – oczywiście poza swoim głównym zadaniem (odstresowaniem) – zabierały także sporo czasu. „Znajdź kropki” to książka niewielkich rozmiarów, którą można zabrać ze sobą dosłownie wszędzie i z dobrodziejstw której można – szybko – korzystać w dowolnej, każdej wolnej chwili.

Książkę Andy’ego Mansfielda warto przeglądać także z młodszymi dziećmi. Publikacja z pewnością rozbudzi u maluchów pokłady kreatywności i pomysłowości w poszukiwaniu odpowiedzi na zadane przez autora polecenia.

gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów