Znak Ateny

Tom 3 cyklu Olimpijscy herosi

Annabeth jest przerażona. Właśnie gdy ma znowu spotkać się z Percym po sześciu miesiącach rozłąki, na którą skazała ich Hera, Obóz Jupiter szykuje się do wojny. Kiedy dziewczyna i jej przyjaciele Jason, Piper i Leo przylatują tam na pokładzie Argo II, rzymscy półbogowie sądzą, że to inwazja: grecki okręt wojenny – fantastyczne dzieło Leona, z miotającym ogień spiżowym smokiem na dziobie – odbierają jako zagrożenie. Annabeth ma nadzieję, że kiedy Rzymianie zobaczą na pokładzie Jasona, swojego pretora, przekonają się, że goście z Obozu Hercosów przybywają z pokojową misją.

Ale to niejedyny powód jej lęku. Annabeth ma w kieszeni dar od matki, który otrzymała z żądaniem: „Idź za Znakiem Ateny. Pomścij mnie”. Dziewczyna i tak już dźwiga ciężar przepowiedni, według której siedmioro półbogów ma wyruszyć na poszukiwanie Wrót Śmierci, aby je zamknąć i udaremnić powrót potworów na świat. Czego jeszcze chce od niej Atena?

Lecz Annabeth najbardziej boi się tego, że Percy mógł się zmienić. Może przyjął już rzymskie poglądy i obyczaje? Może nie są mu już potrzebni dawni greccy przyjaciele, a w razie konfliktu stanie po stronie Rzymian? Jako córka bogini wojny i mądrości Annabeth jest urodzonym przywódcą, ale nie chce już nigdy rozstawać się z ukochanym Percym, synem boga mórz.

Pełna niesamowitych przygód wyprawa z Ameryki do Rzymu została ukazana z punktu widzenia czworga jej uczestników. W Rzymie czekają na młodych herosów zaskakujące odkrycia, niespodziewane wybory i straszliwe zagrożenia. Od powodzenia ich misji zależą losy całego świata. Wejdź z nimi na pokład Argo II, jeśli masz odwagę…

Informacje dodatkowe o Znak Ateny:

Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 2012-11-07
Tytuł oryginału: The Mark of Athena
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Andrzej Polkowski

Kup książkę Znak Ateny

Znak Ateny - opinie o książce

Porywająca trzecia część wciągającej serii o dzieciach Olimpu nie pozwoliła mi oderwać się od siebie nawet na chwilę, a riordanowski humor zapewnił rozrywkę na cały wieczór.
Avatar użytkownika - paulina0944
paulina0944
Przeczytane:2016-07-25, Ocena: 6, Przeczytałam,
Percy czeka na swoich przyjaciół z Obozu Herosów. Wie, ze przepowiednia każe by herosi greccy i rzymscy połączyli siły, bo w innym przypadku nie pokonają gigantów. Jednak jak tego dokonać, przecież te dwie różne kultury walczą ze sobą przy każdej możliwej okazji. Po przybyciu Annabeth i jej przyjaciół rozmowy wyjątkowo przebiegają bardzo pomyślnie i wydawać by się mogło, ze uda się namówić Rzymian do współpracy, do czasu... Ktoś ze statku greków zaczyna atakować obóz i to przeważa szale. Siedmioro herosów musi uciekać by spełnić przepowiednię, tylko czy im się uda? Jak poradzą sobie zdani tylko na siebie? Czego żąda od Annabeth Znak Ateny? Co tu się działo to nawet sobie nie wyobrażacie! Akcji jest tu pełno, że czasami trudno ogarnąć co się dzieje. Bardzo fajne jest to, że herosi w różnych przystankach muszą się rozdzielać i możemy śledzić ich przygody dzięki wielu perspektywom. Można martwić się potrójnie! Nawet nie wiecie jak sie cieszę, że nie przestałam czytać tej serii po pierwszym tomie! To co tutaj Pan Rick wymyślił, przechodzi wszelkie moje wyobrażenia, a końcówka... Oj tak się nie robi dobrym bohaterom. Choć jak mówi wujek Google on nigdy nie umrze, to i tak można dostać palpitacji przy tym co on musi przejść! Tak jak wspominałam w poprzednich tomach, bardzo nie podoba mi się to, że muszę znosić obecność Piper i Jasona. Strasznie mnie irytują i sprawiają, że nie mogę dać książce oceny większej niż 9/10. To wszystko przez nich, przez ich głupie zachowanie, te ciągłe tajemnice, ślamazarstwo, i ociąganie się. Wiem, że Jason z Percym potrafią zrobić wiele, ale i tak go nie lubię. Kurcze oni ciągle wpadają w kłopoty i trzeba ich ratować, jak damy z opresji. Reszta jest świetna
Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-12-07, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Autor po raz kolejny funduje nam wędrówkę po cudownym świecie greckich i rzymskich mitów. Zgrabnie operuje językiem, bardzo ciekawie opowiadając przygody siódemki herosów w trzecioosobowej narracji. W "Znaku Ateny" skupił się przede wszystkim na greckich półbogach: Piper, Leo, Annabeth i Percym.
Avatar użytkownika - wera_2002
wera_2002
Przeczytane:2015-07-28, Ocena: 6, Przeczytałam,
Trzecia część serii "Olimpijscy Herosi" spod pióra Ricka Riordana jest opowieścią o tytułowym Znaku Ateny. Gdy pewnego dnia Annabeth spotyka w metrze rzymską wersję swej matki, a ona podarowuje jej niezwykłą drachmę, jej życie, które już jest zagrożone, wywraca się do góry nogami. Na domiar złego jej chłopak, Percy Jackson, sześć miesięcy temu stracił pamięć i przez Herę, czy też Junonę, został przeniesiony do Obozu Jupiter. Córka Ateny ma wątpliwości, czy jeszcze ją kocha, a przynajmniej pamięta. Kilka dni później, wraz z przyjaciółmi - innymi półbogami na statku "Argo II" wyruszają do rzymskiego obozu, by razem z jego mieszkańcami stawić czoła Gai i jej sługom. Niestety, wystąpiły pewne komplikacje... Mnie osobiście ta książka bardzo się podoba. Zachwycają mnie niespodziewane zwroty akcji i paraliżują straszliwe momenty grozy. Sam język, używany przez autora jest ciekawy i zrozumiały dla współczesnej młodzieży. Podsumowując, każdy powinien przeczytać, lecz oczywiście po przeczytaniu poprzednich części!
Avatar użytkownika - Annabeth
Annabeth
Przeczytane:2015-07-03, Ocena: 6, Przeczytałam,
genialna książka pełna akcji. ma dużo śmiesznych , ale też trochę smutniejszych momentów.
Avatar użytkownika - KittyAilla
KittyAilla
Przeczytane:2015-04-26, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w ciągu roku,
No cóż, akcja mi sie podoba, choć na pewno jest ciut poplątana przez aż 7 głównych bohaterów
Avatar użytkownika - blackithilien
blackithilien
Przeczytane:2015-02-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2015, Mam,
Dalszy, ciekawy rozwój historii. Na uwagę zasługują zwłaszcza rzymska postać Bachus, Acheloos i Nemezis. Wątek z bliźniętami jest jednak nieco idiotyczny i irytujący, zdecydowanie wolałabym żeby zostali przedstawieni mniej hmm... 'cyrkowo'. Najbardziej porusza jednak wyobraźnie opis Ateny Partenos.

Książkę w której najwięcej jest o przeżyciach mojej ulubionej bohaterki przeczytałam bardzo szybko, a na dodatek łatwo się ją czytało. Kontynuacja świetnej serii ,, Olimpijscy Herosi" znów mnie zaskoczyła rozwojem akcji. Zakończenie książki było tak nieprzewidywalne że musiałam chwilę odczekać żeby oswoić się z nim. Jednak opowieść była pogodna a za razem pełna mrocznej tajemnicy. NIe mogę doczekać się następnej części! Zachęcam do przeczytania!

Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2018-04-30, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018, 52 książki 2018,

Poprawne, ale znów nic poza tym. W ogóle nie boję się o bohaterów, bo wszystko znajduje się w infantylnej otoczce, gdzie wiadomo, że wszystko skończy się dobrze. Jedyną postacią, która wybija się spośród reszty jest Leo - barwny, niejednoznaczny i z genialnym poczuciem humoru, no i może trochę Annabeth - za jej inteligencję oraz odwagę. Reszta jest sztywna, zadufana.
Wydarzenia nie wciągają w akcję, w każdej chwili mogłam odłożyć książkę i nie pragnęłam wiedzieć więcej. Szkoda.

Avatar użytkownika - Riell
Przeczytane:2017-06-15, Ocena: 6, Przeczytałam,
Labirynt kości
Rick Riordan0
Okładka ksiązki - Labirynt kości

Opis całej serii: 39 wskazówek to seria dziesięciu książek przepełnionych akcją i humorem. Szkic oraz fabuła cyklu zostały nakreślone przez Ricka...

Bitwa w labiryncie
Rick Riordan0
Okładka ksiązki - Bitwa w labiryncie

Percy Jackson nie spodziewa się niczego dobrego po kursie przygotowawczym, ale kiedy pojawia się jego tajemnicza śmiertelna znajoma prześladowana przez...

Forget Me Not
Julie Soto