Znaleźć Boga w Hobbicie

Jak opisać fenomen świata, który od wielu lat zajmuje miejsce w sercach i umysłach czytelników niezależnie od ich wieku? Jak ująć w niewielkiej książce istotę tego, co stworzone zostało przez wyobraźnię wielkiego pisarza? Czy poznawanie nierzeczywistych światów ma sens, skoro w tym prawdziwym często się gubimy? A może właśnie to ten baśniowy, wydumany świat jest w stanie nauczyć nas ładu? Być może to w nim możemy odnaleźć ślady Tego, który wszystkiemu nadaje sens?

„Profesor Tolkien nie traktował swojej działalności pisarskiej jako aktu stwarzania. Nazwał ją «wtórnym stwarzaniem». Jako gorliwy chrześcijanin wierzył, że Stwórca jest tylko jeden, a ludzie stworzeni na Jego podobieństwo mają możliwość i są powołani, by uczestniczyć w tym ciągle trwającym Bożym dziele. (...) Pisarz dał życie światu Śródziemia, tak jak dał je swoim dzieciom, stając się narzędziem w ręku prawdziwego Dawcy. Zbudował swój świat niczym cieśla, który wytwarza stół, nadając kształt drewnu pochodzącemu z natury”.

Ta książka jest przewodnikiem po świecie hobbitów. Wyjaśnia, prowadzi, zaprasza do poszukiwania... Boga. Stwórcy człowieka i jego nieograniczonej, wspaniałej wyobraźni!

Informacje dodatkowe o Znaleźć Boga w Hobbicie:

Znaleźć Boga w Hobbicie - opinie o książce

Avatar użytkownika - erykmisiek
erykmisiek
Przeczytane:2013-09-16, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki,
Ciekawie zredagowane spojrzenie na wiarę w świetle magii. Paradoks - niekoniecznie. Polecam nie tylko miłośnikom Tolkiena, ale i osobą poszukującym i pragnącym rozszerzyć swój horyzont myślowy na temat wiary.
Avatar użytkownika - mgielka_rosy
mgielka_rosy
Przeczytane:2013-01-11,
Książka zapowiada się niezwykle interesująco...
po takiej recenzji jestem jeszcze bardziej ciekawa książki
Jeszcze nie czytałam może uda mi się wygrać to wtedy przeczytam i ją opiszę
Avatar użytkownika - Twiggy
Twiggy