Zostać Nicole. Metamorfoza amerykańskiej rodziny

Czy na pewno wiemy, gdzie przebiega granica między kobiecością a męskością? I dlaczego boimy się słowa ,,transpłciowość"?

Zostać Nicole to prawdziwa historia nastolatka, który czuł się dziewczyną.

Kelly i Wayne Mainesowie od dawna marzyli o dzieciach. Adoptowali braci bliźniaków. Jonas i Wyatt byli praktycznie nie do odróżnienia, z wyjątkiem faktu, że jeden z nich czuł się chłopcem, a drugi dziewczyną. Dla małżeństwa Mainesów mogło to oznaczać katastrofę. Zwłaszcza dla Wayne'a - konserwatywnego żołnierza.

Od pierwszych chwil Wyatt bardziej interesował się dziewczęcymi zabawkami i ubraniami. Kiedy chłopcy mieli 5 lat, wewnętrzny konflikt zaczął rozdzierać nie tylko Wyatta, ale i całą rodzinę.

Amy Ellis Nutt opisuje walkę dziecka o własną tożsamość - najpierw jego historię rodzinną, potem zmagania w sądzie.

Jonas i Nicole niedawno skończyli 18 lat, a ich życie uległo diametralnej zmianie. Nicole i jej rodzina znaleźli się w środku medialnej burzy, która rozpętała się w obliczu przełomowej sprawy sądowej w obronie praw dzieci transpłciowych.

Prawdziwa historia, opisana przez nagrodzoną Pulitzerem Amy Ellis Nutt

Bestseller ,,New York Timesa"

Informacje dodatkowe o Zostać Nicole. Metamorfoza amerykańskiej rodziny:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2016-10-12
Kategoria: Literatura faktu, reportaż

Kup książkę Zostać Nicole. Metamorfoza amerykańskiej rodziny

Zostać Nicole. Metamorfoza amerykańskiej rodziny - opinie o książce

Avatar użytkownika - anka920
anka920
Przeczytane:2018-11-18, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2018, Książki XXI wieku,

Opisująca zdaje się temat tabu w wielu grupach społecznych. Tematem tym jest zmiana plci. W ksiązce dotyczy to chlopce, który juz od najmłodszych lat wykazywał większa skłonność do dziewczęcych zabaw czy ubiorów, a nawet sam siebie określał jako "dziewczynkę w ciele chłopca". Ksiązka opisuje z jakimi trudnościami musiała zmierzyć sie jego rodzina, dlaczego zmiana otoczenia była koniecznością i porusza wiele innych trudności jakie napotkali na swojej drodze.