Zrobisz co zechcę. Techniki hipnotycznego oddziaływania

Twój sukces, szczęście i przebojowość są zależne wyłącznie od Ciebie. Niezależnie od tego, czy czujesz się dobrze czy źle, czy jesteś zestresowany czy odprężony, możesz bowiem na siebie świadomie wpływać. Wykorzystasz do tego celu te same mechanizmy, które stosują specjaliści od reklam, psychologowie i hipnotyzerzy. Autor pokazuje, jak rozpoznać ukryte techniki hipnozy na co dzień i jak sam możesz je stosować. Za pomocą opisanych metod możesz łatwiej przekazać swoje przekonania, realizować pomysły i pragnienia, wydawać się sympatyczniejszym, a nawet odczuwać większą ochotę na seks. Równocześnie staniesz się świadomy wpływu, jaki wywierają na Ciebie inni i będziesz mógł lepiej chronić się przed manipulacjami. Klucz do wszystkiego tkwi w umyśle.

Informacje dodatkowe o Zrobisz co zechcę. Techniki hipnotycznego oddziaływania :

Wydawnictwo: Studio Astropsychologii

Zrobisz co zechcę. Techniki hipnotycznego oddziaływania - opinie o książce

Avatar użytkownika - benioff
benioff
Przeczytane:2016-05-27, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki w 2016, Mam,
,,Psychologowie szacują, że 90% otaczających nas informacji postrzegamy tylko nieświadomie. Za pomocą naszej czujnej świadomości możemy koncentrować się tylko na około trzech rzeczach równocześnie. Można wyobrazić sobie świadomość jako monitor kontrolny. Nawet jeśli kamery - nasza podświadomość - skrupulatnie wszystko rejestrują i magazynują, możemy patrzeć jednocześnie tylko na kilka monitorów. Jednak również pozostałe 90% jest przetwarzane. Jest zawsze tutaj. W naszym normalnym stanie nie mamy do tego żadnego dostępu. Przy tym te podświadome spostrzeżenia mają ogromny wpływ na nasze uczucia i zachowanie. Terapeuci wykorzystujący hipnozę wiedzą to i wykorzystują. Mogą osobie hipnotyzowanej otworzyć dostęp do szczegółów rzekomo od dawna zapomnianych zdarzeń." Jan Becker jest wykształconym hipnotyzerem i pracuje jako trener osobistości i instytucji ze świata gospodarki, sportu i polityki. W telewizji i na scenie ten ,,delikatny neurochirurg" wywiera wrażenie na publiczności od ponad 10 lat. Tym razem postanowił wywrzeć wrażenie na czytelnikach dając im do ręki fantastyczne narzędzie do zarządzania swoją podświadomością. Choć tytuł książki ,,Zrobisz, co zechcę" sugeruje przewrotnie, że czytelnik powinien się raczej ustawić w roli bezwolnej ofiary, której wola podczas lektury poddana będzie niecnym manipulacjom poprzez hipnotyczne sztuczki, rzecz okazuję się w przysłowiowym praniu zgoła czym innym. Przyznaję, że sam początkowo dałem się zwieść i przed oczyma stanęli mi bohaterowie kapitalnej komedii Woody'ego Allena zatytułowanej ,,Klątwa skorpiona", którzy zahipnotyzowani podczas pokazu przez wytrawnego sztukmistrza zmuszeni zostali do popełniania przestępstw. W miarę jednak zagłębiania się w treści przedstawiane przez Beckera, coraz wyraźniejsze stawały się jego intencje. Wychodząc z założenia, o którym mowa jest w cytowanym wyżej fragmencie, faktycznie warto jest popracować nad tym, co zwykliśmy określać naszą podświadomością lub nieświadomością. Popracować, czyli spróbować nie dać sobą manipulować, a nawet więcej, nauczyć się ją odpowiednio programować. Becker przytacza mnóstwo przykładów z codziennego życia, wskazując i wytykając bezlitośnie te wszystkie momenty, w których jesteśmy niecnie manipulowani, w których podejmują za nas decyzje różne nasze ukryte głęboko fobie i skrzywienia z przeszłości, czasami nawet bardzo odległej. By się wyzwolić spod ich hegemoni potrzeba dużo pracy i zacięcia, czasami konieczna jest pomoc specjalisty, być może nawet hipnotyzera, czasami wystarczy lustro, kartka papieru i odrobina dobrej woli. Dobra wola zresztą i uśmiech nigdy nie zaszkodzą, a jak pokazuje autor, niejednokrotnie zdziałać mogą realne cuda. Okazuje się, że czasem wystarczy bardzo prosty trik, jeden bądź kilka gestów, specjalny dobór słów we właściwym momencie, aby ludzie z naszego otoczenia w przenośni i w praktyce jedli nam z ręki. I nie chodzi tu wcale o żadną wiedzę tajemną czy czarną magię, ale elementarne wiadomości z zakresu psychologii. Sporo miejsca poświęca Becker na zgłębianie zjawiska podświadomości i sposobach jej programowania, pokazuje też od razu, jak możemy robić to samodzielnie, przede wszystkim uczy nas, jak nie krzywdzić samego siebie, programując swoją podświadomość na porażkę. Okazuje się, że robimy to nieustannie i że w większości przypadków, kiedy czujemy, że nie udało się nam czegoś osiągnąć, że ponieśliśmy klęskę, prawdziwy winowajca chowa się mroku naszej podświadomości. Książka Beckera stara się rozjaśnić nieco te mroki, podpowiadając jak można przejąć stery własnej woli i w rezultacie być bardziej szczęśliwym, świadomym, potrafiącym lepiej chronić się przed manipulacjami. To szalenie interesująca i inspirująca praca do wnikliwego studiowania.
Możesz robić co chcesz. Sztuka autohipnozy
Jan Becker0
Okładka ksiązki - Możesz robić co chcesz. Sztuka autohipnozy

Stosowanie sztuki autohipnozy może uczynić nasze życie niezwykle łatwym, przełamać ograniczające nas bariery i dosłownie uczynić takimi, jakimi chcielibyśmy...