Zrozumieć pogodę

"Czy jest ktoś, kogo w ogóle nie interesuje pogoda? Ja, przynajmniej na razie, nie spotkałem kogoś takiego. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak często aura wpływa na nasze plany i decyzje. Zależy od niej przeprowadzenie akcji ratunkowej, wywiera wpływ na wydarzenia światowe, np. wojny, lub imprezy sportowe, chociażby na wynik meczu czy skoków narciarskich. Jest ona również tematem wielu rozmów. Chyba każdy z nas znalazł się w takiej sytuacji, kiedy parę zdań o pogodzie uratowało rozmowę, która się "nie kleiła". Jak wiele przyjaźni zaczęło się od zwykłej pogawędki o słońcu i deszczu, chłodzie i cieple. Niech i ta znajomość zacznie się od tego... Tomasz Wasilewski "Zrozumieć pogodę" obok standardowych wiadomości przedstawia nietypowe zjawiska pogodowe, opisuje, jak człowiek wpływa na klimat, przypomina, co o otaczającej aurze było wiadomo dziesiątki lat temu. Zdradza nawet, jak przygotowuje się prognozę pogody w telewizji i podpowiada, gdzie w Internecie szukać przydatnych informacji na jej temat. To zbiór wiedzy dla: - uczniów: z łatwością przyswoją sobie wiedzę niezbędną w szkole, zabłysną nietypowymi informacjami - nauczycieli: przygotują ciekawe lekcje, a o pogodzie będą mogli opowiedzieć więcej niż zazwyczaj - rodziców i opiekunów: często pytania zadawane przez dzieci okazują się trudne do wyjaśnienia, nawet jeżeli chodzi o coś z pozoru tak banalnego jak pogoda - z tą książką nie będzie to już kłopotliwe.

Informacje dodatkowe o Zrozumieć pogodę:

Wydawnictwo: Publicat
Data wydania: b.d
Kategoria: Przewodniki turystyczne

Kup książkę Zrozumieć pogodę

Zrozumieć pogodę - opinie o książce