Zupa z granatów

Ballinacroagh, małe miasteczko we wschodniej Irlandii. Trzy piękne siostry Aminpour, uciekinierki z ogarniętego islamską rewolucją Iranu, otwierają egzotyczną Babylon Café. Zaczynają kusić mieszkańców miasteczka tradycyjnymi perskimi potrawami i rozmaitymi smakołykami, które roztaczają wspaniałe aromaty kardamonu, cynamonu, szafranu i podawanej do posiłku, parzonej w starym samowarze jaśminowej herbaty. Początkowo mieszkańcy nie akceptują sióstr Aminpour, ich obcość budzi powszechną nieufność, a egzotyczne zapachy i smaki kojarzą się z diabelską pokusą. Wkrótce jednak miasteczko przyjmie siostry, a one zaszczepią w nim upodobanie do perskiej kultury i kuchni.

Informacje dodatkowe o Zupa z granatów:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2015-06-03
ISBN: 9788328020375

Kup książkę Zupa z granatów

Zupa z granatów - opinie o książce

Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2016-10-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2016,
"Zupa z granatów" opowiada o losach trzech sióstr, pochodzących z Iranu. Dziewczyny przeprowadzają się do Irlandii i tam otwierają swoją wymarzoną Babylon Cafe, gdzie serwują pełne aromatu perskie dania. Młode kobiety szukają akceptacji i szacunku, zdają sobie sprawę, że pochodzą z innej kultury, czują tęsknotę za swoją ojczyzną a czasem nawet wyobcowanie w nowym miejscu zamieszkania. Spotykają się z niechęcią, szpiegostwem, pomawianiem. Czy dziewczyny zdołają się obronić swoją życzliwością i sercem oddanym w serwowanych potrawach?
Avatar użytkownika - lady_foe
lady_foe
Przeczytane:2016-06-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2016,
To książka przede wszystkim dla wszystkich łasuchów. Piękne opisy dań, tak barwne, że w powietrzu czuć zapach orientalnych potraw. To książka o poszukiwaniu domu, spokoju. O miłości w różnym wydaniu. Pięknie napisana, o pięknych i ważnych rzeczach, jednak bardzo przewidywalna i stereotypowa historia. Lekka, szybko się czyta, idealna książka na jeden wieczór.
Avatar użytkownika - aspazjaa
aspazjaa
Przeczytane:2013-07-15, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 tygodnie,
Bardzo słaba książka. A wydawałoby się, że będzie tak pięknie. Utwór autorstwa urodzonej w Iranie Irlandki, o kobietach - siostrach, które po ucieczce z Iranu próbują odnaleźć się w irlandzkiej rzeczywistości, zyskać akceptację, bo przecież są obce. Z tak wspaniałych składników nie powstało smakowite danie. Motywy w powieści są bardzo oklepane, zakończenie da się przewidzieć po 30 stronach książki, i niestety, autorka nie zaskakuje - kończy się tak, jak można było się domyślać. Jedynym plusem książki są przepisy. Choć myślę, że składniki niektórych z nich mogą być dla Polaka trudno osiągalne.
Avatar użytkownika - amalka
amalka
Przeczytane:2013-04-03, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki - 2013, Mam,
Książka, która pachnie. Aromaty perskich potraw mnie osobiście przywołują bardzo miłe wspomnienia. Książka o poszukiwaniu własnej drogi, miejsca i wreszcie miłości. Godna polecenia, choć mimo wszystko uważam, że nie do końca potencjał został wykorzystany.
Avatar użytkownika - Inka
Przeczytane:2013-10-05, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Sobotnia szkoła piękności
Marsha Mehran0
Okładka ksiązki - Sobotnia szkoła piękności

Kolejna książka zmarłej przedwcześnie autorki "Zupy z granatów" oraz "Wody różanej i chleba na sodzie". O miłości i próbie ocalenia...

Woda różana i chleb na sodzie
Marsha Mehran 0
Okładka ksiązki - Woda różana i chleb na sodzie

Woda różana i chleb na sodzie to kontynuacja bestsellerowej Zupy z granatów (W.A.B. 2006). Powieść o trzech siostrach, dwóch krajach - i mowie smaków....