Królowie Clonmelu

Tom 8 cyklu Zwiadowcy

Tym razem niebezpieczeństwo przychodzi ze Wschodu... Na corocznym konwencie Zwiadowców brakuje Halta który wyruszył na Wschód by zbadać pogłoski na temat niepokojących wydarzeń w Hibernii. Gdy powraca przywozi ze sobą fatalne nowiny... Kult wyznawców fałszywego bóstwa panoszy się we wschodnich dominiach. Nazywający siebie Odszczepieńcami heretycy sieją niepokój i podburzają ludność Hibernii. Pięć z sześciu królestw znajduje się już pod ich kontrolą... Tylko Clonmel opiera się jeszcze heretyckim wpływom ale jeśli będzie walczył samotnie upadnie. Will Halt i Horace wyruszają na Wschód by przywrócić dawny porządek. Klucz do powodzenia misji spoczywa w dłoni mistrza Zwiadowców. Jakie sekrety kryją się w przeszłości Halta i w jaki sposób wpłyną one na sytuację w Hibernii

Informacje dodatkowe o Królowie Clonmelu:

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2012-09-21
Tytuł oryginału: The Kings of Clonmel
Tłumaczenie: Stanisław Kroszczyński

Kup książkę Królowie Clonmelu

- Żadnych. Byle nie ''Siwobrody Halt'' - odpowiedział.
Horace nie omieszkał wyrazić swojego rozczarowania:
- Ależ to jedna z moich ulubionych piosenek!
Halt spoglądał na twarze obu uradowanych młodzieńców.
- Mam dziwne wrażenie, że jeszcze mi przyjdzie gorzko żałować, iż zgodziłem się przystać do oddziału specjalnego - burknął.

Królowie Clonmelu - opinie o książce

Avatar użytkownika - Cartercon
Cartercon
Przeczytane:2016-04-21, Ocena: 6, Przeczytałam,
Kolejny tom znakomitej serii. Wciąż zaskakuje, wciąż śmieszy. Nie wiedziałam, że Halt ma... nie powiem Wam. Za każdym razem kiedy czytam kolejną książkę z tej serii przypominam sobie, dlaczego cały cykl tak mi się podoba. Polecam gorąco
Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2016-09-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2016,
Spokojniejszy tom. Podoba mi się, że dowiadujemy się więcej o Halcie. Na duży plus jest też to, że widzimy do czego doprowadza nieudolność władzy i fanatyzm religijny. Dowiadujemy się więcej o podłej naturze człowieka, chcącego wzbogacać się na tragedii innych. PS. Halt przyozdabiany sadzą i herbatą - made my day!
Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-11-18, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
"Królowie Clonmelu" to już 8 tom serii. Akcja rozgrywa się po wydarzeniach z części 6, kiedy to Will jest pełnoprawnym zwiadowcą. W moim odczuciu jest to jedna z lepszych części tego cyklu. Można zauważyć zmiany w zachowaniu Horace oraz Halta. Przygody bohaterów są jak zawsze wyśmienite. Duże znaczenie ma też ukrywana do tej pory przeszłość starszego zwiadowcy. Książki te pociągają mnie również za czasami zapomniane w naszych czasach wartości, takie jak prawdziwa przyjaźń, męstwo, chęć obrony niewinnych.
Avatar użytkownika - glaadys
glaadys
Przeczytane:2014-02-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Flanagan jak zwykle pokazuje klasę. "Zwiadowcy", pomimo dużej liczby tomów, wciąż utrzymują wysoki poziom. W tej części poznajemy przeszłość Halta. Nie spodziewałam się takiego obrotu akcji. Poza tym poznajemy Horacego z innej strony. Zaczyna on odcinać się Haltowi, co dodaje książce smaku. Ciekawą postacią jest również Sean. Mam nadzieję, że jeszcze o nim usłyszę ,,Królowie Clonmelu'' pokazują nam nowe oblicza bohaterów i wciąga nas bez reszty. Polecam!
Avatar użytkownika - stokrotka22
Przeczytane:2021-01-24, Ocena: 5, Przeczytałam,
Nieznany ląd
John Flanagan0
Okładka ksiązki - Nieznany ląd

Gdy Czaple zostają złapane przez wielki sztorm, znosi je z kursu – tak daleko, że kiedy dopływają na ląd gdzieś na zachodzie, nawet Hal nie może...

Halt w niebezpieczeństwie
John Flanagan0
Okładka ksiązki - Halt w niebezpieczeństwie

Dziewiąty tom bestsellerowej serii „Zwiadowcy”. Halt, Will i Horace śledzą drogę Tennyson’a do Picty. Muszą zatrzymać proroka Oudsiderów...