Okup za Eraka

Tom 7 cyklu Zwiadowcy

Siódmy tom bestsellerowej serii Johna Flanagana, która sprzedała się na świecie w wielomilionowym nakładzie. Rozgrywający się niedługo po wydarzeniach opisanych w „Bitwie o Skandię”, „Okup za Eraka” jest chronologicznie wcześniejszy niż „Czarnoksiężnik z Północy” oraz „Oblężenie Macindaw”.

Marzenie Willa wreszcie się spełniło. Po długiej, pełnej niebezpiecznych przygód nauce, otrzymał wreszcie odznakę królewskiego zwiadowcy… Araluen zawarł właśnie przymierze z wojowniczymi Skandianami, jednak pakt staje pod znakiem zapytania, gdy przywódca wojowników Północy znika, porwany przez tajemnicze pustynne plemię. Will, Halt, Gilan, Evanlyn, Horace i Svengal ruszają tropem Aridianów, aż na bezlitosną, spaloną słońcem pustynię. Od tego, czy uda im się uwolnić Eraka, zależy przyszłość Araluenu. Ale bezmierne, pozbawione życia piaski rządzą się własnymi prawami, a zasady, które obowiązują na ziemiach koczowników nie są tymi, których nauczył się Will… Obcy na obcej ziemi, bohaterowie muszą zmierzyć się nie tylko z porywaczami, ale stawić czoła burzom piaskowym i koszmarnemu gorącu, które przemieniło krainę Aridianów w piekło – piekło, w którym nic nie jest takie, jakim wydaje się na pierwszy rzut oka.

Informacje dodatkowe o Okup za Eraka:

Okup za Eraka - opinie o książce

Avatar użytkownika - Cartercon
Cartercon
Przeczytane:2016-04-13, Ocena: 6, Przeczytałam,
To już siódma część, a mi trudno uwierzyć, że autor nadal mnie zaskakuje i absolutnie pochłania mnie w swój ciekawy świat. Polecam całą serię.
Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2016-08-30, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
No i znalazł się tom, którego brakowało mi między 4 a 5 częścią! Nareszcie autor zawarł tam wszystkie nurtujące mnie wydarzenia. Nareszcie jestem usatysfakcjonowana, a dodatkowo zyskałam możliwość wejścia do drzwi kolejnej fascynującej historii. A działo się tutaj! Tylu wspaniałych bohaterów razem, kolejna ciekawa kraina, nowi mieszkańcy i ich obyczaje, przygoda z Wyrwijem... Mnóstwo wspaniałości! Ogólnie rzecz biorąc, ta seria robi ze mną co chce; spłakałam się, zaśmiewałam się, martwiłam się... Zwiadowcy to moje cudowne czytelnicze odkrycie. Halt wypowiedział tu słowo także o mnie: "-Panie, wybacz mi. Stworzyłem potwora." - o tak, autor stworzył go, rzucając mi te książki w ręce. Dawno nie bawiłam się aż tak dobrze, czytając.
Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-11-18, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Wszystko było na swoim miejscu. Powieść podobała mi się w każdym calu. Jedna z lepszych części "Zwiadowców". Choć w zasadzie powinien to być tom 5 :)
Avatar użytkownika - Olesska19
Olesska19
Przeczytane:2015-02-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2015,
Książka super tak samo jak inne z tej serii. Jedyny minus jest taki że musimy cofać się z czasie. w 5 i 6 części Will juz jest Zwiadowcą aż tu nagle 7 część dzieje się przed 5 i 6 i dopieo pod koniec 7 części Will wkońcu otrzymuje upragniony liść dębu( odznaka Zwiadowców). Najlepsze w tej książce jest to, że nie da się nudzić. Kiedy bohaterowie byli w najgorszej sytuacji żartowali sobie i co ważne nie pokazywali strachu. Halt wiedział, że jego uczeń przybędzie ich ocalić. I tak tez się stało. Will uratował im życie. Oczywiście autor pod koniec książki musił dać coś śmiesznego :) Końcowe słowa brzmią :" - Ciekawe, co dziś na śniadanie? " jest to dopiero 7 moja książka tego autora a Zwiadowcy jeszcze się nie kończą.
Avatar użytkownika - karolina_c
karolina_c
Przeczytane:2014-05-18, Ocena: 5, Przeczytałem, 52_Książki_2014,
Dzięki Bogu trafiłam na cykl o Zwiadowcach. Jedynym minusem tej konkretnej części jest to, że cofamy się w czasie o jedną książkę.
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2010-12-20, Ocena: 6, Przeczytałam, przygoda,
Co prawda starsze wydanie, ale przeczytane. Jak każda część jest super.
Avatar użytkownika - Aramina
Przeczytane:2018-08-02, Ocena: 6, Przeczytałam, 2018, Dla młodzieży,
Cesarz Nihon-Ja
John Flanagan0
Okładka ksiązki - Cesarz Nihon-Ja

Horace przepadł bez śladu. Od czasu, gdy został wysłany z misją na ziemie cesarza Nihon-Ja, minęły już miesiące. Brak jakichkolwiek wiadomości martwi nie...

Pojedynek w Araluenie
John Flanagan0
Okładka ksiązki - Pojedynek w Araluenie

Czternasty tom z bestsellerowej serii fantasy. Polscy czytelnicy, podobnie jak przy poprzednim tomie, będą mogli jako pierwsi na świecie zapoznać się z...