Zwykłe akcje, niezwykłe zyski oraz inne dzieła

Philip Fisher to jeden z najbardziej wpływowych inwestorów wszechczasów. Jego filozofię inwestowania wprowadzoną niemal czterdzieści lat temu nie tylko studiują i stosują dziś specjaliści z zakresu finansów, ale uznaje się ją nawet za ,,ewangelię" inwestowania. Opisał on ją w swojej książce Zwykłe akcje, niezwykłe zyski, którą w czasie jej pierwszego wydania w 1958 roku uważano za bezcenny materiał, a obecnie określa się jako lekturę obowiązkową.

Po przeczytaniu Zwykłych akcji, niezwykłych zysków próbowałem skontaktować się z Philem Fisherem. Kiedy go w końcu spotkałem, zrobił na mnie równie silne wrażenie, jak wcześniej jego pomysły. Korzystanie z technik proponowanych przez Phila umożliwia dogłębne zrozumienie zasad funkcjonowania biznesu i pozwala na zaciąganie inteligentnych zobowiązań inwestycyjnych.

- Warren Buffett

Choć Philip Fisher nie jest znany szerszej publiczności, rzadko udzielał wywiadów i pracował dla niewielu klientów, jego prace są czytane i studiowane przez większość wnikliwych specjalistów z zakresu inwestycji - każdy zyska (podobnie jak Warren Buffett) na analizowaniu zasad inwestowania proponowanych przez Fishera.

- James W. Michaels, redaktor magazynu ,,Forbes"

Cały mój egzemplarz Zwykłych akcji, niezwykłych zysków jest pełen podkreśleń i komentarzy umieszczanych na marginesach.

- John Train, autor Dance of the Money Bees

Philip A. Fisher zaczynał karierę w 1928 roku jako analityk giełdowy. W 1931 r. założył firmę inwestycyjną Fisher & Co., specjalizującą się w doradztwie inwestycyjnym. Uznawany jest za jednego z pionierów inwestowania długoterminowego. Zmarł w 2004 r.

Informacje dodatkowe o Zwykłe akcje, niezwykłe zyski oraz inne dzieła:

Wydawnictwo: MT Biznes
Data wydania: 2014-05-16
Kategoria: Ekonomia

Kup książkę Zwykłe akcje, niezwykłe zyski oraz inne dzieła

Zwykłe akcje, niezwykłe zyski oraz inne dzieła - opinie o książce