200 bajek Ezopa. Klasyczne opowieści z morałem

Wszyscy lubimy historię o powolnym żółwiu, który wyprzedził w wyścigu zarozumiałego zająca, o przebiegłym lisie, którego bocian ugościł u siebie na obiedzie, czy o myszce, która zrozumiała, że jej własny mały dom to najbezpieczniejsze i najszczęśliwsze miejsce na ziemi.

Bajka to krótkie opowiadanie, które zazwyczaj przedstawia jakąś życiową lekcję, czyli morał. 200 bajek, które znalazły się w niniejszym zbiorze, zostały napisane przez Ezopa, niewolnika ze starożytnej Grecji, który w sumie napisał ponad 580 bajek. Mimo że mają one już ponad 2500 lat, ich przesłanie pozostaje wciąż aktualne. Każda z zamieszczonych tu bajek została opatrzona krótkim morałem, który pomoże czytelnikom zapamiętać ważną lekcję, jaką każda z nich niesie.

Odbiorcy:

- młodsze i starsze dzieci, które poznają bajki Ezopa.

- rodzice, którzy podarują dzieciom piękną klasyczną książkę.

Dlaczego warto nabyć tę książkę?

- przenosi młodego czytelnika w ponadczasowy świat bajek Ezopa.

- zachęca do refleksji, przemyśleń, wzbogaca wiedzę o świecie i rozwija wyobraźnię.

- pięknie wydany klasyczny zbiór baśni, który powinien się znaleźć na półce każdego dziecka.

Informacje dodatkowe o 200 bajek Ezopa. Klasyczne opowieści z morałem:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2013-10-31

Kup książkę 200 bajek Ezopa. Klasyczne opowieści z morałem

200 bajek Ezopa. Klasyczne opowieści z morałem - opinie o książce

Beauty and the Beast 2
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Beauty and the Beast 2

A series of popular, tradicional tales written in a simple way for children who are learning to read....

praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Praktyczny kurs języka angielskiego od poziomu początkującego do średnio zaawansowanego

W zestawie z kursem 3 płyty z nagraniem wszystkich dialogów występujących w trakcie kursu. Opracowanie te, to gruntowny kurs języka angielskiego dla samouków...