Łóżko

Wiśniewski jest świetnym znawcą kobiet i intymnych relacji międzyludzkich. Pięknie i mądrze pisze o miłości i leczeniu uczuciowych ran, o potrzebie wzajemnej troski i o seksie. Czy wycieczka na Seszele pomoże Ance wyjść z depresji po odejściu ukochanego? Co połączyło pewną psycholożkę, jej narzeczonego i najbliższą przyjaciółkę? Jak pogodzić się ze stratą najbliższej osoby, gdy zbliża się samotna Wigilia? Poruszające historie, prawda o ludziach i nieprzewidywalnym życiu.

Zawartość zbioru:

Łóżko - opinie o książce

Avatar użytkownika - Jeanette
Jeanette
Przeczytane:2022-06-12, Ocena: 5, Przeczytałam,

Przewrotny tytuł i nie tego się spodziewałam. Każdy z nas ma inne skojarzenia o "łóżku". Dla jednych będzie spokojem i bezpieczeństwem, dla innych strachem i traumą. Opowiadania "Łóżko" przedstawiają pierwotne instynkty, miłość, bliskość, stratę, zdradę, zazdrość, nienawiść i lęk.
Każdy z czytelników odnajdzie w tych historiach siebie, te cząstki, które zna ale również te, które dopiero w sobie zaczniemy odkrywać. Będzie to wspaniała podróż w głąb siebie albo być może dopiero początek tej podróży.
Najważniejsze to doceniać w życiu każdą chwilę i pielęgnować miłość. "Ważniejsze niż miłość jest to, co po niej zostaje". Będą łzy albo ukłucie gdzieś w bliżej nieokreślonym miejscu w ciele. Jesteś na to gotowa/y?

Polecam. Polecam. Warto przemyśleć. Dla siebie.

Avatar użytkownika - bachacz
bachacz
Przeczytane:2016-10-17, Ocena: 4, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2016 roku,
Zbiór opowiadań w którym można odnaleźć cienie wydarzeń z własnego życia. To kolejna książka tego autora po którą sięgnęłam w myśl sobie narzuconej zasady czytania, że przeczytam po "Grandzie" coś jeszcze. Może nie był to najlepszy wybór, gdyż opowiadania, choć gładko pisane pozostawiają pewien niedosyt. Tematem jest miłość i uczucia, ich konsekwencje czy też pustka po czymś co znika nim tak naprawdę dało się sobą nacieszyć. Jak w życiu. Pomimo pewnego poziomu niespełnionych nadziei dotyczących tej pozycji nie zrażam się i sięgnę po kolejną książkę autora, może ponownie mnie zauroczy jak wspomniany wcześniej "Grand".
Avatar użytkownika - arven1989
arven1989
Przeczytane:2015-04-24, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2015,, Audiobook,
nadrabiam luki, ta książka była od razu brana pod uwagę jako audiobook, kiedyś miałam okazję kupić wersję papierową i poprosić o podpis autora, cieszę się że tego nie zrobiłam, ponieważ znając zdanie tych którzy czytali, to już było. nie czytałam wcześniej "arytmii" i "Listów miłosnych" stąd mogę dać zbiorowi ocenę średnią, głównie za to, że czytają aktorzy których lubię i potrafią przykuć uwagę, ale wg mnie tematy są te same, miałam deja vu z kulminacjami, niemniej wiśniewski mnie jeszcze czasem potrafi zaintrygować.
Avatar użytkownika - Barbarka
Barbarka
Przeczytane:2014-10-27, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2014,
Mój ulubiony autor. Polecam.
Avatar użytkownika - KKS
Przeczytane:2014-01-31, Ocena: 2, Przeczytałam, 2011,
Avatar użytkownika - GRZADA
GRZADA
Przeczytane:2012-11-10, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Martyna i inne opowiadania o miłości
Janusz L. Wiśniewski0
Okładka ksiązki - Martyna i inne opowiadania o miłości

"Martyna? to historia młodych kobiet - nie tylko tytułowej bohaterki - które uwikłane w codzienność szukają własnej drogi do samorealizacji, często...

Bikini
Janusz L. Wiśniewski0
Okładka ksiązki - Bikini

Anna, młoda Niemka, dokumentuje okrucieństwo wojny w doszczętnie zniszczonym Dreźnie. Jest przekonana, że tylko za pomocą fotografii może pokazać światu...