Kim jesteśmy? Skąd przychodzimy? Dokąd zmierzamy? To odwieczne pytania ludzkości. Kto z nas nie zadawał ich sobie, spoglądając w niebo? Rocky Kolb podejmuje próbę wyjaśnienia tych kosmologicznych zagadnień, dając Czytelnikowi możliwość zapoznania się z najbardziej oszałamiającymi odkryciami badań astrofizyków. Prezentuje bardzo osobiste spojrzenie na zmiany zachodzące w astronomii i astrofizyce od czasów najdawniejszych aż do współczesności, a także na historię poznania gwiazd i Drogi Mlecznej, sposób ukształtowania Wszechświata pozagalaktycznego oraz okoliczności sformułowania współczesnej teorii Wielkiego Wybuchu. Historia kosmologii nie jest według niego opowieścią o rozwoju naukowej dyscypliny, ale raczej ”relacją z tryumfów ludzkiego ducha i wyobraźni„. Kolb wprowadza Czytelnika w fascynujący i tajemniczy świat kosmosu, przystępnie i barwnie wyjaśnia skomplikowane zagadnienia z dziedziny astrofizyki, przeplatając swoją opowieść zabawnymi anegdotami. Książka ”Ślepi obserwatorzy nieba„ zdobyła w 1996 roku Emme Award, nagrodę przyznawaną przez Amerykańskie Towarzystwo Aeronautyczne.

...kiedyś czułem się tak, jakbym oderwał się od Ziemi. To wspaniałe uczucie. Mam nadzieję, że w tej książce potrafiłem przekazać choć jego część.
A zatem kupujcie, czytajcie, cieszcie się!
Rocky Kolb

Informacje dodatkowe o Ślepi obserwatorzy nieba. Ludzie, których idee ukształtowały nasz obraz Wszechświata:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: b.d
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 83-7469-291-X

Kup książkę Ślepi obserwatorzy nieba. Ludzie, których idee ukształtowały nasz obraz Wszechświata

Ślepi obserwatorzy nieba. Ludzie, których idee ukształtowały nasz obraz Wszechświata - opinie o książce

Avatar użytkownika - annna84
annna84