Świat w lustrze

Autorka docenionego przez krytykę bestselleru Madonny Leningradu rekonstruuje żywot błogosławionej Kseni, jednej z najbardziej znanych rosyjskich świętych. Tłem tej zapierającej dech w piersiach opowieści jest osiemnastowieczny Petersburg oraz dwór carski, pełen blichtru, ale też intryg.

Szlachetnie urodzona Ksenia jest pełną namiętności, niepoprawną marzycielką, która za nic ma konwenanse. Zakochuje się w Andrieju, przystojnym gwardziście, śpiewaku carskiego chóru. Cieniem na ich szczęściu kładą się dworskie gierki, a także narastająca obsesja Kseni, żeby urodzić dziecko, która w końcu zostaje zaspokojona wraz z przyjściem na świat ich córeczki.

Jednak Ksenia nie potrafi cieszyć się szczęściem. Drży ze strachu o bliskich, przekonana, że dosięgnie ich jakaś tragedia. Przerażająca przepowiednia sprawdza się. Zdruzgotana Ksenia pogrąża się w żałobie i przechodzi metamorfozę, która radykalnie odmieni koleje jej losu. Odwraca się od rodziny i przyjaciół, rozdaje swe dobra oraz pieniądze biednym, aż w końcu, pewnego dnia, znika w tajemniczych okolicznościach, by odnaleźć się po wielu latach. Jej sława prorokini i uwodzicielki wzbudzi obawy nowej carycy, Katarzyny, która będzie postrzegać działalność Kseni jako zagrożenie dla dworskiego przepychu i ekstrawagancji.

Świat w lustrze to napisana eleganckim stylem wzruszająca opowieść o miłości, szaleństwie i oddaniu. Historia wyjątkowej kobiety, której postawa nie przestaje zadziwiać i wciąż pozostaje źródłem inspiracji.

Debra Dean pracowała jako aktorka w nowojorskim teatrze przez prawie 10 lat, zanim postanowiła zostać pisarką i nauczycielką. Mieszka z mężem w Seattle, w stanie Waszyngton. Autorka dwóch powieści (Madonny Leningradu, Świat w lustrze) i zbioru opowiadań.

Informacje dodatkowe o Świat w lustrze:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2014-11-19

Kup książkę Świat w lustrze

Świat w lustrze - opinie o książce

Avatar użytkownika - Barak89
Barak89