Żelazne damy

Musiały być silne, by przeżyć w bezwzględnym świecie polskiej polityki.

Dobrawa wie, że jej przyszły mąż Mieszko to zatwardziały poganin i morderca. Mimo to dla dobra swego rodu wyrusza do kraju Polan.
Rycheza jednym skinieniem palca może sprawić, że Polska Piastów przestanie istnieć. I tylko ona jest zdolna ją uratować.
Agnieszka pragnie korony i jest gotowa dla niej zabijać.
Judyta uwodzi potężnego palatyna Sieciecha, by z jego pomocą zapewnić tron swojemu synowi.
Helena chwyta w swoje ręce rządy nad Krakowem, gdy jej mąż ginie otruty przez odrzuconą kochankę.

Przyszło im żyć w czasach, gdy panowało tylko jedno prawo – prawo silniejszego. Przybyły do kraju rządzonego przez brutalnych władców, których całym życiem były podbój i mord. Stanęły u ich boku, a gdy nadeszła odpowiednia chwila, same sięgnęły po ster polityki. Dla dobra rodu, swoich dzieci i dla władzy nie wahały się użyć trucizny czy sztyletu. Przekupstwo, podstęp, nawet własne ciało – każdy sposób był dobry, jeśli pozwalał im realizować zamierzone cele.

Polskie władczynie. Żelazne damy…

Informacje dodatkowe o Żelazne damy:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2015-11-16
Kategoria: Historyczne
ISBN: 97883240-3081-1

Kup książkę Żelazne damy

Żelazne damy - opinie o książce

Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2017-05-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Nieco zdemonizowana rola żon pierwszych Piatów. Sporo faktów, trochę domysłów, sprostowań i polemik z autorami kronik oraz późniejszych opracowań. Wiele miejsca poświęcono informacjom o ich aktywności politycznej, marginalizując inne sfery ich życia.
Avatar użytkownika - eR_
eR_
Przeczytane:2015-12-04, Ocena: 5, Przeczytałem,
Kamil Janicki - polski pisarz i publicysta specjalizujący się w dziejach II Rzeczypospolitej, z wykształcenia historyk. Jest autorem takich książek, jak "Epoka hipokryzji", "Damy złotego wieku", czy "Elity w II Rzeczypospolitej". Mam, w ręku, kolejną książkę, która wyszła z pod pióra, tegoż historyka, a mianowicie"Żelazne damy". Wyobrażając sobie odległe czasy, powiedzmy tysiąc lat wstecz, widzimy hordy, na wpółdzikich barbarzyńców, którzy, rozpętują wojny, z byle powodu i żyją, z dnia na dzień.Patrząc na źródła historyczne, nie wiele się mylimy w swojej ocenie. W książce tej, autor, przedstawia spojrzenie, na kobiety, które w epoce Piastów, żelazną dłonią trzymały stery władzy i w niczym nie ustępowały mężczyznom.Silne i niezależne, a dodatkowo, zdolnego do wszystkiego, abo przekonać do swoich racji, czy skłonić kogoś do wykonania określonych rozkazów.A czasy, w których, przyszło im żyć, pełne były trudu i znoju.Niebezpieczne i wyjątkowo trudne.Fakty historyczne, swoją drogą, a sam autor, poprowadził całą opowieść tak, że zanika granica między prawdą, a interpretacją pisarza. Niezwykle ciekawa i zajmująca lektura, która przeczytałem z zainteresowaniem. Dla miłośników historii, a także dla pasjonatów, nie tak odległych przecież czasów,Polecam.
Avatar użytkownika - mrukmruk
mrukmruk
Przeczytane:2015-11-29, Ocena: 6, Przeczytałem,
ja już czytałem, bardzo mi się podobała. Kamil Janicki świetnie pisze i mam wrażenie, że każda kolejna książka jest lepsza od poprzedniej. Moim zdaniem warto po nią sięgnąć.

Ciekawa i wartościowa, ale czyta się ciężko.

Avatar użytkownika - stokrotka22
Przeczytane:2015-12-04, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Damy srebrnego wieku
Kamil Janicki0
Okładka ksiązki - Damy srebrnego wieku

Królowe epoki przepychu i upadku - Kamil Janicki powraca do historii silnych kobiet! Kontynuacja bestsellerowych Dam złotego wieku, na jaką czekaliśmy...

Damy Złotego Wieku
Kamil Janicki0
Okładka ksiązki - Damy Złotego Wieku

Żyły w epoce największej potęgi Rzeczpospolitej. Opływały w niewyobrażalne luksusy, na swoje zawołanie miały setki dworzan i służących. „Złoty wiek”...