Żniwiarz

Prywatna detektywka Julia Dobrowolska, zabójcza blond piękność z blizną, przyjeżdża do miasteczka Bułkowice, by wytropić mordercę dziewczyny, którą znaleziono bez głowy w polu kukurydzy. To pierwsze tak poważne zadanie w jej karierze zawodowej. Ale Julia jest uosobieniem spokoju i pewności siebie. Nawet jeśli wszyscy wokół uważają, że kobieta się do tej roboty nie nadaje. Śledztwo utrudniają jej ambitny i bezwzględny dziennikarz, realizujący program telewizyjny o mordercy i małomiasteczkowy policjant o zagadkowej przeszłości. Julia musi też zmierzyć się z niechęcią i zmową milczenia mieszkańców. Wkrótce odkrywa, że pozornie sielankowe miasteczko kryje niejedną przerażającą tajemnicę. Próbując rozwikłać zagadkę śmierci nie dostrzega, jak blisko znalazła się człowieka, którego media nazywają "Żniwiarzem"?

Informacje dodatkowe o Żniwiarz:

Żniwiarz - opinie o książce

Avatar użytkownika - Valancy92
Valancy92
Przeczytane:2016-08-01, Ocena: 5, Przeczytałam, Kryminały, sensacja,
Morderstwo, śledztwo, romans, tajemnica sprzed lat... czyli klasyczny kryminał. Tak klasyczny, że czasem aż zbyt przewidywalny. Z całą pewnością jest to lekka i przyjemna lektura, trochę ociekająca krwią i budząca ciekawość zakończenia. Jak na debiut, jest naprawdę dobra. Co w lekturze nieco mierzi, to brak wyrazistości postaci. Większość jest denerwująco płytka, szablonowa... Moim częstym problemem podczas lektury powieści z ubogo zbudowanymi postaciami jest całkowity brak orientacji, kto jest kim. Nigdy w życiu nie odgadłabym sama, kto zabił, bo po prostu ledwie pamiętałam, że taka postać w ogóle istnieje. Trochę szkoda, bo kryminał jest gatunkiem w dużej mierze psychologicznym... Mam mieszane uczucia co do zabiegu popełnionego tu przez Autorkę - nazwała ona swoim imieniem studentkę-pisarkę, która przyjechała do wioski, w której miała miejsce historia. Stworzyła wrażenie, jakoby to wszystko stało się naprawdę, a ona to widziała, a później spisała. Pomysł sam w sobie zły nie jest, choć w tym konkretnym przypadku niezbyt mi się spodobał. Daję "5", za debiut, który, pomimo niedociągnięć, jest naprawdę udany!
Avatar użytkownika - aniag
aniag
Przeczytane:2015-07-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Świetna! Duszna atmosfera, pełna napięcia między bohaterami. Rewelacja na wakacje i nie tylko!
Avatar użytkownika - mapi
mapi
Przeczytane:2015-02-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2015,
Po raz pierwszy sięgnęłam po książkę tej autorki (polecanej mi przez wiele osób) i nie zawiodłam się. Najważniejsze dla mnie w dobrym kryminale zakończenie nie było oczywiste. Fajnie nakreślone sylwetki bohaterów, nie do końca wyjaśnione wcześniejsze losy bohaterki Julii Dobrowolskiej, co zachęcą do kontynuowania lektury w następnych książkach.
Avatar użytkownika - lokesh
lokesh
Przeczytane:2021-12-23, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2021,

Jezeli ktos lubi klasyczne angielskie kryminaly,to powinien byc usatysfakcjonowany.Zgrabna intryga i oryginalny zestaw bohaterow,ale zbyt malo tempa i emocji.

Avatar użytkownika - moonioz
Przeczytane:2013-05-08, Ocena: 6, Przeczytałam,
Grób
Gaja Grzegorzewska0
Okładka ksiązki - Grób

Julia Dobrowolska, bohaterka Żniwiarza, Nocy z czwartku na niedzielę i Topielicy, piękna prywatna detektywka z blizną, powraca w XIII tomie Polskiej Kolekcji...

Selkis
Gaja Grzegorzewska0
Okładka ksiązki - Selkis

Nietypowa miłość, bestialskie zbrodnie i walka o przetrwanie na tle wydarzeń prowadzących do anihilacji ludzkości. Space opera, z jaką się jeszcze nie...