Ogień, który ich spala

Tom 2 cyklu Żywioły

Był sobie kiedyś chłopiec, którego pokochałam.

Logan Francis Silverstone był moim zupełnym przeciwieństwem. Kiedy tańczyłam jak urzeczona, on podpierał ścianę. Przeważnie milczał, podczas gdy mnie trudno było uciszyć. Uśmiech przychodził mu z wysiłkiem, natomiast ja unikałam smutku.

Pewnej nocy dostrzegłam ciemność, która czaiła się głęboko w nim.

Każdemu z nas czegoś brakowało, jednak razem mieliśmy wszystko. Z obojgiem było coś nie tak, ale obok siebie zawsze czuliśmy, że wszystko jest jak należy. Byliśmy jak spadające gwiazdy przecinające nocne niebo w poszukiwaniu życzenia, modlące się o lepsze jutro.

Aż do dnia, w którym go straciłam. Jedną pochopną decyzją zaprzepaścił nasz związek.

Był sobie chłopiec, którego pokochałam.

I przez kilka krótkich chwil - trwających tyle co oddech, co szept - pomyślałam, że może i on mnie kocha.

Informacje dodatkowe o Ogień, który ich spala:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2017-01-25
ISBN: 9788380751927
Tytuł oryginału: The Fire Between High & Lo
Tłumaczenie: Katarzyna Agnieszka Dyrek

Kup książkę Ogień, który ich spala

Ogień, który ich spala - opinie o książce

Avatar użytkownika - Karmelek3
Karmelek3
Przeczytane:2024-02-04, Mam,

Okładka znów przedstawia mężczyznę, tym razem w kolorach sepii, może trochę szarości lub fioletu, brązu, zależy jak się przypatrzymy.  Kolejny raz widzimy na środku wytłuszczony ornament, który matowej okładce daje świetny efekt. Szkoda, że nie ma skrzydełek, które stanowiłyby dodatkową ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Mamy kremowe strony, czcionka jest wystarczająca dla oka, marginesy i odstępy między wersami zostały zachowane. Literówek trochę się pojawiło, ale nie przeszkadzały w czytaniu.

Byłam ciekawa, co za trzecim tomem skryła pisarka. Już się przekonałam, że potrafi wzruszyć mnie do łez, emocjonalnie totalnie rozwalić... Czytało się jak zwykle szybko, lekko, chociaż niekoniecznie przyjemnie ze względu na wydarzenia, jakie mają miejsce... Nie było jakichkolwiek przeszkód w czytaniu, a wręcz ciężko szło się oderwać. Może nie zrobiła na mnie tak piorunującego wrażenia jak "Woda, która niesie ciszę", gdzie myślałam, że to jest właśnie drugi tom, a nie trzeci jak się okazało. Ale i odnoszę wrażenie, że jest równie dobra, nawet bardzo. Teraz już wiem, że warto nadrobić każdą powieść pisarki, bo jest tego warta. Zdecydowanie! Pióro niebezpiecznie wciąga, autorka wie jak zaczarować czytelnika, by nie chciał odkładać jej na bok, no chyba, że gdy doczyta do ostatniej kropki... Jestem zadowolona, bardzo!

Największą zaletą tego tomu są bohaterowie. Świetnie wykreowani, różni od siebie, niczego im nie brakuje. Podziwiam Brittainy za stworzenie takich postaci, które dosyć mocno zatarły się w mojej głowie. Już za nimi tęsknię...
Alyssa to dziewczyna, która na pozór ma wszystko, piękny dom, pieniądze, umiejętności, talent... Ale tak naprawdę czuje się samotna, jej kontakty z ojcem są marne, a z matką nie potrafi się dogadać, ze względu na to, że cały czas ją krytykuje i odrzuca... Współczułam jej od początku i poniekąd ją rozumiałam. Nie miałam takiej samej sytuacji jak ona, ale wiele emocji rozumiałam i znałam, aż za dobrze...
Jest też Logan, który roztopił moje serce już na samym początku. Polubiłam go od "pierwszego ujrzenia" w książce, rzecz jasna. Przyznam, że nie spodziewałam się takiego charakteru. Nie miał lekko, ale w głębi duszy czułam, że jego serce jest dobre... Wychowywał się w sumie sam, jego rodzina... Tak jakby jej nie miał. Szanował przeogromnie swojego brata Kellana oraz swoją przyjaciółkę Alyssę, to była jego rodzina, jego dom...
Kellan i Erica to również poranione postacie. On jest bratem Lo, a ona bratem Ally. Tworzą razem pokręconą paczkę, ale każde z nich dźwiga swój ciężar, swój życiowy krzyż...
Naprawdę uważam, że wszyscy bohaterowie, a nie tylko ta czwórka, są najmocniejszą zaletą tej powieści. Mają swoje charaktery, problemy, tak bliskie naszemu życiu...

Akcja ma swoje odpowiednie tempo, które nie jest zbyt szybkie ani za wolne. Autorka wie, kiedy zrzucić na nas masę niespodziewanych zdarzeń, wie, kiedy rozsypać nasze serca w drobny mak, wie, kiedy podpalić akcję tak, byśmy płonęli razem z nią...
Jest tu masa emocji, które i ja odczuwałam z bohaterami. Niejednokrotnie pojawiały się łzy w moich oczach. Nie wiedziałam, że sytuacja postaci aż tak na mnie wpłynie, a jednak... Gdy pomyślę o bohaterach, moje serce nadal krwawi. Wciąż podziwiam ich za to, jacy byli, że starali się jak mogli... I polubiłam ich, chociaż tak jak wspominałam, to Logan, mimo błędów, był dla mnie postacią numer jeden.

Poruszanych tematów jest cała masa... od przyjaźni po miłość, od odrzucenia, po akceptację, mamy drugą szansę... Jest uzależnienie, droga do czystości, śmierć czy budowanie swojego życia całkiem od nowa. Mamy również przemoc, nie tylko fizyczną, ale i psychiczną... Jak widzicie, jest tego sporo, a to niesie ze sobą sporo emocji, trudnych... I to również czyni tę historię niezwykle wartościową.

Reasumując, chciałabym polecić Wam tę historię. Jest jedną z lepszych, czytanych przeze mnie. Wydaje mi się, że przez wzgląd na wydarzenia, jakie mają tu miejsce, jest warta Waszego czasu. Będę ją gorąco polecać. I uwaga, mogą pojawiać się łzy. Przygotować możecie chusteczki... POLECAM!

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2022-09-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2022, 2022, E-booki, Obyczajowe, Romans,

"Ogień, który ich spala" Brittainy C. Cherry to drugi tom z niezależnego cyklu "Żywioły". Podobnie jak w poprzednich powieściach autorka nie tylko mnie nie zawiodła, ale utrzymuje wysoki poziom. Nadal nie mogę się nadziwić ile w jej powieściach zostaje poruszonych tematów i jak zwycięsko autorka z nich wychodzi.

Ta powieść nie tylko głęboko porusza, ale również nie da o sobie zapomnieć. Vhwyta za serce i nie puszcza. Dogłębnie pokazuje problemy z jakimi muszą się mierzyć ludzie. Świetnie sobie również radzi z wyciąganiem ich z opresji i ukazywaniem rozwiązań, które miało się na wyciągnięcie ręki.

Zdecydowanie polecam!

Brittainy C. Cherry to bardzo emocjonalna, otwarta i wciąż uśmiechnięta autorka, którą miałam okazję poznać na krakowskich targach książki. Moim angielskim w stylu 'Kali jeść, Kali pić' udało mi się przekazać pisarce, że uwielbiam jej książki, przeczytałam kilka a największą miłością darzę "Kochając Pana Danielsa". Na szczęście zrozumiała :) W kwietniu sięgnęłam po kolejny tom serii "Żywioły" - czy mnie w sobie rozkochał bardziej niż Daniels?

"...dom nie był miejscem - dom był uczuciem żywionym do tych, na których najbardziej mi zależało, poczuciem spokoju, który koił ogień duszy." *

Maleńkie miasteczko True Falls w Wisconsin stanowi przykład typowego przekroju społeczeństwa - od bogaczy, którzy pozwalają sobie na wszystkie zachcianki, poprzez zwykłych, ciężko pracujących obywateli, aż do lekkoduchów, dilerów i narkomanów.

Alyssa Marie Walters pracuje w sklepie, gra na fortepianie i wciąż czeka na kontakt od ojca, który zostawił swoją żonę, dwie córki i zniknął... Matka nazywa ją nieokiełznanym płomieniem, choć czy to określenie pasuje do kogoś, kto boi się burzy?

Logan Francis Silverstone pochodzi z patologicznej rodziny - ojciec diler, matka ćpunka. Chłopak uważa, że za stan rodzicielki odpowiada właśnie ojciec, zresztą poznał go dopiero mając siedem lat (o czym dowiadujemy się z fragmentów zapisanych kursywą). Logan musiał bardzo szybko dojrzeć i zajmować się robieniem zakupów, gotowaniem i sprzątaniem. Wciąż może liczyć na pomoc swojego starszego, przyrodniego brata - Kellana, który mieszka ze swoim ojcem. Tylko czy Loganowi uda się wyrwać z chomiczego kołowrotka, jakim jest życie z takimi rodzicami?

"Kiedy znajdziesz kogoś, kto rozśmieszy cię w chwili, w której twoje serce chce płakać - trzymaj się go. Będzie tym, który zmieni twoje życie na lepsze." **

Alyssa i Logan poznają się w jej miejscu pracy i mimo, iż dzieli ich ocean, zaczyna łączyć głębokie uczucie. Ponadto oboje pragną być kochani przez rodziców. Dziewczyna w każde jego urodziny organizuje mu coś, co zapamięta na długo. Zaś Logan uważa, że od kiedy ma Alyssę stał się lepszy i bardziej wolny. Jednak nałóg go przytłacza...
Ona zrezygnowała ze studiów, gdy dowiedziała się, że zostanie matką...
On spowodował wypadek będąc pod wpływem narkotyków, o mało jej nie stracił...

Dlatego wyjechał, by uwolnić się od nałogu. Przez pięć długich lat nie skontaktował się z Alyssą. Nie odpisał ani nie odpowiedział na żadną z ponad tysiąca wiadomości, które mu pozostawiła. Czy taki związek ma szansę przetrwać? Czy rozpalony pięć lat wcześniej ogień nadal się tli? Czy ona na niego zaczeka? A może on ma już inną miłość?

Niezwykle burzliwa historia, pełna lęków, bólu, poniżenia i miłości. Autorka w żadnym momencie nie pozwala nawet przypuszczać, jakie zakończenie czeka na bohaterów. Stawia przed nimi wiele wyzwań - walkę z nałogiem, ze śmiertelną chorobą, z porzuceniem przez rodzica oraz ukochaną osobę. Pokazuje pragnienia młodych Alyssy i Logana oraz Eriki i Kellana - dążenie do szczęścia, poznawanie różnych etapów związku i próby bycia razem, mimo wszystko. Komu to będzie dane a dla kogo nieosiągalne?

Brittainy C. Cherry ma szczególny sposób pisania, dzięki któremu bardzo płynnie przechodzi między różnymi narracjami, czasem czy miejscem akcji. Lekkość stylu, intrygująca fabuła, niepewność co do finału oraz głębia problemów, tak zwyczajnych, ale jednocześnie trudnych do pojęcia przez ludzkie serca. To wszystko sprawia, że jej powieści czyta się z przyjemnością. Pokazuje w nich, że wszyscy mamy problemy, jesteśmy zagubieni, załamani i próbujemy zrozumieć, o co tak naprawdę chodzi w życiu. I jak nim pokierujemy, zależy tylko od nas samych.

"...życie jest za krótkie, by odsuwać od siebie to, co nas uszczęśliwia." ***

Podsumowując - "Ogień, który ich spala" to historia o młodych, ale nie tylko dla młodych. Ponadczasowa i uniwersalna opowieść, która pokazuje że prawdziwa miłość przetrwa każdą burzę. Pokona wszystkie trudności i Ci, którzy się nią darzą, będą ze sobą bez względu na bagaż jakim są obarczeni. Książka o uniesieniach, szczęściu, wybaczeniu, poświęceniu oraz powstawaniu z popiołów. Walce z demonami, żalu, rozczarowaniu, strachu, nienawiści, bolesnej rzeczywistości oraz szansie na zmianę.

* B. C. Cherry, "Ogień, który ich spala", Filia, Poznań 2017, s. 39
** Tamże s. 104
*** Tamże, s. 197

recenzja pochodzi z mojego bloga:

Avatar użytkownika - KasiaDrapacz
KasiaDrapacz
Przeczytane:2017-09-29, Ocena: 5, Przeczytałam,

Życie już takie jest, że los człowieka nigdy nie jest przesądzony. To my decydujemy o tym, jak żyjemy, to my obieramy w swojej drodze kierunek, ale często też mamy szansę zignorować „zakaz zawracania” i odnaleźć się na nowo.

Skorzystał z tego Logan – jeden z bohaterów i narratorów powieści Brittainy C. Cherry „Ogień, który ich spala”. Zagubił się, ze względu na życiową niestabilność, zszedł na złą drogę. Miłość, nie tylko ta do Allysy, ale przede wszystkim miłość braterska dała mu siłę. Narodził się na nowo jak feniks z popiołu.

Narkotyki, patologia społeczna, różne środowiska, przyjaźń, miłość, wsparcie, despotyzm rodziców, utrata, samotność, choroba… Mogłabym wymieniać skojarzenia z tą książką przez dłuższy czas.

Zdecydowanie, głównym wątkiem jest przyjaźń, która przeradza się w miłość, a dwoje młodych ludzi napotyka sporo przeszkód i moc problemów. Ale ja tu wychwyciłam ważniejszy motyw – miłość braterska i siostrzana – Logan doskonale wspiera się z Kellanem, pomimo, że ich matka jest totalnym marginesem społecznym, a Alyssa rozumie się z Eriką, podczas gdy ich matka jest totalną despotką.

Książka zdecydowanie podchodzi pod YA, z ogromnym naciskiem na Adult. Przepełniona jest problemami, trudnymi tematami, pojawiają się też sytuacje o zabarwieniu erotycznym.

Dialogi czasem przytłaczały swoją wyniosłością, często sprowadzały się do długich wypowiedzi bohaterów nacechowanych wzniośle, emocjonalnie. Z jednej strony takie rozmowy mogą irytować, z drugiej świadczą o tym, że Cherry dopieściła swoją powieść – wykreowała rozmowy tak, by podnieść wartość każdej postaci.

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2017-08-07,

Romans który posiada historię....  Jest to ksiązka o Chłopaku który choć miał trudne dzieciństwo mu się udało,  Jest o miłości braterrskiej ,,, Jest to ksiązka o miłości na dobre i złe o miłości toksycznej i uzdawiającej.

Nie jest to jakaś wybitna książka która zostanie na dłużej ze mną. Nie jest to też pusty romas o party o seksie i emocjach. Ta książka napewno ma coś w sobie ...

"Wciąż jesteś ogniem, który mnie ogrzewa, gdy życie spowija chłód. Wciąż jesteś głosem, który trzyma mrok z daleka. Wciąż jesteś powodem, dla którego bije moje serce. Wciąż jesteś powietrzem w moich płucach. Wciąż jesteś największym z moich uniesień."

Avatar użytkownika - rudablondynkarec
rudablondynkarec
Przeczytane:2017-06-08, Ocena: 6, Przeczytałam, 2017, Mam,
Alyssa i Logan przeszli w życiu wiele. Czy im uda się od przeszłości uciec?  Dwójka ludzi, dwie różne historie, a jednak mają wiele wspólnego. Historia tej dwójki bohaterów przyciąga uwagę już od pierwszej strony, gdyż od początku czuć emocje. Do samego końca żyjemy ich historią, ponieważ przez nich jesteśmy w stanie odczuć to samo co i oni.  Jak dla mnie ci bohaterowie mają z nami wiele wspólnego, gdyż na pewno nie jedno z nas przeżyło wewnętrzną tragedię, nie jedno z nas walczyło z demonami, ale tak jak oni potrafimy się podnieść i z nimi walczyć.  Podsumowując książka rewelacyjna, a do tego bardzo prawdziwa, co jest mało spotykane w innych. Autorka bardzo precyzyjnie odzwierciedlała to, co występuje w realnym życiu prawie na każdym kroku. Mogę wam powiedzieć na pewno to, że ta książka skradła moje serce i na pewno pozostanie ze mną na zawsze.  Moja ocena: 9,5/10 - minus za błędy ortograficzne oraz plus za pomysł podzielenia historii, a także za to, że czyta się ją jednym tchem.
Avatar użytkownika - ZaczytanaMajka
ZaczytanaMajka
Przeczytane:2017-03-24, Ocena: 6, Przeczytałem, 2017/majkabloguje.blogspot.com, Mam,
Skomentuj na: http://majkabloguje.blogspot.com/2017/03/by-sobie-kiedys-chopiec-ktorego.html Gdy myślę o autorce Brittainy C. Cherry to wiem, że nigdy mnie nie zawiedzie. Każda jej książka mnie urzeka. Każda powieść wywołuje mnóstwo emocji. Nie będę przebierała w słowach, to autorka pisząca bestsellery. Dlatego nie dziwię się, że jej książki są tak ochoczo polecane i jest to jedna z ulubionych autorek płci żeńskiej. Sięgając po drugi tom z serii Żywioły wiedziałam od samego początku, że zostanę zmiażdżona fabułą. Tak jak na okładce widnieje cytat o chłopcu, tak i ja zakochałam się w tej książce na zabój. Historia opowiada o dwójce młodych ludzi: Loganie i Alyssie, których życie nie należy do najprostszych. Po raz kolejny autorka w swojej książce opowiada o trudnościach i wielkim bólu jaki może dotknąć każdego człowieka. Widać, że nie boi się podejmować trudnych tematów, a opisuje je z wielką łatwością, gdzie powieść ,,Ogień, który ich spala" nie należy do tych lekkich powieści z trudnym tematem. Powieść czyta się ciężko, momentami trzeba naprawdę wczuć się w konkretną sytuację by poczuć emocje, uczucia i niekiedy zdezorientowanie. Alyssa i Logan poznali się w bardzo banalny, ale uroczy sposób, co pozwoliło, by ta dwójka mimo złego, które ich spotyka się zaprzyjaźniła. Od tamtego dnia zawsze są razem i się wspierają. Alyssa to urocza dziewczyna o duszy artystycznej. Jest wrażliwa i troskliwa. W przyszłości marzy jej się kariera muzyczna. Bardzo uzdolniona i gra na fortepianie. W swoim życiu odtrącona przez ojca, poniżana i niedoceniana przez matkę, (która swoją drogą otrzymała ode mnie przesłodki przydomek "potwór". Logan to chłopak o bardziej skomplikowanym dzieciństwie i problemach, które ciągną się przez całe jego życie. Dorastanie w domu bez miłości, gdzie ojciec jest dilerem narkotyków, a matka ćpunką, nie jest dobrym wzorcem dla dziecka. Przez to wszystko i chłopak ma z tym problemy. Jedynymi osobami wspierającymi go w tych chwilach jest właśnie Alyssa i brat Keller. Oczywiście wiadomo, że tę dwójkę przyjaciół musiało połączyć uczucie. Jednak nie jest to byle jakie uczucie. To silna więź będąca nierozerwalna, mimo przeciwności jakie przed nimi się pojawiły. Chodzi mi tutaj m.in. o rozłąkę. Tę dwójkę połączyło zrozumienie w problemach, z którymi się zmagali. Każde z nich mimo swojej woli zakochiwało się w sobie nawzajem. Jednak nie chce zdradzać wiele, bo chciałabym abyście sami mieli tę przyjemność odkrywania kart tej powieści. Bardzo fajnym pomysłem przez autorkę, było podzielenie książki na dwie części. To pokazuje jeszcze bardziej obraz i wspaniałość tej historii. Muszę przyznać, że książkę czytało mi się dobrze, ale nie jest to opowieść, przez którą da się przejść tak po prostu. Dotyka ona bardzo poważnych tematów. Ciężkich i często niezrozumiałych. Jednak co da się zauważyć od pierwszej do ostatniej strony to, to, że autorka wlała na jej kartki wiele uczucia i emocji. Miłość, cierpienie, ból, niezrozumienie i chęć odbudowy pojawia się na każdym kroku. Ale i szczęście. Czytelnik nie ma pojęcia, z której strony zostanie zaskoczony i jaka reakcja będzie z tym związana. ,,Ogień, który ich spala" wywoływał u mnie uśmiech i łzy, w momentach trudnych było mi ciężko i przyznaję, że w jednym momencie łzy poleciały mimo woli. Czy polecam tę książkę? Chyba po mojej recenzji nie można stwierdzić inaczej. WARTO po nią sięgnąć i to bardzo. Książkę zaliczam do arcydzieła. I wiadomo, że Brittainy C. Cherry nie odwala fuszerki, gdy za coś się bierze to solidnie i z pełnym zaangażowaniem. Polecam każdemu, kto szuka nietuzinkowych, zaskakujących i trudnych historii z bardzo skomplikowanymi wątkami. To jedna z tych nowości, które moim zdaniem trzeba przeczytać.
Avatar użytkownika - silwana
silwana
Przeczytane:2017-01-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 100 książek - 2017,
Tak jak i w poprzednich książkach tej autorki i w tej nie zabrakło dużo emocji. Wydaje mi się, że autorka trochę umniejszyła problem narkotykowy głównego bohatera. Myślę, że z takiego dużego uzależnienia jakie miał Logan nie jest łatwo wyjść.
Logan Francis Silverstone nie ma łatwego życia, los wiecznie rzuca mu kłody pod nogi. Z każdym dniem coraz bardziej pogrąża się w mroku, ale malutki promyk nadziei ciągnie Lo do światła i lepszego życia. Alyssa jest całkowitym przeciwieństwem swojego przyjaciela, pochodzi z lepszego środowiska, jest delikatna, czuła i pełna miłości. Połączyła ich przyjaźń i miłość, ale pochłonęła ich ciemność i strata. Czy po latach Logan i Alyssa zdołają powstać z popiołów swojej miłości i ponownie nauczą cieszyć się życiem? Autorka po raz kolejny mnie nie zawiodła, a wręcz przeciwnie. ,,Ogień, który ich spala" to drugi tom serii "Żywioły", który można czytać bez znajomości poprzedniej książki. Jednak najważniejszy jest fakt, iż ta historia jest jeszcze lepsza i intensywniejsza. Logan dorastał w toksycznym środowisku, wiecznie narażony na ból i poniżenie, żył z dna na dzień. Narkotyki były jego ucieczką, do chwili, kiedy poznał Alyssę. Jednak nie zawsze trzymał się się nadziej, którą dawała mu dziewczyna. Brittainy C. Cherry poruszyła trudny temat i zrobiła to bardzo emocjonalnie. W książce pada wiele raniących słów, sytuacji, które na zawsze zapadną Wam w pamięci, a sama historia tej dwójki wyciśnie z Was może łez. Bohaterowie są bardzo intensywni i choć Alyssa i Logan dominują, to w powieści spotkacie jeszcze dwójkę bohaterów, którzy walczą ze swoimi demonami. Cała czwórka jest ze sobą silnie związana, jednak nie spodziewałam się, że i ja, tak szybko nawiąże z nimi więź. Wątek poboczny jest ważny i zajmuję sporą część powieść, co jest nie tylko dobrym pomysłem, ale przede wszystkim pokazuję zmagania ludzi z życiem i śmiercią, bo te dwie rzeczy są ze sobą ściśle powiązane. Książka wciąga od pierwszej strony, a ja dałam się pochłonąć emocjom, które dosłownie wyciekają z powieści. Pierwszoosobowa narracja została podzielona. Logan i Alyssa obnażają przed czytelnikiem duszę i swoje lęki, co jest po prostu cudowne. To nie jest tylko romans, bo został poruszony temat narkomani, przemocy domowej, choroby, walki o nowe życie i tak, również miłości. Bohaterowie nie wzdychają bezmyślnie do obiektu swoich uczuć, oni kochają prawdziwie i bezwarunkowo. Życie nie jest łatwe i często ludzie się krzywdzą, ale sęk w tym, by potrafili przepraszać i wybaczać. Trudno też dokonać wielkich rzeczy, jeśli nikt nie wierzy w sukces, a pojedynczy okruch wiary, może zdziałać cuda. Ciężko mi oceniać bohaterów, bo tak naprawdę rozumiałam ich, nawet kiedy dokonywli złych wyborów. Owszem, mogłabym się tu doszukiwać przesłodzonych tekstów, kilku zbyt idealnych rozwiązań, ale nie przeszkadzało mi to. Historia Lo, Alyssy, Kellana oraz Eriki, rozdarła mi dusze i potrzebowałam ukojenia, które ostatecznie autorka mi ofiarowała, dlatego nie czuje potrzeby, by doszukiwać się błędów w sposobie, jaki to zrobiła. Dla tych emocji, wrażeń oraz pięknych wzlotów i upadków, warto czytać książki. ,,Ogień, który ich spala" jest moim zapomnieniem, odlotem i uniesieniem. Mogę nieustannie pławić się w blasku, którym emanuję. Haj! Jest wszystkim tym, czym Alyssa była dla Logana. Całkowicie odurzającym narkotykiem, który można zażywać w nieograniczonych ilościach, a jedyną konsekwencją jest szczęście. A taki haj jest prawdziwym spełnieniem czytelniczych marzeń. Piękna książka!
Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2022-11-20, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Nie każdy ma taki sam start w życiu. Nie zawsze los równo rozdaje karty. I takie kiepskie początki mogą skutkować długą drogą w dół, gdy nie zna się innego życia, nie widzi lepszych szans na zaplanowanie swojej przyszłości, a jedyna rzeczywistość, którą się zna nie zwiastuje najlepiej. Lecz jeśli ma się ogień w sercu i miłość wokół można pokonać wiele przeszkód i całe mnóstwo demonów, które próbują od lat strawić duszę. Alyssa gra na fortepianie, a swoją przyszłość wiąże z muzyką. Nie znajduje się w najlepszej sytuacji rodzinnej, choć wielu może jej pozazdrościć dóbr i możliwości, które dzięki nim się przed nią roztaczają. Jednak w głębi duszy czuje się niebywale samotna, bowiem nie może liczyć na rodziców i jakiekolwiek wsparcie z ich strony- ojciec się nią nie interesuje, a matka jedynie ją krytykuje. Ma ciekawą przypadłość przygryzania kołnierzyka i czkania, gdy się denerwuje. Ciężko pracuje, by spełnić swoje marzenia i nie boi się wyzwań jakie stawia przed nią życie. Jej dobroć i ogromne serce mogą być dla niej zgubą, jednak ona po prostu taka już jest. Cechuje ją także lojalność, trudna do znalezienia. Lecz te cechy mogą być także jej zgubą, gdy przywiąże się do człowieka, którego teoretycznie powinna omijać szerokim łukiem. Logan ma niesamowite zdolności kulinarne, lecz wie, że nigdy nie będzie go stać na naukę w tym kierunku. Dzięki dziadkowi kocha oglądać filmy dokumentalne i zna niezliczoną ilość ciekawostek. Niestety, zbyt często by oderwać się od rzeczywistości sięga po narkotyki. Ojciec jest brutalny, a matka całkiem zatraciła się w uzależnieniu, więc nie ma najlepszych wzorców. Jego życie od małego nie było łatwe, a on szybko musiał nauczyć się jak przetrwać. Jedyne oparcie znajdował w przyrodnim bracie, który jako jedyny pokazał mu czym jest bezinteresowna miłość. A potem na jego drodze stanęła Alyssa, zupełnie przypadkiem, a ich znajomość szybko przerodziła się w przyjaźń. W przyjaźń, która nie przestała ewoluować.

"Ogień, który ich spala" to niezwykle trudna książka spod pióra Cherry, a wszystko ze względu na to, w jakim kierunku zdecydowała się poprowadzić fabułę. Autorka porusza w tej książce temat szalenie ważny i wstrząsający, jakim jest uzależnienie od narkotyków. Nie próbuje lukrować rzeczywistości, unikać opisywania rozrywających serce scen, wręcz przeciwnie, pokazuje brutalną prawdę jak może wyglądać życie osób borykających się z nadużywaniem substancji psychoaktywnych ale również ich bliskich. Niezwykle realnie i przerażająco maluje przed czytelnikiem kolejne sceny, jasno i wyraźnie klarując przekaz, że nawet najcudowniejsze osoby mogą stać się nikim i zmarnować życie swoje i ważnych dla nich osób, gdy władzę nad nimi przejmą narkotyki. Oczywiście w książce znajdziemy także, a może przede wszystkim, wątek romantyczny, budowany na zgliszczach życia głównych bohaterów, którzy próbują jakoś przebrnąć przez kolejne dni swojej egzystencji. Miłości równie trudnej jak uzależnienie, a nawet równie uzależniającej jak narkotyki. Pokierowanej ciekawie, realistycznie, zaskakująco ale i w sposób, który wielokrotnie łamie serce. Bohaterowie tu wykreowani są z krwi i kości, mają swoje wzloty i upadki, popełniają błąd za błędem i próbują je naprawiać. Starają się kierować najlepszymi intencjami, przy okazji manewrując przy niewielu szansach zsyłanych im przez los. Tu nie ma miejsca na ckliwą historię o nastoletniej miłości, która przerodziła się w dojrzałe uczucie, tu życie jest bezlitosne, raz za razem kieruje kolejne ciosy w postaci i wystawia ich wiarę i strzępki uczuć na niezliczoną ilość prób. Ale właśnie dzięki temu to jedna z tych książek, która na długo pozostanie w pamięci. Odważna, mocna, z przemyślaną i poruszającą fabułą, a dodatkowo naprawdę świetnie napisana dzięki kunsztowi Autorki. Ze swojej strony jak najbardziej polecam.

Avatar użytkownika - tygrysica
tygrysica
Przeczytane:2019-09-05, Ocena: 5, Przeczytałam,
Zawsze i wszędzie
Brittainy C. Cherry0
Okładka ksiązki - Zawsze i wszędzie

Każdego dnia modliłam się, żeby on znów mnie pokochał. Zostawił mnie dla innej, nie wiedziałam, jak sobie z tym poradzić, jak bez niego żyć. Chciałam...

Landon & Shay. Tom 2
Brittainy C. Cherry0
Okładka ksiązki - Landon & Shay. Tom 2

Dawno temu zakochałam się w chłopaku. Pięknym, choć borykającym się z trudami życia. Niektórzy ostrzegali mnie przed rozwijaniem tych uczuć, ale nie...