Anatomia miłości i zdrady. Co nauka mówi o namiętnościach człowieka

Czy nasze mózgi są monogamiczne czy poligamiczne? Co wywołuje zazdrość u mężczyzn, a co u kobiet? Czy to prawda, że najtrudniejszy w związku jest trzeci rok?

Robin Dunbar, antropolog i psycholog ewolucyjny, w swoim kolejnym bestsellerze przygląda się fenomenom zakochania, miłości i zdrady. Posługując się wynikami najnowszych badań naukowych, mierzy się z wszystkimi znanymi i nieznanymi aspektami relacji romantycznych. Dunbar to doświadczony naukowiec, który zręcznie łączy ze sobą wciągającą narrację i rzetelne relacje z frontu badań nad naszym życiem emocjonalnym i społecznym.

Dunbar wytrąca z równowagi i zmusza do przyjrzenia się sobie samemu na nowo - Observer

Wciągający wgląd w naturę miłości romantycznej - Independent

Robin Dunbar wydobywa na światło dzienne niezwykłe czynniki, które sprawiają, że się zakochujemy - Sunday Times Must Reads

Robin Dunbar jest brytyjskim antropologiem i profesorem psychologii ewolucyjnej Uniwersytetu w Oxfordzie. Słynie z teorii dotyczącej maksymalnej ilości stabilnych relacji międzyludzkich jeden osoby, czyli tzw. liczby Dunbara. Autor m.in. książek Nowa historia ewolucji człowieka (CCPress 2013) i Człowiek. Biografia (CCPress 2015).

Informacje dodatkowe o Anatomia miłości i zdrady. Co nauka mówi o namiętnościach człowieka:

Wydawnictwo: Copernicus Center Press
Data wydania: 2016-09-29
Kategoria: Socjologia, filozofia

Kup książkę Anatomia miłości i zdrady. Co nauka mówi o namiętnościach człowieka

Anatomia miłości i zdrady. Co nauka mówi o namiętnościach człowieka - opinie o książce

Przyjaciele. O prawdziwej mocy naszych najważniejszych relacji
Robin Dunbar0
Okładka ksiązki - Przyjaciele. O prawdziwej mocy naszych najważniejszych relacji

Przyjaciele mają dla nas znaczenie, i to większe, niż sądzimy. W ciągu ostatnich lat badacze ze zdumieniem odkryli, jak ogromny wpływ ma posiadanie przyjaciół...

Pchły, plotki a ewolucja języka. Dlaczego człowiek zaczął mówić?
Robin Dunbar0
Okładka ksiązki - Pchły, plotki a ewolucja języka. Dlaczego człowiek zaczął mówić?

Jak to się stało, że spośród dziesiątków tysięcy gatunków jedynie my opanowaliśmy niebywałą zdolność mówienia? W swojej fascynującej...