Angielski zabójca

Tom 2 cyklu Gabriel Allon

Gabriel Allon, były as izraelskiego wywiadu i renomowany konserwator dzieł sztuki, otrzymuje od szwajcarskiego bankiera Augustusa Rolfego zlecenie na renowację obrazu Rafaela. Po przybyciu do rezydencji znajduje gospodarza w kałuży krwi. Rolfe został zastrzelony, ale obrazu nie skradziono. W rozwikłaniu zagadki tajemniczego morderstwa postanawia pomóc Gabrielowi córka zamordowanego, Anna, światowej sławy skrzypaczka. Wkrótce okazuje się, że z willi bankiera zginęły wszystkie dzieła sztuki, zgromadzone przez niego w czasie drugiej wojny światowej. Allonowi depcze po piętach szwajcarska policja i były komandos brytyjski, szkolony do walk z IRA, aktualnie pozostający na usługach mafii. Otrzymuje on zlecenie zlikwidowania Anny i Allona.

Informacje dodatkowe o Angielski zabójca:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2003 (data przybliżona)
ISBN: 8373193758

Kup książkę Angielski zabójca

Angielski zabójca - opinie o książce

Za mną drugi tom perypetii Gabriela Allona, który okazał się być jeszcze bardziej wciągający niż poprzedni. Tym razem główny bohater zostaje wysłany do Szwajcarii. A proste jak się wydaje zadanie niesamowicie się komplikuje. Ten tom porusza trudny temat rabowania w czasie wojny dóbr żydowskich. Które oczywiście do tej pory nieraz są nieodnalezione. Ale czy rzeczywiście? Daniel Silva przedstawia nam mroczny obraz wcale nie neutralnej Szwajcarii. Według niego wiele Szwajcarów ma coś do ukrycia.

Podobało się mi to, że w tym tomie Allon nie jest już niezniszczalny. Właściwie to wszystko idzie nie tak. A przez to książka przykuwa, bo cały czas czekałam kiedy w końcu to się zmieni.

Akcja jest wartka, powieść zawiera wszystkie elementy dobrego thrilleru szpiegowskiego. Bardzo mi się podobało.

Gabriel Allon jest bohaterem typu "zabili go i uciekł". Nie przepadam za takimi bohaterami ale Gabriel ma to coś, co mnie do niego przyciąga. Polubiłam go mimo profesji, którą wykonuje. Książka szpiegowska z dreszczykiem emocji ocierająca się o II Wojnę Światową i rolę, jaką w trakcie jej trwania odegrała Szwajcaria. Okazuje się, że dość niechlubną. Akcja wartka, rosnące stopniowanie napięcia i ...łomot jaki otrzymuje Allon. Wielu albo nawet nikt inny nie przeżyłby takiej masakry a Gabriel? Można powiedzieć, że wstał, otrzepał się i poszedł dalej. Z pewnością do następnej sprawy, którą będzie musiał się podjąć. A ja oczywiście następną książkę z cyklu niebawem przeczytam.

Avatar użytkownika - sylwia379
sylwia379
Przeczytane:2017-02-08, Ocena: 6, Przeczytałam,
Tajny sługa
Silva Daniel0
Okładka ksiązki - Tajny sługa

Tym razem izraelski agent Gabriel Allon ma się dowiedzieć, kto stoi za zamordowaniem holenderskiego profesora socjologii Solomona Rosnera, który...