Aromaterapia

Praktyczny przewodnik po olejkach eterycznych.

Podstawą aromaterapii są olejki eteryczne, bogate w substancje lecznicze i zapachowe. Związki te były wykorzystywane niejako intuicyjnie od starożytności, a później nauka potwierdziła licznymi badaniami szerokie spektrum działania substancji czynnych terapeutycznie, które są obecne w każdym z nich. Celem aromaterapii jest zapewnienie równowagi fizyczno-emocjonalnej. Pachnące masaże, piękny zapach w domu, ciepłe kąpiele relaksacyjne – to tylko niektóre z przyjemnych sposobów stosowania naturalnych olejków eterycznych. Dzięki nim możemy wyhamować szybkie tempo, które narzuca nam dzisiejszy świat, a nasze ciało i psychika mogą się zregenerować i odpocząć. Choć autorka nie obiecuje czytelnikom, że jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zyskają zdrowie, urodę i szczęście, to gwarantuje, że odnajdą drogę, która ku nim prowadzi. Wiedzie ona przez jedną z najprzyjemniejszych naturalnych terapii, jakie istnieją – aromaterapię.

Niniejsza książka jest pięknie ilustrowanym przewodnikiem dla wszystkich miłośników aromaterapii, tych którzy mają już pewną wiedzę w tej dziedzinie jaki i dla tych, którzy dopiero zapoznają się z siłami uzdrawiającymi olejków roślinnych. Dzięki wiedzy przedstawionej w książce Czytelnik będzie mógł właściwie dobrać olejki do inhalacji, masażu i kąpieli. Stworzyć w domu wyjątkowy nastrój, dostosowany do każdej okazji. Przywołać miłe wspomnienia, zrelaksować się i nabrać pozytywnego nastawienia do życia. Myślę, że dla wielu Czytelników książka ta stanie się inspiracją do pogłębiania tej cudownie pachnącej dziedziny wiedzy. ( z reecenzji, dr Ewelina Pióro-Jabrucka, SGGW w Warszawie )

Odbiorcy:
- miłośnicy zdrowego stylu życia, chcący skorzystać także z dobrodziejstw aromaterapii
- osoby poszukujące uniwersalnego prezentu.

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?
- wyjaśnia, jak dawniej wykorzystywano olejki eteryczne i w jaki sposób uzyskuje się je dzisiaj
- omawia gruntownie działanie wielu rodzajów olejków
- opisuje dokładnie, jak należy je stosować, i wyraźnie określa przeciwwskazania do ich użycia
- dzięki niej każdy odkryje, jak przyjemnie jest dbać o siebie i jak łatwo można złagodzić różne dolegliwości fizyczne i gorsze samopoczucie.

Książce patronuje Polskie Towarzystwo Aromaterapeutyczne.

Informacje dodatkowe o Aromaterapia:

Wydawnictwo: Jedność