Asteriks u Piktów

Tom 35 cyklu Asteriks

Długo wyczekiwany, premierowy album o przygodach niezwyciężonych Galów! Piktowie to mieszkańcy starożytnej Szkocji, przerażający wojownicy z licznych klanów, których miano, nadane przez Rzymian, dosłownie oznacza ,,malowani ludzie". Asteriks u Piktów jest, zgodnie z najlepszą tradycją przygód najsłynniejszego z Galów, barwną podróżą do krainy bogatych obyczajów oraz opowieścią o ludziach, którzy słynęli ze znakomitych gier słownych i gagów. Na forach czytelniczych czynione są zakłady i toczą się zażarte dyskusje... Whisky? Rzucanie pni? Dudy? Nazwiska na Mac? Początki Muru Hadriana i pochodzenie potwora z Loch Ness wreszcie ujawnione? A może nawet, kto wie, Galowie w kiltach... Totalna niespodzianka! Zwłaszcza że to pierwszy album stworzony przez nowych autorów - scenarzystę Jeana-Yvesa Ferriego oraz rysownika Didiera Conrada.

Informacje dodatkowe o Asteriks u Piktów:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2013-10-24
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Astérix chez les Pictes
Język oryginału: francuski
Tłumaczenie: Marek Puszczewicz
Ilustracje:Didier Conrad

Kup książkę Asteriks u Piktów

Asteriks u Piktów - opinie o książce

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2013-11-30, Ocena: 5, Przeczytałam, Komiksy, Mam,
Może to nie to samo, co starsze albumy, ale klimat Asteriksa na pewno został utrzymany.
Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-03-11, Ocena: 4, Przeczytałem,

WYPRAWA DO STAROŻYTNEJ SZKOCJI

„Asteriks u Piktów” to pierwszy komiks z serii, który nie wyszedł spod ręki ani René Goscinnego, ani Alberta Uderzo, czyli jej twórców, którzy przez dekady pracowali nad cyklem. To zarazem nie tylko otwarcie nowego rozdziału w dziejach tytułu i przekazanie pałeczki kolejnemu pokoleniu twórców, ale też i sprawdzian czy cykl obroni się bez swoich ojców. I broni się całkiem dobrze

Na wioskę Galów spadł śnieg, pojawił się mróz… jednym słowem nadeszła zima! Ale nikt jeszcze nie wie, co ze sobą przyniesie. Kiedy Asteriks i Obeliks znajdują nad morzem zamrożonego w bryle lodu młodego mężczyznę. Wydarzenie to staje się wstępem do kolejnej przygody, która zabierze naszych bohaterów do kraju Piktów – czyli starożytnej Szkocji. Co tam na nich czeka?

Avatar użytkownika - elfijka
Przeczytane:2013-11-28, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2013, Mam,
Córka Wercyngetoryksa
Jean-Yves Ferri0
Okładka ksiązki - Córka Wercyngetoryksa

Pod osłoną nocy do wioski niezłomnych Galów przybywa tajemnicza młoda dziewczyna w towarzystwie dwóch wodzów Arwernów. Ich...

Asteriks w Italii
Jean-Yves Ferri0
Okładka ksiązki - Asteriks w Italii

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Historia nowego tomu rozpoczyna się w Rzymie, w chwili gdy Juliusz Cezar ogłasza wielki wyścig rydwanów wzdłuż...