Berło Serapisa i inne opowiadania

Młodzi Herosi, oddajemy w Wasze ręce zbiór dziewięciu opowiadań, w których Rick Riordan opisał niezwykłe i niebezpieczne przygody Percy'ego Jacksona, Annabeth oraz Sadie i Cartera Kane'ów. Macie okazję jako pierwsi na świecie sięgnąć do tej wyjątkowej kolekcji przygód Waszych ulubionych bohaterów serii ,,Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy", ,,Olimpijscy Herosi" oraz ,,Kroniki Rodu Kane"!

"Berło Serapisa"
"Korona Ptolemeusza"
"Syn Sobka"
"Percy Jackson i spiżowy smok"
"Percy Jackson skradziony rydwan"
"Percy Jackson i miecz Hadesa"
"Percy Jackson i laska Hermesa"
"Leo Valdez i pościg za Bufordem"
"Pamiętnik Luke'a Castellana"

Tłumaczenie: Andrzej Polkowski, Agnieszka Fulińska

Tagi: Kroniki Obozu Herosów Percy Jackson i bogowie olimpijscy

Kup książkę Berło Serapisa i inne opowiadania

Berło Serapisa i inne opowiadania - opinie o książce

Jestem fanką Ricka Riordana od pierwszego tomu serii "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy". Ten pisarz ma niesamowicie kunsztowne pióro i wspaniale ukazuje w swoich powieściach elementy różnych mitologii i podań, zachęcając czytelnika do zgłębiania wiedzy na ich temat. Tworzy także intrygujące postacie, chwilami dość humorystycznie podchodząc do "boskich" bohaterów. Myślę, że między innymi właśnie to sprawiło, że ja i rzesze innych fanów go pokochaliśmy - Riordan jest po prostu pisarzem z powołania.

"Berło Serapisa i inne opowiadania" to zbiór dziewięciu opowieści utrzymanych w uniwersach stworzonych przez autora. Na stronach tej książki śledzimy przygody bohaterów serii "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy", "Olimpijscy Herosi" oraz "Kroniki Rodu Kane". Co ciekawe, autor połączył w tych opowiadaniach swoje serie, dzięki czemu podążamy za postaciami z różnych książek: za Percy?m i Carterem, za Annabeth i Sadie... To bardzo miłe zaskoczenie, a jednocześnie fantastyczne doświadczenie! Pierwszy raz spotkałam się z takim zabiegiem, który według mnie Riordanowi wyszedł znakomicie. Żałuję tylko, że zderzenie tych dwóch światów było takie krótkie, jednak jakość opowiadań wynagradza ich "zwięzłość".

Opowiadania Riordana czyta się niezwykle szybko i przyjemnie, ale to raczej żadna niespodzianka. Autor opanował do perfekcji wciąganie czytelnika w swoje twory, prowadząc ich fabułę na najwyższym poziomie. Nie potrafiłam oderwać się od tej książki, zupełnie jakbym została zaczarowana (to pewnie przez urok zabawnego Percy'ego). Mimo ponad pięciuset stron, pochłonęłam tę książkę w zaledwie dwa dni, a przecież studiuję i pracuję! Lekkość z jaką autor prowadzi narrację wręcz zapiera dech w piersiach. Funkcję oddychania wstrzymał mi również sam Percy, którego - nie będę ukrywać - jestem ogromną fanką. Kocham tego bohatera i właśnie za stworzenie jego postaci najbardziej ubóstwiam Riordana. Jednak na moją ocenę "Berła Serapisa i innych opowiadań" (poza zaskakującym połączeniem światów) przede wszystkim wpłynęło otwarte zakończenie, którym autor daje czytelnikowi nadzieję na więcej... Och, tak bardzo chciałabym więcej!

"Berło Serapisa i inne opowiadania" jest bez wątpienia pozycją obowiązkową dla fanów twórczości Ricka Riordana. Opowieści w tym zbiorze są doprawdy rewelacyjne i ciężko wskazać mi to "najlepsze", ponieważ każde ma "to coś". Przyjemna dla oka okładka, która również zdaje się łączyć różne uniwersa Riordana, wieńczy dzieło. Prawdę mówiąc, jedyną wadą tej książki jest konieczna choć drobna znajomość serii, do których nawiązuje - nie jest więc dla wszystkich. Jeśli jednak miałeś do czynienia wcześniej z obiema, koniecznie przeczytaj "Berło Serapisa i inne opowiadania". Naprawdę warto!

Avatar użytkownika - sebson
sebson
Przeczytane:2016-05-02, Ocena: 5, Przeczytałem, 26 książek,
Kolejne dzieło naszego wujaszka Ricka. Tym razem zabiera nas trochę tu i trochę tu. Zastanawialiście się kiedyś jakby to było, gdyby połączyć religie grecką i egipską? Jeśli tak to jest to książka dla was! Tutaj krzyżują się losy bohaterów: Sadie i Cartera Kane z Percym Jacksonem i Annabeth Chase. W dziewięciu opowiadaniach przenosimy się do świata, gdzie jeden mag chce stać się bogiem. Oczywiście zadaniem bohaterów jest powstrzymanie go. Side i Percy są osobami porywczymi. Atakują nie planując, natomiast Carter i Annabeth to ich mózgi. To oni planują wszystko. Percy w Side widzi młodszą wersję swojej dziewczyny, porównuje ją do przyszłego dziecka syna Posejdona i córki Ateny. Ich wróg, Setne, posługuje się połączoną mocą egipską i grecką dlatego nasi bohaterowie idą w jego ślady. Oni również mieszają swoje moce. Wszystko rozgrywa się w niewidocznej dla śmiertelników warstwie zasłony. Pierwsze trzy opowiadania łączą te cztery postacie. Następne (3-8) rozgrywa się między częściami Percy Jackson i bogowie olimpu. Ostatnie opowiadanie przenosi nas do życia Luke'a przed pierwszą częścią (Percy Jackson i bogowie olimpu: złodziej pioruna). Według mnie książka otrzymuje mocne 9/10. Jest to zbiór z wizją jakby trochę "od zaplecza". Percy stawia czoło mniejszemu złu, pokonując duże zło, a stając przed większym złem.
Avatar użytkownika - just_monca
22200116Zp
Przeczytane:2016-12-14, Ocena: 5, Przeczytałam, gimnazjum,
Percy Jackson i bogowie olimpijscy (Tom 5). Ostatni Olimpijczyk
Rick Riordan0
Okładka ksiązki - Percy Jackson i bogowie olimpijscy (Tom 5). Ostatni Olimpijczyk

Przez cały rok herosi przygotowywali się do walki z tytanami, wiedząc, że mają małe szanse na zwycięstwo. Armia Kronosa jest coraz potężniejsza, a z każdym...

Znak Ateny
Rick Riordan0
Okładka ksiązki - Znak Ateny

Annabeth jest przerażona. Właśnie gdy ma znowu spotkać się z Percym po sześciu miesiącach rozłąki, na którą skazała ich Hera, Obóz Jupiter...