Bitcoin. Złoto XXI wieku

Waluta nowych, lepszych czasów

Bitcoin to fenomen. Mówią o nim media, sprzeczają się o niego politycy, spekulanci upatrują w nim szansy na błyskawiczne wzbogacenie się. Czasem jakaś gazeta pochyli się nad technologicznym geniuszem bitcoina, jednak znacznie częściej wybierze temat o kradzieżach i wykorzystywaniu cyfrowej waluty do nabywania narkotyków lub broni.

Czym tak naprawdę jest bitcoin?

Nie każdy musi angażować się w społeczność bitcoina albo śledzić na bieżąco kursy jego wymiany na złotówki. Jednak każdy, kto nie chce przegapić prawdziwej rewolucji, powinien rozumieć, czym jest i w jaki sposób działa ta wirtualna waluta. Niniejsza książka to kompendium wiedzy o bitcoinie, które pomoże poznać i zrozumieć jego istotę osobom spoza branży finansowej czy branży nowoczesnych technologii.

Świat bitcoina to dla nas wciąż nowość, mimo że w niektórych krajach ten twór funkcjonuje już jako waluta. Tak jest np. w Niemczech, w krajach skandynawskich i na Cyprze, gdzie bitcoiny można wypłacić z bankomatu. W tym tkwi piękno bitcoina - nie jest on narzucany z góry, a jego zastosowanie to kwestia wolnego wyboru. Bitcoin to jednak nie tylko rewolucja w płatnościach - to mechanizm, który może kompletnie wywrócić naszą rzeczywistość i zmienić zasady gry. To złoto XXI wieku!

Karol Kopańko - bloger Antyweb.pl, gdzie pisze o nowych technologiach i ich wpływie na nasze życie. Analityk Mindshare. Współpracownik "Wprost", "Gościa Niedzielnego" i "CD-Action", szef działu Felieton magazynu "Magiel", w którym uwielbia bawić się w futurologię. Student Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, wypełniający sobie czas szukaniem ciekawostek odrywających go od nauki. Kocha porywające dyskusje, ubóstwia ciekawe filmy i wciągające gry, lubi zmęczyć się, grając w siatkówkę, ciężko go oderwać od trzymających w napięciu książek.

Mateusz Kozłowski - student Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie pełnił funkcję przewodniczącego Studenckiego Koła Naukowego Informatyki. Autor pracy "Zastosowanie kryptowalut w płatnościach internetowych na przykładzie Bitcoina" oraz laureat grantu Centrum Aktywnych Credit Agricole na badanie naukowe o tematyce aukcji groszowych.

Informacje dodatkowe o Bitcoin. Złoto XXI wieku:

Wydawnictwo: Onepress
Data wydania: 2014-10-26
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Bitcoin. Złoto XXI wieku

Bitcoin. Złoto XXI wieku - opinie o książce

Książka przedstawia historię bitcoina, zaczynając od tez związanych z twórcą tej kryptowaluty. Nie jest to typowy trudny podręcznik lub książka przeznaczona dla specjalistów z tej dziedziny, napisana w przystępny sposób zainteresuje każdego, kogo ciekawi świat wirtualnych pieniędzych.