Bóg w Kościołach

Najnowsza książka słynnego twórcy ustawień rodzinnych. Rozważania Autora dotykają bardzo osobistych dla każdego człowieka relacji między religią a Bogiem, człowiekiem a religią, religią a społeczeństwem. Próba przyjęcia zaprezentowanego punktu widzenia pozwala na zrozumienie wielkiego wpływu tych relacji na nasze codzienne życie i funkcjonowanie w obrębie obszaru najważniejszego – naszej rodziny.

Bert Hellinger tak mówi o swojej książce:

"Już od dawna zajmowałem się Kościołem. Przecież jako ksiądz i mnich  przez wiele lat uczestniczyłem  w życiu Kościoła, a jako misjonarz w plemieniu Zulusów w Afryce Południowej w pierwszym szeregu działałem na rzecz próby szerzenia przesłania Kościoła i pozyskania dla niego nowych wiernych. Osobiście zawdzięczam Kościołowi to, co istotne. Przez wiele lat to Kościół był moją ojczyzną. Był moją rodziną, która na wiele sposobów dawała mi możliwość rozwoju. Dlatego czuję z nim głęboką bliskość i połączenie, podobnie jak dziecko z matką.

Studiując teologię, zapoznałem się dogłębnie z nauką i historią Kościoła, jako członek zakonu – również z jego pobożnością i kultem. Pod koniec udało mi się przyjrzeć mu dokładniej, przede wszystkim dlatego, że intensywnie zainteresowałem się Jezusem i podczas studiowania Biblii zwróciło moją uwagę wiele sprzeczności. Ponadto mogłem zaobserwować, jakie tajemne źródła z czasów sprzed Nowego Testamentu postawiły Kościół, a razem z nim Jezusa, w pozycji, która wymagała wyjaśnienia, a także pod znakiem zapytania stanęło wiele z przekazanych obrazów Jezusa i Kościoła. To samo dotyczy wielu rytuałów.

W swojej pracy, w której musiałem się zajmować cierpieniem wielu ludzi i jego przyczynami, widziałem przede wszystkim, z jakich ukrytych źródeł czerpie ono pożywkę. Mogłem się przyglądać, jakie drogi prowadziły ludzi od uwikłania się w pochodzenie tego cierpienia do innej wolności. Drogi te wymagały pożegnania się z Kościołem, z jego obietnicami i groźbami.

W swojej książce zabieram Czytelnika do wglądów i świadomości, które otwierają nam oczy i wprowadzają na drogę nieskrępowanej wolności."

Informacje dodatkowe o Bóg w Kościołach:

Bóg w Kościołach - opinie o książce

Porządki miłości
Bert Hellinger0
Okładka ksiązki - Porządki miłości

Podstawowe dzieło Berta Hellingera. Książka o ludzkich losach i o tym, jak można odwrócić je na lepsze. Warsztaty terapeutyczne zostały tutaj przedstawione...

O życiu
Bert Hellinger 0
Okładka ksiązki - O życiu

W skondensowanej i poetyckiej formie Bert Hellinger prezentuje swoje myśli i narzędzia pracy terapeutycznej. Piękno potrzebuje nabożeństwa. Miłość to...