Bransoletka

Weronika jest uczennicą ostatniej klasy gimnazjum. Jej rodzice to wykształceni ludzie na poziomie, tacy, którym uniżenie kłaniają się sąsiedzi. Za piękną fasadą kryje się jednak prawdziwy dramat. Weronika i jej brat doświadczają ze strony ojca-tyrana przemocy psychicznej i fizycznej, a ich matka woli zdystansować się od rodzinnych problemów, nie zauważając ich.

Zakochana w koledze Weronika, liczy że na warsztatach teatralnych spędzi z nim dużo czasu. Okazuje się jednak, że Łukasz zaoferował jej swoje miejsce na warsztatach. Pomimo początkowego rozczarowania, zajęcia teatralne pomagają Weronice poradzić sobie z sytuacją w domu i doświadczyć pierwszej prawdziwej miłości...

Informacje dodatkowe o Bransoletka:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2013-09-01
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
Tłumaczenie: brak

Kup książkę Bransoletka

Bransoletka - opinie o książce

Książka opowiada o szesnastoletniej Weronice która pewnego dnia w szkole poznaje przystojnego Łukasza który proponuje jej wyjazd na zajęcia teatralne.Okazuje się jednak,że Weronika przez cały czas odkąd spodobał jej się Łukasz myśli ,że to z nim pojedzie na ten wyjazd.Myli się jednak,ponieważ Łukasz szukał osoby która pojedzie za niego na ten wyjazd.Weronika na obozie poznaje wiele różnych a czasami zadziwiających osób.Jakie sytuacje będą miały miejsce na obozie tego dowiecie się sami po przeczytaniu tej książki.
Avatar użytkownika - pati1237
pati1237
Przeczytane:2015-12-14, Ocena: 5, Przeczytałem,
Ksiażka super :) Jest moment w którym można się zawachać czy czytać do końca ale wierzcie : warto :)
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2015-06-09,
Avatar użytkownika - justka2012
justka2012
Przeczytane:2015-05-28, Ocena: 6, Przeczytałam,
Polecam gorąco książkę. To jedna z moich ulubionych
Avatar użytkownika - darinda
darinda
Przeczytane:2014-06-13, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Myślę, że można brać przykład z tej książki jak czasem wyobrazić sobie innych ludzi tak aby nas ciągle nie irytowali. Polecam :)
Avatar użytkownika - nati104
nati104
Przeczytane:2014-06-25, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Na "Bransoletkę" trafiłam przypadkiem. I muszę przyznać, że chociaż nie przepadam za książkami polskich pisarzy, tą byłam pozytywnie zaskoczona. Książka pisana prostym i zrozumiałym językiem. Przyjemnie się czyta, nie jest specjalnie zaskakująca, ale mimo to ciekawa. Nakłania do przemyśleń i pokazuje, jak mogą się zmienić problemy i osoby otaczające nas, jeśli spojrzymy na nie pod innym kątem.
Avatar użytkownika - sol47
sol47
Przeczytane:2014-01-12, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki,
Paskudna główna bohaterka, dzięki Bogu, że zmienia się pod koniec. Książka na początku jest denerwująca i nudna, ale jakoś w połowie wychodzą moralizatorskie smaczki. Zmusza do przemyśleń!
Avatar użytkownika - aggi
aggi
Przeczytane:2013-12-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Książka super, chociaż początkowo myślałam że to najgorsza powieść Ewy Nowak. Jest pisana inteligentnie i przede wszystkim ciekawie.
Avatar użytkownika - Boratka128
Boratka128
Przeczytane:2018-06-27, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2018,

15- letnia Weronika zakochuje się w chłopaku, który chce ją tylko wykorzystać w celu żeby to ona pojechała za niego na warsztaty teatralne. Wszystko toczy się nie pomyśli Weroniki. Dodatkowo pokłóciła się ze swoją najlepszą przyjaciółką a w domu matka jej nie słucha, ojciec jej dokucza a brat wkurza. Jednak na wyjeździe wszystko się zmieni. Poznaje wielu nowych ludzi i zaprzyjaźnia się z 3 dziewczynami. Poznaje również fajnego chłopaka Karola. Tamten chłopak odchodzi w zapomnienie. Jego miejsce zajmuje Karol. Weronika z czasem się przekonuje do warsztatów i podoba jej się. Jednak Karol nagle wyjeżdża bez pożegnania. Weronika jest zawiedziona. Do tego wszystkiego kolega myśli że się w nim kocha a prawda jest inna. Powrót do domu jest ciężki. Jednak Weronika się nie podaje. Dzięki warsztatom inaczej rozumuje świat. Przyjaźń z koleżanką powraca a dzięki determinacji idzie do Karola i wszystko sobie z nim wyjaśnia i są razem. Na ojca i brata patrzy inaczej a mamę zaakceptowała taką jaką jest. Karol nie ma jednej ręki ale to nikomu nie przeszkadza i żyją z tym. Historia o miłości, determinacji, odwadze i dążeniu do celu.

Avatar użytkownika - Kitka2002
Przeczytane:2016-01-26, Ocena: 5, Przeczytałam, Przeczytane,
Orkan. Depresja
Ewa Nowak0
Okładka ksiązki - Orkan. Depresja

Szesnastoletni Borys Orkan cierpi na depresję. Środowisko, w którym żyje, dostarcza chłopcu wiele miłości i cierpienia - jak to w życiu. Choroba...

Kot, który zgubił dom
Ewa Nowak0
Okładka ksiązki - Kot, który zgubił dom

Ta historia wydarzyła się naprawdę. I skończyła happy endem. Rodzina uciekająca z Iraku ruszyła do Europy wraz ze swoim kotem, Kunkushem. W trakcie wędrówki...

Forget Me Not
Julie Soto