Historia jednej z warszawskich ulic, należącej do dzielnicy Wola. Szczególnie dużo miejsca zajmują dwudziestowieczne dzieje ulicy i dokonujące się w tym czasie przemiany - ściśle związane z burzliwą i dramatyczną historią stolicy. Książka napisana jest w sposób bardzo interesujący, bogata w liczne odwołania do literatury pięknej, wspomnień, a nawet filmów i tekstów piosenek, ilustrowana ciekawymi zdjęciami. Książka uhonorowana nagrodą w III edycji konkursu Mazowiecka Akademia Książki, organizowanego przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki. Badacza , autora wielu cenionych publikacji

Informacje dodatkowe o Chłodna Wielkość i zapomnienie warszawskiej ulicy w świetle literatury pięknej wspomnień i fotografii:

Wydawnictwo: Trio
Data wydania: b.d
Kategoria: Historyczne

Kup książkę Chłodna Wielkość i zapomnienie warszawskiej ulicy w świetle literatury pięknej wspomnień i fotografii

Chłodna Wielkość i zapomnienie warszawskiej ulicy w świetle literatury pięknej wspomnień i fotografii - opinie o książce