Cienie

Tom 1 cyklu Cienie

Eve jest ładna, popularna, mieszka we wspaniałej rezydencji w Hamptons, kocha zakupy i designerskie ciuchy. I nie ma większych zmartwień poza tym, że zdarza jej się przekroczyć wyznaczony przez rodziców limit na karcie kredytowej. Do czasu…

Pewnego dnia w jej liceum zjawia się dwóch nowych chłopców.

Tajemniczy, małomówny Mal działa na nią jak magnes.

Obaj są fantastyczni, a wybór trudny. Zwłaszcza kiedy Eve odkryje, że nieprzypadkowo przybyli do miasta, w którym nagle zaczyna roić się od demonów …

Informacje dodatkowe o Cienie:

Cienie - opinie o książce

Avatar użytkownika - wiolamp
wiolamp
Przeczytane:2016-10-20, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Przyjemna opowieść o złych mocach, z którymi musi sobie poradzić młoda dziewczyna Eva. Czyta się szybko, wciąga, a momentami nawet rozbawia. Autorka podchodzi z przymrużeniem oka do niebezpieczeństwa, które czai się na mieszkańców miasta. Dialogi wprawiają w dobry nastrój poprzez swoja absurdalność. Luke, Jess i Eva pomimo naprawdę chwil grozy potrafią z tego żartować co sprawia, że opowiadanie należy do przyjemnych i rozluźniających. Najbardziej rozbawiało mnie to, że cokolwiek by się nie działo dla dziewczyn najważniejszy był dobry wygląd. Moim zdaniem autorka świetnie i zabawnie przedstawiła to, że nastolatkowie najbardziej dbają o wygląd cokolwiek by się nie działo wkoło. Nie jest to literatura górnolotna, ale każdy kto chce miło spędzić wieczór z książką zatraci się czytając ją.
Avatar użytkownika - just_monca
just_monca
Przeczytane:2013-01-19, Ocena: 5, Przeczytałam,
Eve Evergold jest "zwykłą" do czasu nastolatką. Mieszka w pięknej rezydencji w Hamptons, jest ładna, popularna a ponadto ma Jess, która jest jej przyjaciółką od niepamiętnych czasów. Obie dziewczyny kochają zakupy, designerskie ciuchy, a ich jedynymi zmartwieniami są limity na kartach kredytowych ich rodziców. Wszystko się zmienia, gdy w liceum, do którego uczęszczają zarówno Eve jak i Jess pojawia się dwóch chłopców i o ile jeden (Luke) jest tym normalniejszym o tyle Mal okazuje się nie tym, za którego do końca się podawał. Wtedy to, okazuje się, że Eve posiada moce, które pomogą jej w walce z największym złem tego świata.. Dla osób, które chcą zaznać innego świata niż świat wampirów. Chociaż jak dla mnie książka jest zdecydowanie za krótka.
Avatar użytkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2013-04-30, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2013, Wyzwanie - fantastyka,
Bohaterką książki jest Eve Evergold, Dziewczyna kocha zakupy, interesuje ją oda i kosmetyki. Pewnego dnia w jej szkole pojawiają się dwaj nowi chłopcy - Mal i Luke. Pierwszy, jest tajemniczy i tym intryguje Evę. Luke natomiast zmienia dziewczyny jak rękawiczki i uważany jest za typowego flirciarza. Jednak ich przybycie nie jest przypadkowe, bo w mieście pojawiają się demony. Ostatnio ciągnie mnie do takich książek, ale coraz częściej przekonuję się, że nie są one warte polecenia. Jak było w tym przypadku? Bohaterki, czyli Eve i Jess są typowymi nastolatkami. Kochają ciuchy, kosmetyki, mają obsesję na punkcie włosów, martwią się tylko tym, że na ich karcie przekroczono limit. Pierwsza myśl jaka pojawiła się w mojej głowie to, że są puste. I na tym zostałam. Bohaterki ciągle mówią o jednym i tym samym, czyli o zakupach itp. Było to dla mnie bardzo irytujące, bo chciałam się skupić na akcji, a tu ciągle takie przerywniki. Natomiast chłopcy też tacy jak w większości książek. Jeden małomówny i tajemniczy, a drugi zmienia dziewczyny jak rękawiczki. Nic nowego jak dla mnie. Ale oni w porównaniu do dziewczyn przynajmniej byli ciekawi. Moją sympatię szybko zdobył Mal. Co do samej akcji, to bez rewelacji. Często, gdy książka przyśpieszała to pojawiały się przerywniki. Ogólnie jest bardzo przewidywalnie, chociaż kilka zaskakujących momentów było, ale to jednak za mało. Książka naciągana i sztuczna. Nie polecam!
Avatar użytkownika - Juliette
Juliette
Przeczytane:2013-07-14, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam, Przeczytane,
Zawiodłam się tą książką. Bohaterką jest naiwna, "nadziana" Eve. Razem ze swoją przyjaciółką potrafią godzinami rozmawiać o modzie, ubraniach i makijażu. Sama historia przewidywalna i naiwna. Dziewczyna oczywiście waha się między dwoma przystojnymi chłopakami. Najbardziej zaskoczyło mnie jednak to, że gdy dowiedziała się o swoich zdolnościach przyjęła to jak najnormalniejszą rzecz na świecie. Poza tym rozśmieszyło mnie także, że bohaterowie w ocenie sytuacji posługiwali się wiadomościami z programu na Disney Channel. (?!) Oprócz tego tłumaczenie było okropne - sformułowania przetłumaczone dosłownie choć w języku polskim się tak nie mówi i (!) częste używanie słowa "chłopacy". Jestem bardzo na nie. Autorka powiedziała podobno, że na co dzień od polowania na demony woli zakupy. Ze swojej strony radzę jej więc odpuścić sobie pisanie i powrót do zakupów. Zdecydowanie nie polecam!
Avatar użytkownika - al-ks
al-ks
Przeczytane:2013-04-15, Ocena: 6, Przeczytałam,
Jedna z ciekawszych książek jakie czytałam. Akcja się rozwija. POLECAM !
Uważam że ta książka jest najlepsza z wszystkich jej części. Cienie zapoczątkowało nadejście innych tomów ,,polowanie'' , ,,gorączka'' i ,,zdradzona". Wszystkie części przeczytałąm ale ostatniej nie dawałam rady , ponieważ już sam początek był okropny. Polecam osobom które nie boją się demonów ponieważ w tej książce one występują. Książka ta opowiada o pewnej dziewczynie Eve. Eve jest ładna, popularna, mieszka we wspaniałej rezydencji w Hamptons, uwielbia chodzić na zakupy ze swoją najlepszą przyjaciółką. Dziewczyna wiedzie normalne życie do momentu pojawienia się nowych chłopców . Luke, który rzadko bywa w stałych związkach, od razu wpada jej w oko. Tajemniczy, małomówny Mal działa na nią jak magnes , lecz powinna na niego uważać gdyż nie wie co kryje jego osoba. Pozory często mylą. W mieście zaczyna mówić się o demonach a kilka koleżanek Eve trawia do szpitali psychiatrycznych , podczas tego wszystkiego okazuje się że eve ma moc do pokonywania demonów i tylko ona jedyna może uratować miasto. Książka jest dla nastolatków a także dorosłych . bardzo szybko się czyta dlatego żę jest bardzo ciekawa. Nie radze czytać w nocy ;)
Już sam opis tej książki urzeka. Na pierwszy rzut oka książka ta przypomina ostatnio bardzo popularny i lubiany serial pt. " Pamiętniki Wampirów ". Na początku wszystko jest normalne, Eve wiedzie normalne i spokojne życie, życie zwykłej nastolatki, jednak do czasu... Książka dostarcza czytelnikowi wielu wrażeń, jest urzekającym romansem, który na pewno spodoba się wielu z nas. Książka jest bardzo wciągająca, na pewno nikt nie pożałuje, że ją przeczytał.
Avatar użytkownika - cyrysia
cyrysia
Przeczytane:2011-05-30,
Choć jest wiele książek o tematyce paranormalnej, jednak Cienie warte są przeczytania. Każdy kto lubi demony, czarownice i otaczającą aurę miłości w blasku mroku, z pewnością sie nie zawiedzie sięgając po tę książkę.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2011-05-30,
Tajemniczość i mrok. Zapierający dech w piersiach niezwykły romans. Demony na "ostro". Oryginalność i smak adrenaliny. Wybuchowa mieszanka wyborów. To jest właśnie to!
Avatar użytkownika - Tula
Tula
Przeczytane:2011-05-30,
Ostatnio wiele jest książek o podobnej tematyce i stwierdzam, że mam do nich niezrozumiałą słabość.
Tajemnice, dziwne moce, trudne wybory - książka godna przeczytania dla każdego fana lubiącego tajemnice i ich rozwikłania...
Avatar użytkownika - AnnaJo
AnnaJo
Przeczytane:2011-04-24, Ocena: 4, Przeczytałam,
Ciekawa powieść o potomkini sławnej czarownicy ;)
Avatar użytkownika - glaadys
glaadys
Przeczytane:2013-08-27, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Cienie Autor: Amy Meredith tłumaczenie: Alicja Marcinkowska tytuł oryginału: Dark Touch: Shadows seria/cykl wydawniczy: Dotyk Ciemności tom 1 wydawnictwo: Amber data wydania: 7 października 2010 ISBN: 978-83-241-3759-6 liczba stron: 247 Początek tajemniczych, romantycznych i pełnych humoru przygód śmiertelnej dziewczyny - jedynej, która może pokonać demony panoszące się w modnym kurorcie.Ale nie samą walką ze złem człowiek żyje...Eve jest ładna, popularna, mieszka we wspaniałej rezydencji w Hamptons, kocha zakupy i designerskie ciuchy. I nie ma większych zmartwień poza tym, że zdarza jej się przekroczyć wyznaczony przez rodziców limit na karcie kredytowej. Do czasu...Pewnego dnia w jej liceum zjawia się dwóch nowych chłopców.Luke, który zmienia dziewczyny jak rękawiczki, od razu wpada jej w oko.Tajemniczy, małomówny Mal działa na nią jak magnes.Obaj są fantastyczni, a wybór trudny. Zwłaszcza kiedy Eve odkryje, że nieprzypadkowo przybyli do miasta, w którym nagle zaczyna roić się od demonów... Książka rzuciła mi się w oczy głównie dzięki okładce, gdy przeglądałam książki w Empiku. Szukałam dla siebie odpowiedniego prezentu pod choinkę, jednak nie kupiłam jej wtedy. Do moich rąk trafiła niedawno i chętnie się za nią zabrałam.Kilka razy typowałam między Lukiem - przystojnym flirciarzem, synem nowego pastora, a Malem - spokojnym, tajemniczym i cholernie przystojnym chłopcem, który wprowadził się do starej rezydencji gwiazdy rocka. Kiedy już sądziłam, że wiem który z nich jest demonem, to znów zmieniałam zdanie i obstawiałam drugiego. Muszę przyznać, że wszystko się ciekawie łączyło i dopiero w ostatnich dwóch rozdziałach mogłam być pewna, który z nich jest tym złym. Warto ją przeczytać smile
Avatar użytkownika - Slavek
Przeczytane:2016-09-14, Przeczytałam, Mam,
Polowanie
Amy Meredith0
Okładka ksiązki - Polowanie

Pokonać demona to łatwizna. O wiele trudniej sprawić, żeby największy podrywacz w szkole myślał tylko o tobie…     Ciąg dalszy Cieni -...

Gorączka
Amy Meredith0
Okładka ksiązki - Gorączka

Tom 3 bestsellera CIENIE Tajemnicza epidemia atakuje modny kurort, ale Eve choruje już i bez tego - z miłości. A tu jeszcze trzeba rozprawić się z demonem...