Cierpienia sięciolatka

Sięciolatek (Conradus sentiolatex) żyje w trudnych warunkach. Przedstawiciel tego gatunku osiąga dojrzałość w chwili założenia konta na portalu społecznościowym (choć według rodziców następuje to wtedy, kiedy przestaje gubić swoje rzeczy). By zdobyć ulubione pożywienie (kebab i czipsy), jest w stanie pokonać wiele trudności (głównie finansowych). W szkole (przetrwania) nieustannie musi walczyć o pozycję w stadzie z innymi młodymi samcami i wciąż ma trudności ze zrozumieniem, o co chodzi płci przeciwnej. Dodajmy do tego dzielenie terytorium z gatunkiem pokrewnym, lecz mniej rozwiniętym, zwanym Guciem (Gustavus gutex), a trudno się dziwić, że każdy dzień sięciolatkowego życia to walka o byt w dżungli współczesnego świata!

Informacje dodatkowe o Cierpienia sięciolatka:

Wydawnictwo: Literatura
Data wydania: 2014-09-18
Kategoria: Dla młodzieży

Kup książkę Cierpienia sięciolatka

Cierpienia sięciolatka - opinie o książce

Avatar użytkownika - enigma1
enigma1
Przeczytane:2017-05-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2017,
Tytułowy "sięciolatek" to dziesięcioletni Konrad. Nie jest już dzieckiem (he he), nie jest jeszcze nastolatkiem. Rodzice - ku jego niezadowoleniu - traktują go jak jakiegoś malucha (nie przymierzając - jak Gucia, młodszego brata Konrada). Poznajemy typowe problemy "sięciolatków": przede wszystkim jest to szkoła, koledzy, zajęcia sportowe. Konrad marzy o telefonie komórkowym (w klasie mają już wszyscy - oprócz niego), chociaż jest bardzo rozczarowany tym, który kupili mu rodzice. A i rodzice zapewne pożałowali tego zakupu, gdy Konrad pojechał na zieloną szkołę i co kilka minut wysyłał im sms-y ;) Książka jest przezabawna. Trzeba przyznać, że autorka jest doskonałą obserwatorką (nie tylko) swoich dzieci i książka rozbawi każdego rodzica dziecka w podobnym wieku. Ilustracje Mikołaja Kramera są równie zabawne jak treść "Cierpień sięciolatka".
Avatar użytkownika - AMAF12
AMAF12
Przeczytane:2015-02-21, Ocena: 6, Przeczytałam,
Ta książka jest bardzo śmieszna.Opowiada o pewnym chłopcu który nie jest jedynakiem.Jeździ na wycieczki i jak każdy sięciolattek trochę przedrzeźnia rodziców.
Avatar użytkownika - justyna1
justyna1
Przeczytane:2015-01-07, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Fajna książka na temat buntu nastolatka, różnicy wieku i problemach młodzieży.Napisała zrozumiałym językiem nie tylko dla dzieci ale również dla dorosłych.
Avatar użytkownika - asymaka
asymaka
Przeczytane:2014-11-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014 , Mam,
Bez zbędnych wstępów muszę napisać, że jest to lektura rewelacyjna po prostu! Naśmialiśmy się w domu wszyscy! Znajomość dziecięcego świata, problemów młodego człowieka wprost doskonała. Do tego bardzo aktualne tematy, wszystko na czasie, gry, które moje dzieci znają doskonale, bajki, które oglądają. Rok z życia dziesięcioletniego chłopca opisany został przez autorkę w sposób zabawny, dowcipny, ale i mądry. Nasz bohater próbuje pokazać, jaki jest dorosły i odpowiedzialny, nie zadaje się z młodszym bratem, ale z drugiej strony kocha go bardzo. Wyczuwa się to w wypowiedziach na temat Gucia, zawsze mówi o nim ciepło, nawet w momencie, gdy jest na niego zły.
Wstydu za grosz!
Zuzanna Orlińska0
Okładka ksiązki - Wstydu za grosz!

II Nagroda w V Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży. W jaki sposób przetrwać wśród tygrysów, gdy...

Król Myszy
Zuzanna Orlińska0
Okładka ksiązki - Król Myszy

Przybycie do Warszawy Ludwika XVIII, francuskiego króla wygnańca, rozpoczęło sekwencję niezwykłych zdarzeń i misternych rozgrywek dyplomatycznych...